מוצר ירוק חוסך בחשמל - נורות פלורוצנטיות קומפקטיות

כדאי לעבור לשימוש בנורות פלורוצנטיות קומפקטיות? ובכן משני טעמים עיקריים, חיסכון כספי קודם כל,ואם לא רק חשבון החשמל מעניין אותכם המעבר לנורות חסכוניות מפחית את פליטת גזי החממה

05/02/2011 מרלן-אביבה גרינפטר - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

נורה חסכונית
נורת ליבון חוסכת חשמל וכסף – צילום: Claudio Jule SXC
מדוע כדאי לעבור לשימוש בנורות הליד? ובכן משני טעמים עיקריים. האחד חיסכון בחשמל לאורך זמן בהתחשב בכך שמשאבי הנפט, הפחם והגז ההולכים ומתמעטים ומחירם בעלייה מתמדת. אבל יש גם את הדאגה לעתיד כדור הארץ ההולך ומתחמם, ולא משנה כרגע אם אנחנו בני אדם אשמים בהתחממותו או לא. עובדה, חם יותר בקיץ וקר יותר בחורף.

המנורות נבדלות בשני נתונים עיקריים - צבע האור ותכולת הכספית שלהם. שמעתי ממספר ידידים שהם אינם עוברים לנורות הפלורוצנטיות קומפקטיות (שיש המכנים אותם בטעות נורות לד) כי הם אינם אוהבים את האור הלבן. כיום ניתן למצוא נורות שאורם צהוב יותר, בחלק מהן הסליל האופייני מכוסה בזכוכית המהמהמת את חוזק האור הלבן.

נורת ליבון: הרבה חום – פחות אור

אחד החסרונות של נורת הליבון הרגילה בה אנחנו משתמשים מזה 100 שנה ויותר הוא שכדי להאיר לנו את הלילה היא צורכת הרבה מהאנרגיה דווקא לייצור חום ופחות לתאורה. בקיץ מספר נורות כאלה בחדר יכולות לגרום להפעיל את המזגן בעוצמה גבוהה יותר ולצרוך עוד יותר חשמל.

אחד הנתונים המאוד חשובים כשקונים נורות פלורוצנטיות קומפקטיות חסכוניות הוא לשים לב להמרה של החוזק המבוטא בוואטים שהוא גם המדד שלנו לצריכת חשמל. בדרך כלל עוצמת האור של מנורה פלורוצנטית של 20 ואט זהה לעוצמה שנקבל מנורת ליבון הצורכת 100 ואט. את נתון ההמרה מפרסמות החברות.

סכנה של הרעלת כספית? לא בהכרח

כל נורה פלורוצנטית קומפקטית מכילה כספית אבל לא כולן מסוכנות. הכספית מסוכנת במצבה הנוזלי, ובנורות המכילות כספית נוזלית במקרה שהנורה נשברת אכן יש סכנה בחשיפה לכספית שהיא כידוע מתכת רעילה. לאחרונה יש נטייה לעבור לייצור של נורות חסכוניות שאינן מכילות כספית נוזלית. משתמשים בחומר האמלגם שהוא נתח מתכות מוצק- אחת המתכות בסגסוגת היא כספית אך במקרה של שבירת הנורה אין סכנה. החברות חייבות לציין על גבי המנורה אם היא מכילה כספית נוזלית או לא .
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי איכות הסביבה מוצר ירוק חוסך בחשמל - נורות פלורוצנטיות קומפקטיות

-->
Feedback Form