פתח תקווה: סוגרים את "הגטו האתיופי" בבית הספר ניר עציון

לאחר לחצים ממושכים החליט שר החינוך גדעון סער לסגור לאלתר את בית הספר היסודי הממ"ד "ניר עציון" בפ"ת, שכמעט כל תלמידיו מבני העדה האתיופית

05/09/2011 ג'וזף מונטיאנו ורקפת תבור
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

פתח תקווה: סוגרים את "הגטו האתיופי" בבית הספר ניר עציון
צילום: Photos.com
בית הספר "ניר עציון" בפ"ת ייסגר לאלתר, ותלמידיו יפוזרו בין בתי ספר ממלכתיים דתיים נוספים בעיר, בתי ספר ממלכתיים (חילוניים) בעיר ובתי ספר ממלכתיים דתיים בישובים סמוכים.

המאבק לסגירת בית הספר בו לומדים כמעט ורק מבני העדה האתיופית נמשך כבר כשנתיים, ולפני תחילת שנת הלימודים החליט שר החינוך גדעון סער על סגירתו של בית הספר במהלך השנה הקרובה.

אך ההורים דרשו פתרון מהיר יותר. ביום חמישי, עם פתיחת שנת הלימודים חסמו את שערי בית הספר כ-150 הורים ותלמידים שקראו לסגרו לאלתר ולהפסיק את הפרדתם של התלמידים האתיופים משאר תלמידי העיר. בתגובה, בעקבות דיון דחוף שנערך ביום שישי עם ראש העיר פ"ת ועם מנהיגי העדה בעיר, הודיע בסוף השבוע סער שבית הספר ייסגר מיידית. עוד הודיע השר סער כי יישלל תקציבם של בתי ספר פרטיים שלא ייענו לדרישה לקלוט תלמידים אתיופים בבית ספרם, כך על פי דיווח העיתון הארץ.

מבירור שערכנו עם יועץ התקשורת של עיריית פתח תקווה, אמנון שומרון, עולה כי ל-120 מבין 280 תלמידי בית הספר כבר נמצא בית ספר חלופי עוד לפני תחילת שנת הלימודים, ושיבוצם של 160 התלמידים הנותרים צפוי להיערך בימים הקרובים. לדבריו, מדובר בבית ספר הממוקם באזור שבו מרבית האוכלוסייה היא מבני העדה האתיופית ועדיין נקלטים בשכונה עולים חדשים נוספים.

כפי שהסביר בריאיון לאפוק טיימס דניאל אוריה, יו"ר מטה עולי אתיופיה וממובילי המאבק לסגירת בית הספר, בהתאם למדיניות משרד הקליטה, עולים רבים מאתיופיה משתכנים באותה שכונה. כך, על פי אזורי הרישום לבתי הספר נוצר מצב "שאתה גם בגטו בשכונה וגם בגטו בבית הספר". כפי שמבקש אוריה להדגיש, "אנחנו עם אחד ובני הקהילה האתיופית מבקשים להיות חלק אינטגראלי מהחברה ולא בשוליה. מי שדוגל ביצירת מגזרים שונים בחברה בעצם מפורר אותה".

כתבות נוספות במדור קיימות
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי קיימות פתח תקווה: סוגרים את "הגטו האתיופי" בבית הספר ניר עציון

-->
Feedback Form