רפואה סינית מסורתית: להאריך את חיי האדם

ראיון עם הרופא הסיני המסורתי הו נאי-וון

19/05/2010 ג'ק פיליפס - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

רפואה סינית
לטיפול במחלות מודרניות, עשבי מרפא סיניים נארזו מחדש כדי להתאים לנסיבות המודרניות –צילום: David Bu/The Epoch Times
לאורך ההיסטוריה חיפשה האנושות דרכים שונות להאריך את חיי האדם. ברחבי העולם הרפואה המודרנית, התזונה ותנאי היגיינה משופרים זכו לחשיבות גבוהה למען השגת אריכות חיי האדם, אך למרות זאת קיימים עדיין מחלות ומכאובים רבים שהרפואה המודרנית לא יכולה להם.

בשנים האחרונות אנשים במערב חיפשו דרכי ריפוי אלטרנטיביות כגון איור-וודה, תרופות מסורתיות, רפואה סינית ושיטות ריפוי נוספות השונות מאלו הקיימות ברפואה המודרנית.

לרפואה הסינית היסטוריה של אלפי שנים, את מקורותיה ניתן למצוא בספרי הרופאיםהגדולים כגון הואנג-די הקיסר הצהוב והואה טואו מתקופת שושלת האן. באגדות רבות על הרופאים הגדולים המיוחסים להם כוחות על טבעיים שנבעו מהטיפוח שלהם בדרך הטאו. הואנג די, הקיסר הצהוב מוכר כאבי הרפואה הסינית.

צמחי מרפא, אקופונקטורה, מוקסה, צ'י-גונג,וטאי צ'י נכללים בקשת הרחבה של הרפואה הסינית. לאחרונה, ראיינו את ד"ר יו נאי-וון המרפא באמצעות רפואה סינית מסורתית, בעיקר בטייפה, כבר למעלה מ-30 שנה. לדבריו, הוא טיפל כבר באלפי אנשים ברחבי העולם באמצעות שיטות מסורתיות.

את לימודיו התחיל ברפואה מודרנית ורק מאוחר יותר הוא החל להתמחות ברפואה סינית מסורתית.

הוא מופיע בתוכנית טלוויזיה ברשת NTDTV ובתחנת הרדיו הסינית "קול התקווה".

ד"ר הו מספר שהרפואה הסינית המסורתית מחולקת לרפואה פנימית ולרפואה חיצונית. מאז ימי קדם ועד היום שקיות עשבי מרפא הן דבר שבשגרה. לדבריו רופאי העבר עשו בהן שימוש נרחב.

ד"ר הו סבור שהרפואה הסינית המסורתית מדויקת יותר מזו המודרנית. תרופות אלופתיות (חומרים הגורמים לתופעות השונות מאלו של המחלה) מודרניות משמשות מגוון רב של אנשים, ואילו התרופות הסיניות המסורתיות תפורות באופן אישי. כדי להמחיש זאת הוא מציין שתרופות נגד לחץ דם גבוה לפעמים אינן עובדות ולפעמים אפילו קורה שהן מורידות אל לחץ הדם יתר על המידה. כמובן שיש להן גם תופעות לוואי.

"ברפואה הסינית אין תרופה להורדת לחץ הדם", הוא אומר, ומוסיף שלמרות זאת צמחי המרפא הסינים משפרים את תפקוד הגוף כולו ובכך מובילים לשיפורים בתחומים שונים אחרים, ובכלל זה גם בלחץ הדם.

לדברי הו ברפואה המודרנית הרופאים אוספים נתונים וסטטיסטיקות, לאחר מכן הם מנתחים אותו וקובעים מהי הבעיה. ברפואה הסינית לעומת זאת, לא אוספים נתונים ולא מנתחים סטטיסטיקות. אבל הרופא יגיד שיש לך "מחלה כללית" ושזה נגרם כתוצאה מחוסר איזון בגוף.

הו מספר שבמהלך השנים הוא אסף נוסחאות רבות של צמחי מרפא, שהוא בחר מגוון עשבי מרפא ויצר שקית עם צמחי מרפא באיכות גבוה. הוא מספר שבימים קדומים השתמשו בשקיות צמחי מרפא כדי להגן ממחלות רבות.

בעבר הרחוק כמעט כולם ענדו את שקיות עשבי המרפא שלהם בתקופות של מגפות. בשעת השאיפה, ריחם של העשבים חודר למערכת הנשימה ומגרה את העצבים ואת המערכת החיסונית. הו אומר שזה כבר אומת במחקר מדעי. כשהמערכת החיסונית ומערכת העצבים מאוזנות, הגוף יצליח להתנגד למחלות.

השקית מכילה תערובת של חמישה צמחי מרפא: אנג'ליקה בר (אנג'ליקה סילורסטריס), צלע השור (Bupleurum chinense), אליסמה (Rhizoma atractylodis), זנגביל בר סיני (Asarum splendens) ואבודיה (Evodia rutaecarpa). אנג'ליקה בר אמורה לרפא כאבי ראש ומגוון כאבים נוספים בגוף הנגרמים מיתר קור או חום. צלע השור משמש להורדת חום ולריפוי זיהומים וקשיי עיכול. אליסמה משמשת לחיזוק הטחול ומערכת העיכול והיא גם מקלה על כאבים בחזה. זנגביל בר סיני מקל במקרים של גודש באף ובראות וגם מטפל בכאבים בגוף ובראש. פירותיו האדומים של צמח האוודיה מקלים במקרים של שלשולים, הקאות, בחילות וקרישי דם, זאת לפי מחקרים שפורסמו לאחרונה.

הכתבה המקורית באנגלית
כתבות נוספות במדור מדע
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי מדע רפואה סינית מסורתית: להאריך את חיי האדם

-->
Feedback Form