כיסא – לא לישיבה בלבד

מגוון תרגילים בישיבה על כיסא

04/04/2011
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

כיסא – לא לישיבה בלבד
הקשתה לאחור עוזרת לשפר את היציבה צילום: Henry Chan/The Epoch Times
אימון בישיבה על כיסא הוא נוח מאוד. הרהיט הבסיסי ביותר שזמין בכל בית יכול בקלות להפוך לאביזר שימושי לפעילות גופנית. מי שמתאמן עם כדור פיסיו יגלה דמיון באימון על כסא, רק שלהבדיל מכדור פיסיו הכסא הוא יציב ולכן הגוף מרגיש עליו בטוח ונינוח.

התעמלות על כיסא נפוצה גם בשיטות אחרות: בשיעורי פלדנקרייז, בהתעמלות בריאותית או בהתעמלות בונה עצם. אימון מסוג זה מאפשר להגיע לטווחי תנועה גדולים יותר ולבצע תרגילים בישיבה זקופה ונכונה מבחינת היציבה.

תרגילים לשיפור התנועתיות בעמוד השדרה

1. שבו זקוף קרוב לקצה הכיסא. רגליים בפיסוק רחב, כפות הרגליים מונחות על הרצפה ופונות לצדדים. הניחו כפות ידיים על הירכיים. הרחיקו כתפיים מהראש והאריכו את הצוואר. בשאיפה התכוננו לתנועה ובנשיפה אספו בטן לתוך הגב ובהדרגה עגלו את הגב לאחור (גב קמור מעט). בשאיפה הבאה ישרו את עמוד השדרה, החזה נפתח אל התקרה ונוטה מעט קדימה, המבט למעלה (כמתואר בתמונה). חזרו על התנועה באיטיות 6 פעמים נוספות.

2. שבו זקוף על הכסא. יד שמאל מונחת על הכיסא. יד ימין מתרוממת ישרה למעלה מעבר לראש ונמתחת שמאלה למצב של כפיפה צידית. שימרו על ארבעת הנקודות – כתפיים ועצמות האגן פונות קדימה ורק מותן ימני מתארכת ומותן שמאלית מתקצרת. הישארו בתנוחה 5-6 שניות ובצעו את התנועה באופן דומה כשיד ימין מונחת על הכסא ויד שמאל מתרוממת ונמתחת לצד ימין. חזרו על התנועה 3 פעמים לכל צד.

3. שבו זקוף, הניחו כפות ידיים על הירכיים. והגב ארוך. התחילו לצייר מעגלים מעל האגן 4 פעמים לכיוון אחד ו-4 פעמים לכיוון השני. אפשר גם לשלב סיבוב אחד ימינה וסיבוב אחד שמאלה לסירוגין. זכרו לשמור על גב ישר וארוך כאילו מקל ישר קשור לגבכם.

לסיום, תרגיל פיתולים לעמוד השדרה. הניחו יד שמאל על משענת הכסא מלמטה ויד ימין על ברך שמאל (בצד החיצוני של הברך). האריכו את הגב והרגישו שהראש נמשך אל התקרה. לאחר 5-6 שניות בצעו את הפיתול לכיוון הנגדי.
כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון כיסא – לא לישיבה בלבד

-->
Feedback Form