ניו יורק: למען הנוער

ניו יורק – פעילים למען הנוער יצאו ביום שישי, ה- 6 בינואר, לרחובות הצד המזרחי של מנהטן וחילקו עלונים צבעוניים בהם כתוב: "10 אחוזים!" ומצוייר בהם מטבע של עשרה סנט

19/01/2006 בנג'מין ינגקווסט - אפוק טיימס, ניו יורק
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

הם סיפרו לציבור על שאיפתם שהמדינה תקצה 10 אחוזים מהתקציב העודף לשנה זו, בשווי של 2 מיליארד דולר, לתוכניות עבור הנוער ברחבי מדינת ניו יורק. הפעילים קוראים למושל, ג'ורג' פאטאקי, לתמוך ביוזמתם, שכבר זכתה לתמיכתו של נציג ניו יורק בסנאט, ג'וזף ברונו, ולתמיכתה של קבוצה דו מפלגתית בבית המחוקקים של מדינת ניו יורק.

"למדינת ניו יורק יש השנה 2 מיליארד דולר עודפים להם היא לא ציפתה", אומר ד"ר קארי גודמן מקבוצת "כיוונים לנוער" שהיה אחראי לארגון הפעילות שנערכה ב- 6 בינואר. "אנחנו מבקשים דבר פשוט: קחו עשרה סנט מכל דולר – עשרה אחוזים – והשקיעו אותם בנוער".

עשרה אחוזים: עם תקציב עודף של שני מיליארד דולר שמציף את כספות המדינה, פעילים למען הנוער יצאו לרחובות בבקשה שעשרה אחוזים מהסכום הזה יוקצה לצעירי העיר (בנג'מין יונגקווסט / אפוק טיימס)
עשרה אחוזים: עם תקציב עודף של שני מיליארד דולר שמציף את כספות המדינה, פעילים למען הנוער יצאו לרחובות בבקשה שעשרה אחוזים מהסכום הזה יוקצה לצעירי העיר (בנג'מין יונגקווסט / אפוק טיימס)
"כיוונים לנוער", שהוקמה בשנת 1992, היא קבוצה ללא מטרות רווח שמטרתה "לספק חשיפה, השראה וכיוון לאלפי התלמידים הראויים ביותר בבתי הספר הציבוריים בניו יורק", כפי שמפורסם באתר האינטרנט שלה. התוכניות שלה מיועדות לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת, בעיקר משכונות אפרו-אמריקאיות והיספניות ברחבי חמשת הרובעים של העיר, והיא כוללת תוכניות יעוץ והכוונה מקצועית, כמו גם תוכניות שמעודדות ביטוי אמנותי כאלטרנטיבה לתרבות הרחוב.

גודמן הסביר את הצורך במימון שייועד לתוכניות עבור הנוער: "כאן, בעיר ניו יורק למשל, יש לנו בעיה חמורה של נשירה – ממש מגיפה – כשמדי שנה נושרים מבתי הספר כ- 20,000 צעירים. הכסף יכול לסייע לממן תוכניות למניעת נשירה, אבל אנחנו מדברים על יותר מזה. אנחנו מדברים על מרכזים קהילתיים ומשרות נוער לקיץ, בהם כל נער שמעוניין לעבוד יוכל להשיג עבודה. יש שני מיליארד דולר עודפים וזו הזדמנות מצויינת להשקיע עשרה אחוזים מהם בדור הצעיר".

המתנדבים שחילקו עלונים צבעוניים היו קבוצה אמיצה שלכאורה התגאו במאבקם המייגע לתשומת הלב של העוברים ושבים בבוקר החורפי הקר בשדרה השלישית העמוסה של מנהטן.

אחת המתנדבות, וולרי בודוי, הסבירה מה גרם לה לצאת ולשוחח עם הציבור:

"אני תומכת בשאיפה להעביר עשרה אחוזים מתוך שני מיליארד הדולרים העודפים עבור תוכניות לנוער. אני עוזרת מנהלת בתוכנית "בייקון" שממוקמת באזור "האנט פוינט" שברובע ברונקס. תוכניות "בייקון" אמורות להישאר פתוחות עד לשעה מאוחרת, כך שילדים יוכלו להישאר מחוץ לרחובות ויהיה להם מקום ללכת אליו, להתרחק מבעיות. אנחנו מציעים להם אמנויות כמו מחול, מוסיקה ודוגמנות", אמרה בודוי.

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון ניו יורק: למען הנוער

-->
Feedback Form