"רודס" - מעופם של היצורים המסתוריים

צילומים וסרטי וידאו רבים מציעים את קיומם של יצורים מסתוריים וזריזים שעין בלתי מזוינת כלל אינה מסוגלת לתפוס

09/10/2010 לאונרדו וינטיני - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

רודס
דוגמאות ל"רודס" שנתפסו במגוון מצלמות ברחבי העולם
בכל מקום שבו מצלמה עשויה להופיע, ה"רודס" (Rods – בתרגום מילולי "מוטות") המסתוריים עשויים להמתין בדממה, אולם כלל לא ברור עדיין האם מדובר בתוצאה של אשליה כלשהי או ביצורים אורגניים ממשיים שטרם זוהו.

מהירים, חמקניים ולמעשה בלתי נראים. יצורים שעפים, ובחלק מהמקרים אפילו שוחים. אולי היינו מגלים שהם מקיפים אותנו, לו רק יכולנו לראותם, אלא שהם אווריריים כמו האוויר עצמו. האנומליות הצילומיות האלו, שקיבלו את הכינויים "רודס" (מוטות), "דגי שמים" או "ישויות סולריות", ניצבות כתעלומה מאז שבמאי הסרטים המקסיקני, חוזה אסקמילה (José Escamilla) זיהה אותן לראשונה בשנת 1994.

בשעה שאסקמילה צילם סרט תיעודי באזור "מידווי" (Midway) הסמוך לעיר רוזוול שבניו מקסיקו, הוא גילה בדיעבד על גבי הפילם המצולם את מה שנראה כמו צורות חיים מוזרות המופיעות לעיתים קרובות לאורך חלקיו השונים של הסרט. הם הופיעו מוארכים ובצבע שמנת, כשהם מזנקים לאורך התמונה ומפריעים לשאיפותיו האמנותיות של הבמאי.

מאוחר יותר הוא ערך ניתוח מפורט יותר של התופעה באמצעות פרוטוקול צילום שפיתח במיוחד לצורך מחקרו, וזאת כדי להשיג הוכחת וידאו מסוג "אקדח מעשן" (הוכחה מוצקה) המעידה על קיומם. אסקמילה מאמין שה"חרקים" שגילה הם צורת חיים שהייתה עד כה בלתי מוכרת, ושניתן לראותה אך ורק באמצעות מצלמות.

וכך החלה תופעת ה"רודס" לצבור תאוצה.

רודס
רודס - הם הופיעו מוארכים ובצבע שמנת, כשהם מזנקים לאורך התמונה ומפריעים לשאיפותיו האמנותיות של הבמאי
מסביב לעולם

כשנודעו תגליותיו של אסקמילה, חובבי צילום ברחבי העולם החלו במהרה לנסות לגלות "רודס" משלהם בתצלומים ובסרטי וידאו שהפיקו. בניגוד למרבית ה"אורבס" (Orbs - כתמי צילום מעגליים הנראים כבועות או כחפצים מסתובבים, שפעמים רבות נהוג לפטור אותם כאבק) או לדמויי הקריפטידים (מגוון יצורים שקיומם הועלה כאפשרות אך הם לא זכו עדיין להכרה מדעית) שאליהם התרגלו חובבים נלהבים – צורות החיים המסוימות האלו מופיעות כפי הנראה בסדירות מסוימת. ה"רודס" התגלו כנוחים מאוד לצילום והם תועדו בהרחבה ובאופן ייחודי באמצעות מצלמות רבות, אבל אף אחד מהם לא נצפה עדיין בעין חשופה.

תמונות ממקומות שונים כגון ניו מקסיקו, אינדיאנה, קונטיקט ואף בסרטים ממלחמת עיראק השנייה – כשהן נבחנו בקפידה, נראה שכל מצלמה חשפה עוד ועוד מהיצורים המוזרים האלו. אפילו במהלך צילום סרטו של מל גיבסון, "לב אמיץ", דווח שה"רודס" הותירו בו את חותמם.

כשהשנים חלפו, תופעת ה"רודס" החלה למשוך תשומת לב רבה יותר מצדם של חובבי עב"מים, וספקנים מדעיים הביעו את עניינם הגובר. ככל שרבו הראיות לקיומם של היצורים האלו, כך הפכו קטלוג המפרט את המבנה האנטומי שלהם, פרטים המתארים את הפיזיולוגיה שלהם, פירוט אסטרטגיות התעופה ואין ספור פרטים נוספים –לאובססיה עבור מאות חוקרי "רודס" ברחבי העולם.

רודס
רודס: מעופם של היצורים המסתוריים
בהתייחס לקנה מידה של אובייקטים אחרים המופיעים באותן תמונות, גודל היצורים האלו נאמד בין סנטימטרים ספורים למטר. לכולם הייתה קרומית עדינה משני צדי גופם המשמשת אותם במסעם באוויר בדומה לתנועת הדיונון (שנע באמצעות קליטת מים ופליטתם בסילון דחוס); והם כולם נעו במהירויות שנראו על קוליות, כאלו שניתן ללכוד רק באמצעות סוגים מסוימים של סרטי צילום, במהירויות שאינן ניתנות לתפיסה באמצעות העין האנושית.

מספר אנשים אפילו טענו שפענחו את הסודות המסתתרים מאחורי "הכוכבים הנופלים" הזעירים האלו, כשהם מייחסים להם כוחות על טבעיים שמקורם ביקומים מקבילים. בשנת 2008, ערוץ ההיסטוריה האמריקני הוסיף למידע המצטבר אודות ה"רודס" בפרק שהפיק בסדרה התיעודית Monster Quest (מסע בעקבות מפלצות) שבו התופעה תוארה כ"יצורים מהממד הרביעי".

כשנמשכה קדחת ה"רודס", אפילו אסקמילה בעצמו, שקודם לכן האמין שהצורות המוזרות האלו הן פשוט חרקים או ציפורים, החל לשקול מחדש האם ייתכן שהיצורים האלו הם משהו שלא מהעולם הזה.

נפילת ה"רודס", עליית העש

אולם למרות הצילומים הרבים של היצורים המעופפים האלו, רבות מהעדויות אינן מסוגלות להוכיח שה"רודס" הם אכן יותר מאשר תופעה אופטית הנגרמת על ידי המצלמות עצמן. ספקנים טוענים שהתמונות והסרטונים הם רק תוצר על אשליה אופטית, ומתעקשים שהתופעה אינה מסוגלת לספק שום הוכחה ממשית ומוחשית לקיומם של היצורים.

רודסמספר חוקרים ספקנים הדגימו כיצד מעברם המהיר של חרקים גדולים מול מצלמות מייצר אפקט המשלב שניים, שלושה או יותר מסלולים של אותו החרק, דבר היוצר את הרושם האופטי של גוף מוארך שעומדים לרשותו מספר זוגות כנפיים. בשנת 2005, חוקרים מפרובינציית ג'ילין שבסין חשפו "רודס" רבים שאותם הם תיעדו באמצעות מצלמות אבטחה, אולם בסופו של דבר התברר שהאובייקטים המצולמים היו לא יותר מאשר חרקי עש.

אך לא את כל הראיות שהתקבלו לתופעת ה"רודס" ניתן להסביר בקלות שכזו. למעשה, קריפטו-זואולוגים (חוקרי קיומם של בעלי חיים הנחשבים על פי רוב למיתולוגיים) וחוקרי עב"מים רבים טוענים שתצלומים אחרים המתארים "רודס", אשר צולמו באמצעות מצלמות אולטרה סגולות או אינפרה אדומות, לא ניתן לפטור בקלות שכזו רק כאשליות אופטיות או כחרקים פשוטים.

ההוכחות ממשיכות להיאסף ולהיבחן, ורבים ממתינים להוכחה שתתן תוקף לקיומם של היצורים המסתוריים האלו, או לחילופין תחשוף תופעה צילומית שהציתה את הדמיון.

תגיות: רודס
כתבות נוספות במדור מדע
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי מדע "רודס" - מעופם של היצורים המסתוריים

-->
Feedback Form