מערכות אנרגיה סולארית יוקמו על גג הבית הלבן

ארגוני סביבה החליטו שעל הנשיא אובמה לשמש דוגמה בשימוש באנרגיה מתחדשת, יצאו בקמפיין ושכנוע את שר האנרגיה להתקין פנלים על גג הבית הלבן

10/10/2010 נתי גרנץ - פורטל תשתיות
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

יום השנה הראשון לאישור חוק האנרגיה של ממשל אובמה התקיים השבוע. שר האנרגיה האמריקאי סטיבן צ'ו בחר ביום זה כדי להודיע כי יוקמו שתי מערכות סולאריות על גגות הבית הלבן. מלבד חשמל נקי יספקו מערכות אלו גם מים חמים לדיירי הבית.

מערכות סולריות ישנות הוסרו במשך השנים

הבית הלבן
מערכות אנרגיה סולארית יוקמו על גג הבית הלבן – צילום: אתר תשתיות

על גג הבית הלבן הותקנו מערכות סולריות ראשיות שהותקנו עוד בתקופת כהונתו של הנשיא ג'ימי קרטר בשנת 1979. מסתבר שכבר אז הייתה לנשיא קרטר מודעות סביבתית מתקדמת והוא הציב את הפנלים כדי להעביר מסר לקונגרס כי הגיע הזמן לסיים את עידן הנפט ולהשתמש באנרגיה ממקורות מתחדשים.הפאנלים הסולרים שהוצבו על גג בית הנשיא היו מהדור הראשון של התעשייה הסולרית – גדולים במיוחד, במשקל 55 קילוגרם לכל פאנל ובאורך של 2 מטרים ושימשו בעיקר לאספקת מים חמים עבור דיירי המבנה הנשיאותי. בעקבות מסע שיפוצים שנערך בבניין בשנת 1986 בתקופת הנשיא רייגן הוסרה המערכת הסולארית מהגג.

קמפיין של ארגוני סביבה

להודעת הבית הלבן על הקמת המערכות סולריות על גג הבית הנשיאותי, הובילה פעילות ציבורית של ארגוני הסביבה. ביל מק'קיבן, היוזם והמקים של הארגון הסביבתי 350.org יזם פנייה לבית הלבן בבקשה להחזרת המערכת הסולרית. מק'קיבן הניע משלחת של פעילי סביבה שהצטיידו בפנלים סולאריים ונסעו לבירת ארה"ב, וושינגטון כדי לשכנע את הנשיא ברק אובמה לקבל החלטה מהירה שתשדר אחריות סביבתית ודוגמא אישית.

עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי איכות הסביבה מערכות אנרגיה סולארית יוקמו על גג הבית הלבן

-->
Feedback Form