קולנוע: "נני מקפי 2"- הקסם חוזר

סרט המשך על האומנת הקסומה, בכיכובה של זוכת פרס האוסקר אמה תומפסון

15/07/2010 יאירה יסמין - אפוק טיימס ישראל
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

נני מקפי
נני מקפי. סצנה מתוך הסרט "נני מקפי 2"
"אני אסביר לכם איך אני עובדת", אומרת האומנת האימתנית נני מקפי למשפחות החדשות אליהן היא מגיעה. "כשאתם זקוקים לי אבל לא רוצים בי... עליי להישאר, כשאתם רוצים בי אבל כבר לא זקוקים לי... אז עליי ללכת".

חמש שנים לאחר הצלח הסרט "נני מקפי" הראשון, יוצאת זוכת האוסקר אמה תומפסון עם סרט המשך אותו כתבה, הפיקה וגם שיחקה בתפקיד הראשי, על האומנת –קוסמת המשפרת את ההרמוניה בתוך המשפחה.

כמו בסרט הקודם היא מגיחה לפתע אצל משפחה, והפעם אצל משפחת גרין, משפחה כפרית שהכאוס אצלה חוגג. האב נעדר מלחמה, האם אובדת עצות, הילדים משוללים כל רסן, ורבים זה עם זה ועם דודניהם הבאים לביקור, החזירים נעלמים, והגיס מנסה להערים על המשפחה ולמכור את חוותם, מה שיותיר אותם חסרי כל. נוסף לכל הצרות, מזהיר שומר הכפר כי בכל רגע עלולה ליפול במקום פצצה ממטוס אויב.

מבט חטוף מספיק לאומנת הקשוחה לדעת איך להשליט סדר, ובאיבחת מקל אחת על הרצפה לומדים הילדים את השיעור הראשון מתוך חמישה "לא לריב".

לאט לאט לומדים הילדים בדרך הקשה ואחר כך באהבה רבה כי עליהם להתאחד, ללמוד לעזור אחד לשני ולהיות אמיצים ונדיבים, כך יוכלו להציל את גורל החווה וגורלם כמשפחה.

נני מקפי
ילדי החווה יוצאים להרפתקאה להציל את משפחתם. סצנה מתוך הסרט "נני מקפי 2"
נני מקפי השני, כקודמו, הוא סרט מושך ומלבב. להבדיל מהסרט הראשון שהיה על מלחמה בין הורה וילדיו, סרט ההמשך עוסק במלחמה בין ילדים. בעזרתה הם לומדים לא רק איך להסתדר זה עם זה אלא גם לפתור את בעיותיהם בצורה מועילה יותר.

הכותבת-מפיקה-שחקנית אמה תומפסון מוסיפה: "בשני הסרטים יש אווירה של נפקדות. בסרט הראשון החלל הריק נוצר בגלל מותה של גברת בראון, בסרט השני זהו היעדרו של האב שיצא למלחמה – מצב המתאים מאוד לאותה תקופה ולצערנו גם לתקופה בה אנו חיים כיום".

החווה שנבחרה לצילומים וחלק מהשדות ששימשו למרדף החזירים צולמו בחוות טילסי ליד גילדפורד, אנגליה. מיקומה של החווה היה מושלם, עמק בין גבעות ירוקות עם מעט עדות למאה ה-21. "מלבד האסם בנינו פה הכול – את הבית, הגינה והאגם הקטן", מציין סיימון אליוט, מעצב ההפקה. "העברנו כמות גדולה של אדמה, בנינו טראסות, חפרנו בריכות וסללנו כביש גישה. הכל נעשה ב-11 שבועות וכולם עבדו קשה". החדרים עצמם נבנו באולפני שפרטון. "בחרנו במראה אנגלי כפרי משנות ה-20, 30, 40. אספנו ריהוט ופריטים מכל רחבי המדינה. הרעיון היה שהבית יראה יצירתי מאוד כי גברת גרין תופרת את הבגדיה בעצמה ומכינה כל מיני דברים לילדים. הציורים התלויים באזור המטבח הם של הילדים עצמם שהתבקשו לצייר מה שהם חושבים שהדמויות שלהם היו מציירות".

אחד הדברים המרכזיים בספרים של "האחות מתילדה " שנני מקפי מבוססת עליהם, הוא השינוי הפיזי במראה הדמות הראשית שמתרחש במקביל להתנהגות הטובה של הילדים. אימרה נורווגית אומרת ש"מי שאהוב הוא תמיד יפה" וזה ההסבר הטוב ביותר. כולם מגיבים למראה הלא נעים של נני מקפי כשהם רואים אותה לראשונה. אבל כשהילדים מתחילים לאהוב את האומנת המוזרה, הם עצמם הופכים רגישים ואדיבים יותר והמאפיינים הלא נעימים שלה נעלמים. מעצב השיער והמאפר פיטר קינג, שזכה באוסקר על עבודתו ב"שר הטבעות", נזכר במחשבות הראשוניות שלו על הדמות. "היא הייתה צריכה להיות מפחידה אבל לא מפחידה מדי. מצחיקה אך לא מדי". פרט לאמה תומפסון כדאי להזכיר גם את מגי סמית המצוינת הזכורה בתפקידה האחרון כמיס מקגונגל מ"הארי פוטר".

את הדיבוב לעברית עושה ענת וקסמן בתפקיד נני מקפי.

קומדיה/משפחה/פנטסיה

אנגליה/צרפת/ארה"ב 2010

אורך הסרט: 109 דקות

קדימון (טריילר) של הסרט "נני מקפי 2"

לאתר הרשמי של הסרט "נני מקפי 2" לחצו כאן

כתבות נוספות במדור תרבות
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי תרבות קולנוע: "נני מקפי 2"- הקסם חוזר

-->
Feedback Form