ציפורנים בריאות בגוף בריא

מראה הציפורניים מצביע על מצב בריאותנו הכללי, אז למה לא להעניק להן טיפול מיוחד ומפנק

31/05/2010 אמריתה לות'ריה - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

טיפוח הציפורניים
ציפורניים בריאות: מראה הציפורניים משקף גם את בריאותו הכללית של האדם. הקפידי להקדיש את הזמן הראוי כדי לטפל בהן כפי שהיית מעניקה זמן לטיפול בשינייך ובעורך – צילום: Photos.com
רוצות להשיג מראה טבעי של פרנץ' ללא מניקור? ובכן, טיפול בציפורניים דורש יותר מאשר רק גזירתן וליטושן.

אורח חיים חסר מנוחה, הרגלי אכילה מוזרים, עישון, אלכוהול ואפילו עבודות הבית יכולים לגרום לציפורנייך לזעוק לעזרה. לכן חיוני לדעת כיצד לשמור על ציפורניים בריאות ולהבטיח שהן מטופחות כל הזמן.

כולנו רוצות ציפורניים חלקות, בריאות וזוהרות. פדיקור ומניקור מצליחים להפוך את ציפורנייך ליפות מבחוץ, אבל אנחנו צריכות גם לטפח אותן ולדאוג לכך שתהיינה בריאות.

לפניכן כמה עצות פשוטות לטיפוח הציפורניים:

· שיטה פשוטה ויעילה המסייעת לציפורניים לזהור היא לסחוט כמה טיפות לימון על ספוגית או צמר גפן ולמרוח על כל ציפורן כחמש עד שש פעמים. ניתן גם למרוח את קליפת הלימון (לאחר סחיטת כל המיץ) על הציפורניים שלך. אחרי כמה דקות שטפי את הידיים במים.

· השתמשי במסיר לק שיש בו אצטט (מלח חומצת החומץ) בלבד. לעולם לעולם אל תשתמשי במסיר לק לציפורניים המבוסס על אצטון או מבוסס על פורמלדהיד.

טיפוח הציפורניים
הגיע הזמן להעניק לציפורנייך מעט טיפוח ולהבטיח אצבעות בריאות וורודות!– צילום: Photos.com
· ציפורניים רטובות נוטות להישבר בקלות אחרי מקלחת או רחיצת כלים, לכן כדאי להימנע משיוף ציפורניים כמו גם מפעולות אחרות העלולות לפגוע בהן.

· בעת שיוף ציפורנייך, הקפידי לשייף בכיוון אחד בלבד. אין להעביר את הפצירה בתנועת הלוך חזור, מכיוון שזה הופך את הציפורניים לשבירות.

· אם את רוצה לשמור על ציפורנייך חזקות ומבריקות, נסי מבריק ציפורניים. המוצר מרחיב את אספקת הדם אל הציפורן ומגרה את צמיחתן.

· התרחקי מציפורניים מלאכותיות ככל האפשר! מלבד העובדה שהן הורסות את הציפורן הבסיסית בגלל הכימיקלים המרכיבים את הדבק, הן עלולות גם לגרום לזיהום פטרייתי בציפורניים.

· מריחת שמן שקדים על בסיס יומי תהפוך את ציפורנייך לחלקות ובריאות.

· אם ציפורנייך חלשות ונוטות להישבר בקלות, טיפול בשמן זית יכול לעזור. השרי את הציפורניים בשמן זית למשך 10 עד 15 דקות בכל יום במשך חודש בערך. זהו פינוק נפלא שיעזור לך מאוד להיפטר מציפורניים פגומות, חלשות ומקולפות.

שמירה על ציפורניים בריאות באמצעות תזונה מתאימה

· הקפידי לכלול בתפריט שלך מספיק ויטמין B12, מחסור בו יכול לגרום ליובש, לקצוות מפוצלים ולהתכהות הציפורניים.

· מומלץ להשלים את הדיאטה עם ספירולינה (אצה כחולה ירוקה) ואצות ים התורמות לציפורניים חזקות ובריאות.

· אם הציפורניים שלך שבירות מדי סדוקות ושבירות, כדאי להגדיל את הצריכה של מזונות עשירים בוויטמין A (כמו משמשים, ברוקולי, גזר וגבינה) ובסידן (כגון טחינה, טופו, חלב, יוגורט, גבינה ושקדים).

· מומלץ לשתות מיץ גזר העשיר בוויטמין A, בסידן ובזרחן ומסייע מאוד לחיזוק הציפורניים.

טיפוח הציפורניים
להעניק לציפורניים שלנו טיפול מיוחד ומפנק – צילום: Photos.com
· אם מראה ציפורניך עמום במקום ורוד בריא, נסי לאכול סלק כל יום - מלבד הברזל שבו הוא גם מקור טוב של ויטמין C ו-D.

· אם את סובלת מחתיכות עור הנתלשות באופן חלקי מהציפורן וגורמות לכאב, רצוי לאכול מזונות עשירים בחלבון, ויטמין C וחומצה פולית.

· כדי לגרום לציפורנייך לזוהר וברק טבעי מומלץ לאכול צימוקים העשירים בברזל לאחר שהושרו למשך הלילה.

· שתייה מרובה של מים לא רק מסייעת בסילוק רעלים מהגוף ושומרת את עורך זוהר, ידוע כי ביכולתם גם להגביר את בריאות הציפורניים ושמירתן זוהרות ולחות.

· מזונות עשירים בביוטין, כמו כבד, ביצים, דגנים מלאים ואבוקדו נהדרים גם הם לבריאות הציפורניים.

ציפורניים בריאות הן לא מטרה רחוקה אם רק תעקבי אחר עצות פשוטות אלה. הציפורניים חושפות הרבה על מצב הבריאות שלך ועל סגנון חייך. הגיע הזמן להעניק להן מעט טיפוח ולהבטיח אצבעות בריאות וורודות!

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון ציפורנים בריאות בגוף בריא

-->
Feedback Form