בצבע הנכון: איפור של יום בהיר

טיפים להתאמת האיפור לצבעים בהירים

17/05/2011 כריסטין לין - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

טיפ 1: "הלבישי" את פנייך

אם את אוהבת להתאפר בצללית ניטרלית ובשפתון בצבע טבעי יום אחרי יום בלי קשר לבגדים שאת לובשת, אולי הגיע הזמן לבחון מחדש את הדרך שבה את מתאפרת. כאשר אנשים מסתכלים עליך, הם לא רואים את הפנים שלך בנפרד משאר הגוף, אז למה שלא תאפרי את פנייך באופן שישלים את המראה שלך?

אם את לובשת בגדים בהירים – השתמשי בצללית בצבע קורל, טורקיז או ורוד בהיר הפופולריים מאוד העונה – תדאגי לכך שיהיה צבע גם בפנייך, אחרת פנייך עלולים להראות דהויים. אם אינך מאמינה לי, החזיקי חתיכת בד בהירה ליד צווארך, ותראי מיד כמה חיוורת את נראית ללא צבע בפנים.

כדי לוודא שפנייך לא נבלעות בשאר הצבעים שאת לובשת, לבשי את בגדייך לפני שאת מתאפרת והסתכלי תחילה על עצמך מכף רגל ועד ראש במראה גדולה בה תוכלי לראות את כל גופך, ואז בחרי שפתון וסומק בצבע הדומה לגוונים של בגדייך.

לדוגמה, אם לובשת חולצה כתומה, בחרי בסומק בצבע אפרסק או שפתון בצבע אלמוג – רק לא סגולים בהירים שיתנגשו בצבע החולצה. אינני אומרת שעלייך להתאים את צבע האיפור שלך לצבע החולצה, אך הישארי בטווח של אותה משפחת צבעים.

בצבע הנכון: איפור של יום בהיר
השחקנית נטלי פורטמן. הישארי בטווח של אותה משפחת צבעים כאשר את בוחרת את צבע השפתון והסומק צילום: Frazer Harrison/Getty Images
טיפ 2: הבליטי את עצמך

בשעה שאלמנטים בבגדים ובאיפור אמורים להשלים זה את זה, יש לשמור גם על איזון בין העיניים, השפתיים והלחיים. אם את מאפרת את עינייך בצבעים בולטים, אל תמרחי על שפתייך צבע בהיר. שימי לב שהחוק לאיזון במראה חל גם על איפור הפנים – אם את רוצה לשים על עצמך סומק צבעוני, אנא אל תשאירי את שפתייך ערומות. לכי על מראה בריא ומאוזן בכל כולך.

כמו כן, היי מודעת שיש צבעים מסוימים שקשה לאפר בהם את העיניים, כלומר אלו בעלי הגוון האדום. הצבעים עם דוק אדום סביב העיניים עלולים להעניק לך מראה מוזר באור מסוים או אפילו לגרום לכך שיראה כאילו יש לך דלקת בעיניים. גוונים אדומים וכתומים עושים עבודה טובה יותר על השפתיים והלחיים.

טיפ 3: פתחי לעצמך חוש לצבע

מפתה מאוד להימנע מאיפור הפנים בצבעים שונים משום ששלב ביניהם נראה מסובך. פני לך זמן ללמוד אלו צבעים יוצרים ניגוד, אילו צבעים משלימים זה את זה וכיצד להחליט אם הצבע חם או קר – וחשוב יותר אילו צבעים תואמים את גוון עורך.

אם אינך מוכנה לוותר על צבעים ניטרליים כשאת מתאפרת שלבי לפחות פרט צבעוני אחד בתוך התלבושת שלך על ידי צעיף צבעוני ושרשרת ותיק תואמים. כחלופה נוספת את יכולה להתאפר בצבעים ניטרליים שיש בהם רמז לצבעים אחרים. יש צלליות בשלל גווני אפור, חום ושחור שיגרמו לעינייך לבלוט החוצה.

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון בצבע הנכון: איפור של יום בהיר

-->
Feedback Form