יצירה - נרות דקורטיביים

בעיצומו של חנוכה חג האורות, אתם מוזמנים להצטרף אלינו להכנת נרות דקורטיביים. אפשר לקשט עם נרות אלה, להוסיף תאורה מיוחדת לאירוח, להשתמש בהם לערב רומנטי או לתת אותם כמתנה

23/12/2006 מגי ריבלין
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

הכנת נרות בצורת פרח
הכנת נרות בצורת פרח - צילום אלנה צופרון
בכל נר ונר נוכל להוסיף גוון אישי וקישוטים מיוחדים כיד הדמיון הטובה. ניתן לשלב בנרות צדפים, פרחים יבשים, חרוזים, חול צבעוני, ריחות וכל מה שבא לנו.

אז קדימה ניגש למלאכת היצירה.

הכנת נרות

חומרים:

שעווה (נקראת פרפין בחנויות יצירה) או שאריות נרות

חוט כותנה עבה או פתיל

סיר אחד או שניים הנכנסים אחד לשני

ספל (אפשרי במקום סיר שני)

כף לערבוב

גירי פסטל צבעוניים או צבעי פנדה

קיסם / שיפוד עץ

תבניות לנרות (דוגמאות: כלי פלסטיק עבים, קרטוני חלב משומשים, כוסות חד פעמיות לשתיה חמה, תבניות גבס או תבניות לעוגיות עם צורות מיוחדות, כלי זכוכית כמו גביעי יין או צנצנות יפות)

חומרים אופציונליים: דפים

חול ים או חול צבעוני

אבקת נצנצים

שמן אתרי או תמציות ריח וטעם

פרחים יבשים

עלים יבשים

חרוזים

כפתורים

הכנה

1. נשים את השעווה בתוך ספל או בתוך סיר קטן, נכניס את הכלי לתוך סיר עם מים ונחמם על הכיריים עד שהשעווה תימס.

2. ניקח חתיכות קטנות של צבע גיר פסטל או פנדה מצבע אחד בלבד בתוך כוס חד פעמית, נמזוג כמות שעווה רצויה ונערבב בעזרת כף. (שלב זה כמובן מיותר אם בסיס השעוה היה נרות צבעוניים).

3. נקשור פתיל במרכז הקיסם או השיפוד ונניח את הקיסם על שולי תבנית הנר שבחרנו כך שהפתיל תלוי בצורה אנכית ובמרכז התבנית.

4. נשפוך את השעווה הצבעונית המומסת מן הכוס אל תוך התבנית. נחכה עד שהשעווה תתקרר ותתקשה. אם רוצים נר במספר צבעים שונים נחזור על סעיפים 4-2 עם צבעים שונים, כשכל פעם ניצור פס בגוון שונה ובעובי הרצוי. באותה מידה ניתן לעשות נר עם גוונים שונים של אותו צבע, כאשר חוזק הגוון נקבע בהתאם לכמות חתיכות הצבע שנמיס בשעווה. ניתן להניח את התבנית לייבוש בזויות שונות ואז שכבות הצבע תהינה בזויות מיוחדות.

5. אם השתמשנו בתבנית זכוכית הנר ישאר ויודלק בתוכה. מתבניות אחרות ניתן להוציא את הנר בקלות על ידי הנחה קצרה של התבנית בכלי עם מים חמים כך שיתחמם מעט. אם השתמשנו בתבנית מקרטון, פשוט נקרע אותה ונשחרר את הנר.

6. להכנת נרות צפים נשתמש בתבניות גבס או תבניות לעוגיות עם צורות קטנות ודקות. נשמן אותן לפני הנחת השעווה ולאחר קירור הנרות יישלפו בקלות. את הנרות נוכל להניח ולהדליק בקערה יפה עם מים (שגם אותם אפשר לצבוע לקישוט בעזרת תרכיז של מיץ).

רעיונות לגיוון ודקורציה

1. נר בסגנון גבינה שוויצרית עם חורים: נכניס קוביות קרח מרוסקות לתוך תבנית הנר ואז נשפוך את השעוה המומסת. הקרח כמובן יומס מהחום, אך ישאיר חורים בתוך הנר.

2. נר ריחני: נשתמש בתמציות ריח וטעם, לדוגמא תמציות וניל או רום המשמשות לאפיית עוגות. נוסיף מספר טיפות לכוס החד פעמית ונערבב (בשלב 2 של הכנת הנר המתוארת קודם).

3. נר ארומטי: נשתמש בשמן אתרי שנבחר (מומלץ לבנדר, תפוז או לימון). נמתין כדקה לצינון השעווה (כדי שהשמן לא יתנדף מהחום) ונוסיף מספר טיפות של שמן אתרי לכוס החד פעמית ונערבב (בשלב 2 של הכנת הנר המתוארת קודם).

4. נר בשילוב אלמנטים (פרחים, חרוזים, צדפים וכו'). 2 אפשרויות, האחת להניח בדופן הכלי את הקישוטים ולשפוך את השעווה בעדינות. אם האלמנטים "בורחים" פנימה, נדחף אותם החוצה באמצעות מקל ארטיק או כף.

אפשרות שניה, להיעזר בגליל קרטון (של נייר סופג או נייר טואלט), חשוב שההיקף שלו יהיה קטן מהיקף התבנית. נשמן את הגליל מצידו החיצוני כדי שישתחרר בקלות. נניח את הגליל במרכז התבנית, נפזר את הקישוטים ברווח שנוצר בין שתי התבניות ונשפוך את השעווה החמה על הקישוטים. גוון השעווה צריך להיות חלש מאד או ללא צבע כלל. נמתין עד שהשעווה תתקשה ואז נוציא את הגליל הפנימי. כעת נשפוך את השעווה למרכז התבנית, אפשר שעווה בצבע שונה וכך נקבל עיגול צבעוני במרכז הנר.

בהצלחה וחג חנוכה שמח ומואר.

כתבות נוספות במדור סגנון
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי סגנון יצירה - נרות דקורטיביים

-->
Feedback Form