12 שנים של סבל ותקווה

בעצרת לציון 12 שנים לרדיפה נגד מתרגלי הפאלון גונג סיפרו על סבל, על עינויים ועל רצח, וגם על ניצחון הרוח האנושית

03/08/2011 בן קמינסקי - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה
צ'ינג צ'ינג בת ה-11 לא רוצה עוד ללכת ללימודים. זה לא שהיא לא אוהבת ללמוד, להיפך, אבל היא מפחדת. בעקבות אירוע טראומטי שעברה בבית הספר אמה נעלמה, והיא לא ראתה אותה מאז.

תמונת הילדות של צ'ינג צ'ינג נראית שגרתית למדי עבור ילדה סינית - ילדה חמודה וחייכנית עם עיניים כהות ושיער שחור כהה, מעט קצר, לבושה בסוודר ורוד. סיפורה היה אחד מהסיפורים שהוצגו בעצרת שהתקיימה בשבוע שעבר בתל אביב לציון 12 שנים לרדיפת מתרגלי הפאלון גונג בידי המשטר הסיני.

12 שנים של סבל ותקווה
בכל העולם התקיימו פעילויות לציון יום השנה ה-12 לרדיפה נגד מתרגלי הפאלון גונג. צילום: Edward Dai/Epoch Times
בשנת 2008, כשהייתה צ'ינג צ'ינג בת תשע, ניגשה אליה יום אחד המורה וביקשה ממנה להתלוות אליה למשרד, שם המתינו לה מספר אנשים זרים שהמטירו עליה שאלות אודות אמה, הו הווי-פאנג, מורה, המתרגלת בשיטה הרוחנית פאלון גונג. בתום החקירה הורו הזרים לצ'ינג צ'ינג לחתום את שמה ולהטביע את טביעות אצבעותיה על ההערות שרשמו, אותן הילדה לא יכלה להבין. היא גם לא יכלה להבין מה יהיו ההשלכות הרות האסון של האירוע הזה.

בראש השנה הסינית, כשהתלוותה צ'ינג צ'ינג לאמה למחנה החורף בעיר וו-האן בו אמה הייתה אמורה ללמד, פרצו שוטרים סמויים ממחלקת הביטחון המדיני לכיתה שבה לימדה האם ועצרו אותה. הייתה זו הפעם האחרונה שצ'ינג צ'ינג ראתה את אמה.

רק עכשיו לאחר שגדלה מבינה צ'ינג צ'ינג מי היו אותם זרים במשרד בית הספר ששאלו אותה שאלות ורשמו הערות בתשומת לב מרובה. ההערות שרשמו השוטרים ושעליהן חתמה הילדה הפכו לאחר מכן לראיות כביכול שהוצגו במהלך המשפט נגד אמה.

סיפור זה הוא אחד ממאות או אולי אלפי סיפורים המוצגים באתר Clearwisdom.net, אתר המביא מידע ועדויות על הרדיפה נגד מתרגלי הפאלון גונג בסין הנמשכת עד היום.

כשברקע מדגימים משתתפי העצרת את התרגילים האיטיים והמדיטטיביים של הפאלון גונג, הקריאו משתתפים בזה אחר זה סיפורים על מתרגלי פאלון גונג שנרדפו בסין, המבוססים על עדויות שהתפרסמו באתר Clearwisdom. אחרים החזיקו שלטים שקראו לעצור את הרדיפה. כמה חילקו עלונים לעוברים ושבים והציעו להם לחתום על עצומה למען עצירת הרדיפה.

ממול, בבניין השגרירות הסינית שברחוב בן יהודה 222, החלונות היו סגורים והתריסים מוגפים. מדי פעם אם הייתם מסתכלים בתשומת לב, אפשר היה לראות פנים סיניות מציצות מבעד לחלון שנפתח קלות לכדי חריץ קטן, וכעבור זמן קצר נעלמות שוב.

פנים סיניות אפשר היה לראות גם בין משתתפי העצרת. מרבית הסינים המתרגלים פאלון גונג בישראל הגישו בקשה למקלט מדינית מחשש להירדף בארץ מולדתם.

הרופאה שעונתה למוות

סיפור אחר שהציגו משתתפי העצרת היה על ד"ר שן יואה-פינג שעבדה כרופאה בבית חולים לנשים ולילדים בסין. היא נעצרה באוקטובר 2000 כשנסעה לבייג'ינג כדי להגיש עתירה במרכז העתירות בבקשה לעצור את רדיפת מתרגלי הפאלון גונג. החוק הסיני מאפשר לאזרחים המרגישים שנגרם להם עוול להגיש עתירה מסודרת במשרד העתירות, אבל נראה שהחוק הזה נשאר בעיקר על הנייר.

ד"ר שן נעצרה ונידונה לשלוש שנים במחנה עבודה בכפייה. בהמשך היא נשלחה לחמש שנות מאסר בכלא לנשים. על פי הדיווח ב-Clearwisdom במשך שלוש שנים שהתה ד"ר שן בכלוב צר מהסוג שמשתמשים בו פעמים רבות לעינוי מתרגלי פאלון גונג. בכלובים אלה בדרך כלל מותקנים חוטי תיל המונעים מהאדם לזוז.

"במשך זמן זה לא התירו לה להתקלח או להחליף את בגדיה", נכתב באתר. "שללו ממנה לחלוטין כל חופש אישי, הורו לה מתי לעמוד, לשבת או לחשוב. בכל זמן נתון יכלו להכות אותה ולדקור אותה במחטים. פעמים ערבבו במנת האוכל שלה סמים הפוגעים במערכת העצבים המרכזית".

במאי 2009 קיבלה משפחתה של ד"ר שן הודעה שהיא "תשוחרר לצורך טיפול רפואי". ריאותיה היו מנוקבות, והיא הייתה על סף מוות. ב-16 ביולי באותה שנה הלכה לעולמה. היא הייתה בת 49.

אתרי הפאלון דאפא כמו Clearwisdom.net וכמו האתר בשפה העברית Falunnews.org.il עמוסים בסיפורים דומים לסיפורה של ד"ר שן. דיווחים אחרים באתרים אלה נכתבים מיד לאחר שנודע על מעצר של מתרגל של פאלון גונג בסין. ברבים מהם מוצגים מספרי טלפון של מרכזי המעצר או מחנות העבודה, כדי שאנשים מכל העולם יוכלו להתקשר ולדרוש את שחרורם.

12 שנים של סבל ותקווה
עצרת שהתקיימה במנהטן לזכר הנרצחים
"הדיקטטורה הכי גדולה והכי חזקה בעולם יצאה נגד קבוצה של אנשים טובים", אומר רועי בר-אילן, דובר מרכז המידע של הפאלון גונג בישראל, "אבל מה שקרה בתגובה לזה הוא בעיניי הדבר המופלא".

בר-אילן אמר לאפוק טיימס כי בתגובה לרדיפה יזמו מתרגלי השיטה בכל העולם תנועה לא אלימה בהיקף עצום. "מתרגלים בכל העולם ובתוך סין החלו ליזום כל מיני פעילויות שהמטרה שלהן היא לחשוף את הרדיפה ולעצור אותה".

"החל ממאות אלפי אנשים בסין שמייצרים פליירים, חומרי הסברה, ותקליטורי DVD אצלם בבית ובכל מיני אתרים מחתרתיים ומחלקים אותם, וכלה בפעולות שמתרגלים עושים במקומות אחרים בעולם - אתרי אינטרנט, כלים חכמים לעקיפת חסימת האינטרנט בסין, ספרים, סרטים, הופעות מחול, תערוכות אמנות, וכן הלאה - אנחנו רואים מיליוני בני אדם ברחבי העולם שלוקחים את היוזמה וסוללים דרכים חוקיות רבות מאוד להגיע לציבור ולחשוף את הרדיפה במאבק הלא אלים הגדול ביותר מסוגו בהיסטוריה של העולם", אומר בר-אילן.

"לכן", הוא מוסיף, "יום השנה הוא מצד אחד יום לזכר אותם אנשים שנפגעו ונרדפו ואותן משפחות שנהרסו, אבל מצד שני הוא יום של תקווה - הוא מראה שאפילו הדיקטטורה החזקה ביותר בעולם, עם כל האמצעים שלרשותה, לא יכולה להרוס משהו ברוח האנושית. כשאדם באמת מזהה את הטוב ודבק בו, אז אי אפשר לנצח את זה".

"12 שנה אחרי שג'יאנג דזה-מין (לשעבר מנהיג סין, ב.ק.) אמר שתוך שלושה חודשים השיטה הזאת תיעלם, השיטה הזאת משגשגת בכל העולם", אומר בר-אילן. "זה בעצם מאיר בצורה חיובית מאוד על הרוח האנושית, על היכולת של בני אדם להתעלות, וזה אומר שיש תקווה לאדם ולרוח האנושית".

כתבות נוספות במדור קיימות
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי קיימות 12 שנים של סבל ותקווה

-->
Feedback Form