איך לבחור צבע לקיר

רבים חוששים לצבוע את קירות ביתם בצבע מחשש שיבחרו בצבע הלא נכון. אז מה עושים?

16/07/2011 מרלן פראט
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

קשה לכם להחליט כשמדובר בהתמודדות עם פרויקט צביעה של הבית? אל דאגה: אתם לא לבד.

מאות אנשים בוהים בקירות שלהם בפנים ריקות ותוהים מה הם צריכים לעשות הלאה. האם הם צריכים לצבוע בלבן הרגיל (שהופך ללבן מלוכלך בתוך חודשים) או שהם צריכים לנסות לצבוע את הקירות בצבע מסוים?

איך לבחור צבע לקיר
ברגע שתבחרו בצבע - רוח רעננה וחדשה תיכנס לביתכם. צילום: PHOTOS.com
לאחר שנים של ניסיון, גיליתי כי הבחירה לסייד את הקירות בצבע אינו הדבר העיקרי שאנשים חוששים מפניו. במקום זאת, הפחד שלהם הוא לבחור את גוון הצבע הלא נכון שכן אז יאלצו לצבוע הכול מחדש.

החלק הקשה ביותר של הצביעה הוא להיכנס לחנות עם צבע מסוים בראש ולגלות שיש כמעט 200 גוונים של אותו צבע.

אל תיתנו לזה להיות גורם מרתיע. קחו הביתה כמה שבבי צבע, אלה הן פיסות נייר שניתן לקחת ללא תשלום מהחנות המציגות את שם הצבע לצביעה, כמו גם דוגמית של הצבע.

קחו 6-8 גוונים מדגם של כל צבע וצבע והדביקו אותם יחד כדי ליצור מדגם מתאים יותר. אז מצאו את הרהיט הגדול ביותר בחדר והדביקו את מדגם הצבעים על הקיר שמאחוריו. עברו ליד הדוגמית במשך יום או יומיים, כדאי לוודא שאתם רואים את הדוגמית במשך שלוש פעמים שונות במשך היום בבוקר, באור שמש טבעי ובערב עם תאורת החדר.

אם אתם מרוצים מהצבע בכל שלושת השלבים, אז נחשו מה? מצאתם את הצבע שלכם. אבל אם עד שמגיע זמן השינה אתם עדיין הולכים הלוך ושוב, פשוט התחילו את התהליך שוב עם שלושה גוונים שונים של צבע.

איך לבחור צבע לקיר
צילום: PHOTOS.com
התהליך אינו מסתיים עם בחירת צבע. בחירת הברק הנכון חשובה באותה מידה.

הצבע מגיע במגוון רמות גימור מבריק שתואמות רמות שונות של השתקפות. השמות הנפוצים ביותר שניתן למצוא: שטוח, דהוי, קליפת ביצה, סאטן, משי, מבריק למחצה ומבריק. אין בתעשייה תקן אחיד עבור הברק של הצבע, כך קליפת ביצה של חברה אחת יכולה להיות סאטן של חברה אחרת, מט או מבריק למחצה.

אמנם מקובל להשתמש ברמה גבוהה יותר של ברק באמבטיה וגם במטבח, אבל בבקשה, אני מתחננת בפניכם, אל תשתמשו בגימור מבריק כדי לצבוע את התקרות או קירות חדר השינה שלכם.

כשאני שואלת אנשים למה הם בחרו בצבע מבריק, התשובה הנפוצה ביותר שאני מקבלת היא, "כי זה קל יותר לניקוי".

מבחינה הגיונית, אני יכולה להבין את זה, אבל אז אני תמיד מוסיפה "למה את התקרה?", הרי אף אחד לא הולך עליה.

גימורי הצבע כבר עשו כברת דרך ארוכה של התפתחות. הקירות שלכם כבר לא צריכים להיות מבריקים כדי שניתן יהיה לנקות אותם בקלות. בשוק יש מבחר של צבעי מט, שגם הם רחיצים, שניתן להסיר מהם לכלוך בקלות וגם לשמור על המראה הרענן של הצבע.

הצבעים של היום ידידותיים מאוד לאנשים. הריח החריף של העבר נעלם, כמו גם השתקפויות לא רצויות. הקריטריונים של הצבע זהים עבור צביעה של פנים הבית ושל המבנה החיצוני.

עבור אלה שעדיין מפחדים לעשות בעצמם את הצעד לצביעת הקירות בצבע, אני ממליצה לקפוץ לביקור בחנות רהיטים או באיקאה. שם אתם יכולים לדמיין את הצבע לא רק על קירות הבית אלא גם בשילוב רהיטים. זה מדהים כמה קל לשכנע אנשים להוסיף צבע לקירות כל פעם שאני הולכת איתם לחנויות הרהיטים.

אל תפחדו! רק דאגו לקחת איתכם עט ונייר, ואני בטוחה שתמצאו צבע שאתם כבר לא יכולים לחיות בלעדיו. תאמינו לי, ברגע שאתם מוסיפים שכבה של צבע טרי לקירות שלכם, אתם תרגישו משב רענן בבית.


מרלן פראט - היא מעצבת פנים והמייסדת של הבלוג

www.CasaLatina.com

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון איך לבחור צבע לקיר

-->
Feedback Form