"חוגגים מתנה נפלאה"

רועי בר-אילן ממרכז המידע של הפאלון דאפא בישראל מספר על יום הפאלון דאפא, ומה זה אומר בשבילו

20/05/2011 בן קמינסקי - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

"חוגגים מתנה נפלאה"
הפנינג של מתרגלי פאלון גונג בהרצליה. להקה של רקדניות הציגו ריקוד סיני בהשראת חוויותיהן מהשיטה. צילום: תקווה מהבד
"היום הזה נחגג ברחבי העולם על ידי מיליוני בני אדם. לשמחתנו, השנה עיריית הרצליה פרסה את חסותה על האירוע והצטרפה לרשימה של 300 ערים מאוד מכובדות בעולם שנותנות חסות לאירועים האלה.

"המטרה מבחינתנו הייתה לקיים הפנינג עבור משפחות ולאפשר לכמה שיותר בני אדם לחוות את ההרמוניה והמשפחתיות שמתלווה לטיפוח בפאלון דאפא". "טיפוח" הוא מושג השאוב מהתרבות הסינית העתיקה ומשמעותו "שיפור עצמי". בר-אילן מסביר שהכוונה ב"טיפוח" בפאלון גונג היא ש"אדם בוחר לאמץ את הערכים של אמת, חמלה וסובלנות כערכים מנחים לחיים שלו, ולמדוד את עצמו למול התכנים האלה, ולתרגל את עצמו בתרגול שהוא תרגול מאוד פשוט".

פעילויות בהשראת אמת, חמלה וסובלנות

"כמה מאות משפחות הגיעו לאחר צהריים נעים מאוד ביום חמישי, ועסקו בפעילויות שכולן נעשות בהשראת אמת, חמלה וסובלנות, כמו סדנאות של קיפול לוטוסים מנייר ולהקת של רקדניות המתרגלות בשיטה ובהשראת הטיפוח שלהן בשיטה ארגנו להקת ריקוד בסגנון סיני. דרך הריקוד הן מנסות להעביר את התחושות שלהן בטיפוח".

בתור מנהל מרכז המידע של הפאלון דאפא בר-אילן רגיל לספר בעיקר על הרדיפה שעוברים מתרגלי השיטה בסין. אבל בתור אדם שבעצמו מתרגל את השיטה, הוא נשמע שמח לספר על חוויותיו האישיות.

"אחד מהדברים הראשונים שאני הרגשתי כשהתחלתי לתרגל בשיטה היה הרמוניה, הרמוניה במשפחה, הרמוניה בסביבת החיים שלי, בסביבת העבודה", מספר בר-אילן. "כשאתה נתקל בקונפליקטים, כמו כל אדם, אתה מנסה לחייב את עצמך לערכים של אמת, חמלה וסובלנות, מוכן לוותר, מוכן להתפשר. קונפליקטים ארוכים מאוד פתאום מתאדים, פתאום מפסיקים להיות קיימים, אתה יכול באמת לחוות הרבה יותר חום, בעיקר בסביבה הזאת של המשפחה, חום אמיתי".

"חוגגים מתנה נפלאה"
רועי בר אילן. צילום: תקווה מהבד
לחוות את המשפחתיות

"אחד מהדברים הבולטים עבורי זה בדיוק המשפחתיות. דווקא בתקופה כזו שבה מוסד המשפחה הרבה פעמים לא עומד במבחן היום-יום ובלחצים, בתור מתרגלים של פאלון דאפא, משפחה הופכת להיות משהו מאוד אמיתי, מאוד יציב, מאוד חם. ברגע שהעקרונות שאתה מתנהל לפיהם הם אמת, חמלה וסובלנות, אז הרמוניה היא תוצר בלתי נמנע, ואני חושב שהרבה מהאנשים שהגיעו להפנינג באמת חוו את זה".

פרט להיבט של השיפור העצמי, התרגול בפאלון דאפא כולל גם סדרה של חמישה תרגילים מדיטטיביים. בר-אילן מסביר על הקשר בין שני ההיבטים. "הטיפוח, ההתאמה הקונקרטית שלנו לאמת, חמלה וסובלנות, היא מה שמטפח את הנפש. התרגול הוא מה שמשפר את הגוף. לשיטה יש אפקט בריאותי יוצא מגדר הרגיל, ואנשים שמתרגלים בשיטה מדווחים על שיפור בריאותי גדול מאוד. ההנחה הבסיסית היא שהגוף והנפש הם שני ביטויים של אותו הדבר, וכשאתה משפר את הנפש על ידי הטיפוח, מה שמתרגם את זה לביטוי גופני זה התרגול".

"הדרך הנפלאה הזאת עושה אפקט חיובי ומאוד דרמטי למיליוני או אפילו לעשרות מיליוני אנשים בכל העולם, ביותר מ-100 מדינות, ולא הוגבלה אף פעם לא במוצא, לא בתרבות, והדבר הזה ניתן לבני אדם בשנת 1992. עבור מי שמטפח בשיטה מדובר במתנה נפלאה, וזה מה שאנחנו חוגגים. אנחנו חוגגים את המתנה הזאת".


בכל העולם חגגו את יום הפאלון דאפא, נבחרי ציבור ורשויות שלחו ברכות

צוות אפוק טיימס

בכל העולם קיימו מתרגלי הפאלון גונג חגיגות לציון יום הפאלון דאפא. נבחרי ציבור ורשויות שונות מערים רבות ברחבי העולם שלחו את ברכותיהם.

ראש ממשלת קנדה סטיבן הארפר שלח את ברכותיו לכבוד אירועי יום הפאלון דאפא. "אני מבקש לברך את חברי אגודת הפאלוןדאפא של קנדה על כך שהם משתפים את השיטה והמסורת שלהם עם הקנדים", הוא כתב. "המחויבות שלכם לקידום האידיאלים שלכם תרמה למגוון ולחיוניות של האומה שלנו".

גם השר הקנדי לאיכות הסביבה, שר ההגירה והאזרחות של קנדה, ראש עיריית אדמונטון וראש עיריית אוטאווה שלחו ברכות. ערים שונות בקנדה הכריזו על חודש מאי 2011 כ"חודש הפאלון דאפא".

"פאלון דאפא מקרבת אל לבה אנשים מכל הגילים, מכל תחומי החיים וההשתייכויות הדתיות, כשהיא מתעלה על גבולות הגזע והתרבות", אמר ראש העיר ווטסון בקנדה.

חודש ה"פאלון דאפא" בניו יורק

מדינת ניו יורק העבירה החלטה המכירה בחודש מאי 2011 כחודש הפאלון דאפא. "מתרגלי פאלון דאפא שואפים לחיות על פי העקרונות של אמת, חמלה וסובלנות כדי לשפר את טבעם המוסרי, ובתמורה חווים תועלת בריאותית יוצאת מן הכלל", נכתב בהחלטה.

"הפילוסופיה של הפאלון דאפא תומכת ברעיון לפיו כשהלב טהור, הראש מאוזן והגוף מלא באנרגיה, בריאות ואושר הם תוצאה טבעית. אנשים קיבלו את הכוח להשאיר מאחוריהם התמכרויות והרגלים רעים, משפחות את הכוח לחיות בשלווה יחד, וקהילות את הכוח לאמץ ללבן את מה שמוסרי ומקיים את החיים", נכתב.

עשרות הצהרות מנבחרי ציבור וגופים מחוקקים מניו יורק וניו ג'רזי נשלחו כדי להפגין הוקרה לכבוד יום הפאלון דאפא העולמי. אריק סטיבנסון, חבר בבית המחוקקים של מדינת ניו יורק, השתתף בחגיגות שנערכו בכיכר יוניון ביום שישי.

"אני מקווה שנוכל לגרום לנשיא להבין מה קורה בנוגע לפאלון דאפא", אמר סטיבנסון בהתייחס לרדיפה נגד מתרגלי השיטה בסין. "בואו נשים את הפוליטיקה בצד, ונדבר על הצלת חייהם של אנשים. אסור לתמוך ברדיפה של אנשים. [פאלון דאפא] היא תנועה שלווה. אנשים רוצים לתרגל, וזה צריך להיות מותר".

חוגגים במופעי אמנות

במאות ערים בעולם חגגו את יום הפאלון דאפא בניו יורק באירועים חגיגיים שכללו מופעים אמנותיים והצגה של התרגילים המדיטטיביים של השיטה. בניו יורק, למשל, התאספו מאות אנשים בכיכר יוניון ביום שישי ה-13 במאי. בבוקר הסתדרו האנשים בשורות כדי לתרגל ביחד את תרגילי השיטה, ולאחר מכן ישבו במדיטציה שקטה.

לאחר התרגול החלו חגיגות עם שורה ארוכה של מופעים שכללו שירים, ריקודים, מופעי מוסיקה שנעו בין תזמורת מצעדים למוסיקה קאמרית ושירה וריקוד סינים קלאסיים. "אנחנו מזמינים אתכם לראות איך השיטה באה לידי ביטוי בחיי המתרגלים דרך האמנות", אמר אחד המארגנים.

עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי עולם "חוגגים מתנה נפלאה"

-->
Feedback Form