מדריך לצריכה ירוקה למכשירי חשמל חוסכי אנרגיה

מדריך "עשרת הגדולים" למשתמש, לקנייה נבונה של מכשירים, לחיסכון באנרגיה ושמירה על כדור הארץ - הופץ בארה"ב ובסין, בינתיים.....

06/11/2010 מרלן-אביבה גריפטר - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

רת הגדולים
להשתמש במכשיר חשמלי ולחסוך באנרגיה – צילום: טופטן
איגוד הגופים לחיסכון באנרגיה "עשרת הגדולים" - טופטן, Topten בשפת המקור, פרסם לאחרונה בארה"ב ובסין, שני צרכני האנרגיה הגדולים בעולם, את המדריך לצרכן שמעוניין לחסוך אנרגיה ובכך לתרום למאבק בהתחממות כדור הארץ. המדריך מפרסם מדי תקופה את עשרת המכשירים החשמליים החסכניים ביותר בכל מדינה הנבחרים בצורה שקופה ורציונלית.

טופטן הוא ארגון גג של עמותות ירוקות כולל קרן חיות הבר, WWF שמטרתו לעורר מודעות בקרב צרכנים ולחייב יצרנים להציע יותר ויותר מכשירים אלקטרונים החסכניים בחשמל או באנרגיה אחרת. לארגון שמושבו בשוויץ יש סניפים ב-16 מדינות באירופה בנוסף גם לסניף האמריקני והסיני.

המדהים הוא שמעט המדינות האלה פולטות כיום כ-40 אחוז מסך גזי החממה של הפלנטה כולה.

מעבר למכשירי חשמל יעילים הוא אחד הצעדים הקלים ביותר לחיסכון באנרגיה. מקרר או טלוויזיה מקטגוריה A, החסכונית ביותר, יכולה להביא לירידה של עד 50 אחוז בצריכת החשמל, נאמר במדריך.

לו כל הצרכנים היו מגיעים לחיסכון של 10 אחוזים, ניתן היה להפחית את פליטת גזי החממה ב-100 מיליון טון בשנה.

ויש הצלחה בשוק השוייצי אומרים בטופטן עם מייבש כביסה. בשנת 2000 זיהה טופטן מייבש כביסה שיעילותו גבוהה ביותר ופרסם אותו במדריך שלו כשמכירתו בשוויץ הייתה של שלושה אחוזים בלבד משוק מייבשי הכביסה. בשנת 2004, 25 אחוז מהצרכנים קונים את מייבש הכביסה המומלץ.

ובטופטן אומרים: למה לעצור בחיסכון של 10 אחוזים?

עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי איכות הסביבה מדריך לצריכה ירוקה למכשירי חשמל חוסכי אנרגיה

-->
Feedback Form