"בקצב הסמבה" – הנה הם קרבים הקרנבלים הגדולים בעולם

רק צריך לבחור לאן לנסוע: קרנבל המסכות בוונציה, קרנבל ריו דה ז'נרו, קרנבל טנריף, קרנבל הפאסנאכט של באזל וקרנבל מסכות בוולטה שבמלטה

17/01/2011 איל שטרק - מיוחד לאפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

קרנבל
קרבנל טנריף צילום: Pamela Heywood
הם מושכים אלפי עד מאות אלפי אנשים מרחבי העולם שנוהרים אליהם על מנת להיות חלק מהחוויה המרגשת. אלו הם הקרנבלים המפורסמים בעולם והם ממשמשים ובאים. זו ההזדמנות שלכם לחוות את שכרון החושים שהם מציעים לנוהרים אליהם, החל מסוף פברואר ובמהלך מארס. בנוסף לאירועים המרכזיים הרשמיים, בכל פינה ובכל שכונה מתקיימות בתקופת הקרנבל מסיבות מדהימות עד אור הבוקר, ואי אפשר להישאר אדיש ולא להידבק באווירה המיוחדת. אז צאו בעקבות הקרנבלים בעולם וגלו מקומות חדשים.

להלן הקרנבלים הבולטים המתקיימים מסוף פברואר ועד מארס:

קרנבל המסכות בוונציה, 25/2 – 8/3

קרנבל המסכות בוונציה הוא מסורת רבת שנים של צבע, צליל ושיכרון חושים מלא, כשהתיעוד הראשון לקיומו הוא מ-1268. קרנבל המסכות בוונציה מציע למבקרים בו חוויה של הופעות בתחום המוסיקה, התיאטרון, הריקוד והאקרובטיקה אשר יוצגו ברחבי העיר, כאשר הבימה המרכזית תהיה בכיכר סן מרקו. נושא הקרנבל השנה יהיה: "6 חושים ל-6 אזורים".

לחוגגים בקרנבל המסכות מומלץ להוזיל את עלויות השהייה באמצעות לינה בעיירות ובאיים שסביב המטרופולין הוונציאני הנמצאים במרחק רבע שעה נסיעה מוונציה. איל שטרק, מנהל השיווק של חברת התיירות "אלדין טרוול", המתמחה בשיווק ישיר של חדרים בבתי מלון מסביר "בתקופת הקרנבלים קיימים ביקושי שיא ללינה בבתי מלון במיקום מרכזי, על כן מחירי הלינה מאמירים וההיצע קטן. לעומת זאת, מסתמנת תופעה של תיירים ישראלים המזמינים באופן עצמאי ולא במסגרת חבילה בתי מלון באזורי הפריפריה במרחק של 10 דקות נסיעה ממיקום הקרנבל ומוזילים את עלות החופשה במאות אחוזים. 'אלדין טרוול' פורשת יריעה רחבת היקף של אפשרויות לבתי מלון. למשל, לקרנבל המסכות בוונציה אנו מקבלים הזמנות ללינה בעיירות ובאיים הסובבים את ונציה ונמצאים במרחק של 10 דקות נסיעה בתחבורה ציבורית נוחה. כמו מסטרה ומוגליאנו. כמו כן, השהייה בפריפריה מאפשרת לתיירים הישראלים להתוודע לאזורים הכפריים המספקים מקומות ייחודיים לטיולים ומפגשים לא פורמאליים עם המקומיים באזור".

קרנבל
קרנבל ונציה צילום: Anita martinz flickr
השוואה לדוגמא: לינה במלון מרידיאנה בדרגת 4 כוכבים, בעיירה בשם ונציה מוגליאנו תהיה במחיר מעולה של 234 שקל ללילה בחדר זוגי כולל ארוחת בוקר לאורך כל ימי הקרנבל. לעומת זאת בכיכר סן מרקו שבאי ונציה – האזור ההומה של הקרנבל – במלון palazzo schiavoni שבאותה רמה, המחיר הוא 394 שקל ללילה ובסוף שבוע המחיר נוסק ל-1034 שקל באותם התנאים.

סיור של חצי יום למוראנו, בוראנו וטורצ'לו, סיור בין האיים היפים הסובבים את וונציה – לאחר שיט לכיוון האי סאן ג'ורג'יו מאג'ורה, הגנים הציבוריים, השיפוע של סנט הלנה וחוף הנופש המפורסם לידו, הסירה תגיע לאי מוראנו הידוע בכל העולם בזכות תעשיית ייצור הזכוכית שלו. עצירה וביקור של כ- 40 דקות באחד ממפעלי הזכוכית. עצירה שנייה למשך 30 דקות תהיה באי הציורי בוראנו המפורסם לא רק בזכות עבודות התחרה שלו אלא גם בזכות בתי הדייגים הצבועים בצבעים זוהרים. לאחר מכן, אחרי שיט קצר, תתעגנו למשך כ- 30 דקות בטורצ'לו מרכז הציוויליזציה הקדום ביותר באזור. רק הקתדראלה והפסיפס המרשים שבה וכנסיית סנטה פוסקה נשארו כעדות לתהילתה הקודמת. לאחר מכן חזרה לכיכר סן מרקו. משך הסיור: כשלוש שעות וחצי. עלות: החל מ- 114 שקל לאדם.

קרנבל
פאסטנאכט
קרנבל ריו דה ז'נרו, 5-8/3

מדי שנה נוהרים מאות אלפי אנשים, מקומיים וזרים, לקחת חלק בשיכרון החושים המטורף של הקרנבל. יש מי שבא לרקוד ולהשתולל, יש מי שבא לצפות מהצד, ויש מי שבא לראות על מה כל ההמולה והמהומה... מופע להקות הסמבה, תחרות בתי הספר ומצעד המנצחות הם האירועים הראשיים של הקרנבל, אבל הם לא היחידים. בכל פינה ובכל שכונה מתקיימות בתקופת הקרנבל מסיבות מדהימות עד אור הבוקר, ואי אפשר להישאר אדיש ולא להידבק באווירה המיוחדת. תחילת החגיגות הן כאשר ראש העיר מוסר את המפתח לדמות הקרנבלית – "המלך מומו". מסירת המפתח נותנת את האות לתחילת הקרנבל. זה מתחיל בפרץ שמחה וריקודים שהולכים ומתגברים מיום ליום בכל תקופת הקרנבל. המקצבים, הצבעים והמוסיקה שמלווים את האירועים הם חוויה שנוגעת בכל החושים – הריח, המישוש, הראייה, השמיעה וגם הטעם. האירוע המרתק מאגד יחדיו את בתי הספר לסמבה הצועדים ורוקדים בקבוצות בשני ימי מצעד תחרותי הנמשך שבעים וחמש דקות. במצעדים התחרותיים מפגין כל בית ספר את יכולותיו בריקוד קצבי וצבעוני. ביום השלישי של הקרנבל מתקיים מצעד נוסף בו צועדות הקבוצות המנצחות.

לחוגגים בקרנבל ריו דה ז'נרו מומלץ ללון במלון Royalty Copacabana. מלון ברמת 4 כוכבים הממוקם קרוב מאוד לאזורי הקניות והבילוי של ריו וחמש דקות הליכה מחוף קופקבנה. במקום תחבורה ציבורית נוחה. במלון ישנה בריכה קטנה על הגג עם בר ומרפסת שמש ממנה נשקפים נופים להרים מסביב וקו הרקיע של ריו. המחיר בימי הקרנבל: החל מ- 376 שקל ללילה לחדר זוגי. כולל ארוחת בוקר קונטיננטאלית.

סיור ג'יפים בריו דה ז'נרו. במסגרת הסיור ייכנסו המטיילים אל יער הגשם טיג'וקה בג'יפ פתוח, שם יוכלו להבחין בניגוד שבין "ג'ונגל אבן" ויער טרופי במרכזה של עיר גדולה. במהלך הסיור יראו המטיילים פירות טרופיים מסוגים שונים, עצים וחיות בר כמו קופים, ציפורים מסוגים שונים ופרפרים. משך הסיור כ- 4 שעות. מחיר: החל מ- 214 שקל.

קרנבל
קרבנל טנריף צילום: Pamela Heywood
קרנבל טנריף, 2-13/3

פוארטו דה לה קרוז, בירת טנריף, האי הגדול באיים הקנריים, מארחת בכל שנה את הקרנבל הלטיני הכי קרוב לישראל. האי בשליטת ספרד שוכן באוקיינוס האטלנטי מול חופי מרוקו, ומזג האוויר חמים במשך החורף. הקרנבל של טנריף מפורסם בזכות שני אירועים – מסיבת חילופי המינים, במהלכה מופיעים משתתפי הקרנבל לבושים בבגדי המין השני, וטקס קבורת הסרדין, בתום לוויה ארוכה, אליה מגיעים המשתתפים לבושי שחורים וממררים בבכי כאשר בובה גדולה של סרדין נטמנת באדמה. הלוויה מציינת את סיום חגיגות הקרנבל ואת הפרידה, על פי המסורת הנוצרית, מן הבשר.

לחוגגים בקרנבל טנריף מומלץ ללון במלון Lavaggi ברמת 3 כוכבים. המלון ממוקם במרכז פוארטו דה לה קרוז, קרוב מאוד לחוף פלאיה ג'רדין ואזור הקניות. המחיר בימי הקרנבל: החל מ- 340 שקל ללילה לחדר זוגי. כולל ארוחת בוקר קונטיננטאלית.

קרנבל הפאסאנכט של באזל 14-16/3

הפאסנאכט של העיר השווייצרית באזל נחגג תמיד כקרנבל החורף האחרון. מציינים אותו כמה שבועות לאחר הקרנבלים האחרים. הוא מפורסם מאוד בזכות המוסיקה הייחודית שלו. עשרות תזמורות, רובן מצוידות בכלי נגינה מיוחדים לקרנבל, צועדות באישון לילה ברחובות העיר ומרעידות את הקירות. תחפושות רבות, בעיקר בעלות ראשי ענק ומראה פראי, אופייניות לקרנבל זה.

לחוגגים בקרנבל הפאסנאכט בבאזל מומלץ ללון במלון Best Western Hotel Stucki ברמת 3 כוכבים. המלון ממוקם במרכז באזל. מהמלון ניתן להגיע בקלות לעיר העתיקה בעזרת תחבורה ציבורית. המחיר בימי הקרנבל: החל מ- 598 שקל ללילה לחדר זוגי. כולל ארוחת בוקר קונטיננטלית.

קרנבל
פאסטנאכט
קרנבל המסכות בוולטה שבמלטה, 4-8/3

הקרנבל של מלטה הנו אחד הקרנבלים העתיקים באירופה. זהו קרנבל המיוחס לתקופת הצלבנים ואבירי מסדר יוחנן הקדוש. ימי הקרנבל הם חגיגה של מוסיקה, ריקודים, תחפושות, מסכות ובעיקר הרבה שמחה וצבע. חגיגות הקרנבל המסורתי של מלטה מתקיימות בעיר הבירה וולטה. במהלך הקרנבל נערכות תהלוכות יפהפיות וצבעוניות של משאיות ועליהן בובות ענקיות ותזמורות. ברחובות מתקיימים מופעי בידור של אמנים מפורסמים מהאי, רקדנים, זמרים, שחקנים ותקליטנים מובילים בעולם. האווירה של הקרנבל ממשיכה גם עם רדת הלילה בבארים ובמועדונים שמקומיים ותיירים מחו"ל פוקדים אותם כשהם לבושים עדיין בתחפושות הקרנבל.


הכותב הוא מנהל השיווק של חברת התיירות "אלדין טרוול"
תגיות: קרנבל, טיול
כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון "בקצב הסמבה" – הנה הם קרבים הקרנבלים הגדולים בעולם

-->
Feedback Form