יצירה - תמונות ויטראז'

כל מי שחלם לקום בבוקר כשבחלונו ישתקפו תמונות ויטראז' שיקבלו גוון קסום באור השמש, יראה שיש דרך קלה, זולה ופשוטה להגשים את החלום

15/10/2006 מגי ריבלין
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

יצירה - תמונות ויטראז'לצורך הגשמת חלום תמונות הויטראז', לא צריך לפרק את החלון או לקנות זכוכית מיוחדת. גם לא צריך שיהיו לנו כישורים אומנותיים מיוחדים. כל אחד יוכל לעשות זאת בקלות ובהנאה.

מי שיודע לצייר, יוכל לצייר בעצמו את תבנית הויטראז' ומי שאינו יודע, יוכל לקחת תמונה השובה את לבו מספרים או מאינטרנט ולהשתמש בה כתבנית. בהתחלה כדאי להתחיל עם תמונות פשוטות ולעבור בהדרגה לתמונות מורכבות יותר.

לטכניקה זו מספר יתרונות בולטים:

· פשטות בהכנה

· עלות נמוכה

· גמישות מרבית והפיכות בתהליך (להבדיל מזכוכית צבעונית שמזמינים מזגג) – אפשר להדביק את המדבקה במקום מסויים ואם רוצים לשנות מקום אחר כך, אפשר להעביר בקלות למקום אחר. כמו כן, ניתן להינות ממנה לתקופה מסוימת וכאשר נמאס, ניתן להסירה ללא עקבות.

מדבקות הויטראז' שנלמד להכין נראות נהדר על חלון, אך הן מתאימות להדבקה גם על מראות, ארונות ודלתות. ניתן לשלב כמה מדבקות על החלון לפי נושא או מדבקה אחת בודדת. אם לדוגמה בחדר הילדים יש ארון "משעמם" – ניתן להוסיף לו עליזות וצבע: נבחר תמונות של דמויות מצוירות האהובות על ילדנו וניצור מהן מדבקות ויטראז' דקורטיביות. כשהילד יגדל וישנה את טעמו, נסירן בקלות ונשים אחרות במקומן.

נו, מתחשק לכם כבר להתחיל? אז קדימה למה אתם מחכים?

מדבקת ויטראז'

חומרים:

צבע תלת מימד (טוליפ), צבעי זכוכית, ניילונית או שקף, אופציונלי - קיסמים

הכנה:

1. נבחר תמונה ליצירת המדבקה (פיות, פרחים, חיות, דמויות מאגדות ילדים או מסרטים מצוירים וכדומה).

2. להניח את התמונה בתוך הניילונית או מתחת לשקף.

3. את קווי המתאר של התמונה נסמן על השקף בעזרת צבע הטוליפ. חשוב למלא היטב את כל הקווים ללא מרווחים מאחר שזה תוחם למדבקה. נמתין לייבוש מלא. מאחר שלוקח די הרבה זמן לייבש, כדאי להכין מספר מדבקות ביחד. ניתן על אותו שקף לצרף תמונות נוספות.

4. נבחר צבעים רצויים ובעזרת הפיה נטפטף כמות נדיבה לכל קטע. ניתן לערבב צבעים ו"לשחק"עמם על ידי הנחת צבע על צבע (למשל בהיר על כהה) ובעזרת הפיה או קיסם למשוך קווי מתאר: פסים, נקודות, גלים. כך לדוגמה על עלה ירוק נוכל ליצור פסים של לב העלה בצבע קרם או חום.

5. עם סיום הצביעה נמתין לייבוש מלא מספר שעות. לאחר מכן אפשר לשלוף את המדבקה ולהניחה על כל משטח מזכוכית, מעץ או מקרמיקה. להקלה על שליפת המדבקה מהניילונית, אפשר להכניס למקפיא למספר דקות ואז המדבקה נדבקת באמצעות וואקום וכך אפשר להסירה בקלות בלי להשאיר כתם. אפשר להעביר אותה ממקום למקום על פי טעמנו האישי.

את כל החומרים ניתן לקנות בחנויות יצירה.

תיהנו מהיצירה, ואם לא מצליח, לא נורא. תכינו אחד חדש.

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון יצירה - תמונות ויטראז'

-->
Feedback Form