בתעשיית ההיי-טק לא משלבים מספיק עובדים ערבים

כך עולה מדיון של וועדת המדע והטכנולוגיה שדנה היום בכמות המועטה של עובדים ערבים בתעשיית ההיי- טק

30/06/2010 רננה שוהם - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת קיימה הבוקר דיון מהיר לבקשתו של ח"כ חנא סוויד בנושא מיעוט העובדים הערבים בענף ההיי-טק. בישיבה נכחו מספר ח"כים, נציגי חברות היי-טק ונציגי ארגונים שונים אשר תומכים ועוזרים בשילוב עובדים ערבים בתעשיית ההיי-טק.

הפלייה בין המגזרים בהיי-טק

מנתונים שהציג ח"כ חנא סוויד בפני הוועדה עולה כי רק כ-500 ערבים עובדים בענף ההיי-טק מתוך כ-150 אלף עובדים. לדבריו:"זהו תחום עיסוק יוקרתי עם משכורות גבוהות. השכר הממוצע במגזר הערבי עומד על כ-5,000 שקלים, ואילו במגזר היהודי על כ-8,000 שקלים, שילוב של עובדים ערבים בהיי -טק יעלה את השכר הממוצע וייצור יותר מעורבות חברתית". הוא הוסיף שלדעתו הממשלה צריכה להתערב ולתרום לנושא זה.

יו"ר הועדה ח"כ מאיר שטרית אמר: "תואר באוניברסיטה פותח דלתות רבות לעבודה ולמעלה מ-76 אחוז מהאנשים בעלי תואר משובצים בעבודה, גם בקרב האוכלוסייה הערבית. לדעתי צריך לבצע פעולות כדי להביא להשתלבות ערבים בהיי-טק, אך אינני בטוח שהממשלה היא הפתרון".

ח"כ טלב אל-סנא אמר בעת הדיון: " מנהלי ענף ההייטק מתנהגים על- פיסטריאוטיפים ופוסלים מראש עובדים ערבים", לדבריו, "צריך ליצור שינוי מחשבתי."

ואילו אורני פטרושקה, שותף בחברת פרסיד טכנולוגיות ואחד מנציגי חברות ההיי-טק שנכחו בישיבה, אמר:"בתור יזם היי-טק ראיינתי מאות עובדים ולא נתקלתי בערבי אחד, לדעתי חברות ההשמה מסננות מראש את העובדים".

עפיף אוב מוך, מהנדס בחברת הייטק ציין כי יש הבדל של כ-30 אחוזים בין משכורת של ערבי ליהודי, לדבריו:"עובד ערבי עובר מסלול ארוך וקשה יותר אך בסוף אני אגיע למנהל שלא איכפת לו שקוראים לי עפיף ולא אביב".

לטענות אלו ענה בצלאל גרינברג, יו"ר התאחדות עובדי תעשיות העילית ואמר:"התעשייה עובדת על מצוינות, מניסיוני אין הפלייה מכוונת אלא כוונה למצוא את העובד המתאים והמצטיין. רק 2-3 אחוזים מהערבים הלומדים מגיעים ללימודי מחשבים, אין היצע של עובדים".

לפתוח מרכזי היי טק במגזר הערבי

ח"כ איתן כבל ציין כי בכוונתו להקים שדולה למען עובדי ההי-יטק בכל המגזרים, לדבריו:"זאת לא בעיה רק בהיי-טק, זאת המציאות. אם המדינה לא מעסיקה ערבים במגזר הציבורי איך אנו יכולים לבקש זאת מהמגזר הפרטי."

סמדר נהב, מנכ"לית מרכז צופן, ארגון שמטרתו להיות גשר עסקי ותעסוקתי בין המהנדסים ערבים, לחברות ההיי-טק, טוענת "אין מיצוי של העובדים הערבים". נהב העלתה בפני הוועדה כמה בעיות שלדעתה יוצרות את הפערים. לדבריה חסם אחד הוא המרחק הגיאוגרפי ממרכזי התעסוקה וחסם נוסף הוא החסם התרבותי. לדברי נהב:"תעשיית ההי -יטק היא הומוגנית יהודית על בסיס חבר מביא חבר, ולערבים קשה להיכנס למעגל הזה." גב' נהב קראה להקמת תעשיית הייטק בישובים הערבים בניהול ערבי".

עמותת צופן אותה הקימה נהב יחד עם שני יזמים נוספים, יוסי כותן וסאמי סעדי, כבר פועלת על פי מודל המעודד פתיחת מרכזי פיתוח תוכנה ערבים-יהודים, שאותם מקימות חברות ישראליות בתוך קהילות ערביות בגליל. היתרון ביישום מודל זה הוא בקִרבה ליישובים ערביים שאינו מצריך מהעובדים לנסוע שעות ארוכות למרכז. יש לזכור שרבים מהערבים אינם מצליחים למצוא מקום מגורים במרכז הארץ. צופן אף קיימה בתחילת החודש כנס ראשון מסוגו במטרה לעזור לאנשי היי-טק מהמגזר הערבי להשתלב בשוק העבודה.

יו"ר הועדה ח"כ שטרית סיכם את הישיבה ואמר:"הועדה קובעת בצער כי החברה הערבית איננה משולבת בתעשיית ההיי-טק". ח"כ שיטרית אמר כי, ועדת המדע והטכנולוגיה של הכנסת קוראת לממשלה לפעול לשילוב האוכלוסיה הערבית.

עוד הוסיף שיטרית:"הועדה קוראת לעידוד הקמת מרכזי פיתוח בישובים ערבים, עידוד  חברות סטרטאפים ומתן מענקי עידוד לקליטת עובדים ערבים, כינון מסגרת במשרד התמ"ת לאיתור, הכשרה והשמה של עובדים לתחום ההיי-טק, תמיכה בארגונים אשר מקיימים תוכניות להשמה."

תגיות: ערבים, היי טק
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי בארץ בתעשיית ההיי-טק לא משלבים מספיק עובדים ערבים

-->
Feedback Form