סגולות הבריאות של הלימון

הלימון הוא פרי קטן עם תועלות רבות - גם למאכל וגם בתחום הרפואי. נראה שפרי קטן וצהוב זה יכול להיות מועיל להפחתת התסמינים של כמעט כל סוגי המחלות

11/05/2006 אולגה פידוסייבה וטל בביץ' - אפוק טיימס
הקטן אותהגדל אותהדפסE-mail הגשת הכתבה

סגולות הבריאות של הלימון
SXC
עץ הלימון שייך למשפחת ההדרים, והוא מסוג עצי הפרי שצומחים במשך כל עונות השנה. במהלך השנה אוגרים עליו חומרים חשובים להתפתחות העץ ולגדילתו.לעץ לימון בריא ישנם עלים ירוקים רבים ומסועפים שצורתם אליפסה מחודדת, ולהם חלק פיזיולוגי חשוב בתהליך צמיחת העץ. לעץ תוחלת חיים של בין שנתיים לשלוש שנים. כאשר מערכת השורשים שלו חיה במערכת סימביוטית עם סוג של פטריות מיוחדות. הפטרייה מקבלת מהעץ חומרי תזונה, ומחזירה "בתמורה" חומרים חיוניים להתפתחות העץ.

הלימון נחשב לעץ הרגיש ביותר במשפחת ההדרים. הוא מגיב חזק במיוחד לשינויי טמפרטורה, אך עקב סגולותיו הרפואיות הוא זוכה לפופולאריות רבה, ואף משמש לקוסמטיקה.המרכיבים הבסיסיים של מיץ הלימון הם כמובן מים וחומצה. הלימון מכיל גם את הוויטמינים A,B1,D ובעיקר את וויטמין C (בלימון ממוצע כ 40% מהתצרוכת היומית המומלצת של הוויטמין) החיוני לתהליכי חילוף החומרים, והנדרש לתזונת הרקמות. בנוסף הוא מכיל מעט פחמימות וסיבים.

סגולות הלימון - פרי קטן, תועלות רבות

הלימון נחשב לשימושי מאוד בתחום הרפואי. בקליפת הלימון ובמיץ שלו יש חומרים מועילים רבים, היכולים לעזור בעצירת דימומים וחיטוי, ולטפל בדלקת חניכיים. בתחום הקוסמטיקה המיץ יכול לשמש להסרת תאי עור מתים, להבהרת העור ואף לטיפול בבעיית גירויים בקרקפת ולהברקת השער.

אך יותר מכל ללימון השפעה טובה יחסית לטיפול במחלות שונות כגון מחלות דרכי הנשימה, זיהומים, מחלות עור, מחלות מערכת כלי הדם והלב, מחלות מערכת העצבים, מחלות אנדוקרינולוגיות , מחלות קיבה, מחלות מערכת השתן ואף נטרול חומרים נרקוטיים. נראה שפרי קטן וצהוב זה יכול להיות מועיל להפחתת התסמינים של כמעט כל סוגי המחלות. לא בכדי קיים המשפט הידוע מהמזרח, שהחכמה של הטבע בלתי מוגבלת, והאדם עוד רחוק מלפענח את כל נפלאות הבריאה והקיום.

מה שנשאר לנו זה לבחור את הלימון הטוב והבשל. מומלץ לשים לב שהפרי יהיה חזק ובעל קליפה לא מחוספסת. ידוע גם שככל שהלימון כבד יחסית לגודלו, כך הוא טוב יותר. במסורת העממית ובספרי הבישול אפשר למצוא מתכונים רבים, שמשתמשים בהם בלימונים. ישנם האומרים שגם מצב הרוח יכול להשתפר מריח לימון, אך אל תשכחו שללא אורח חיים נכון קשה להיות בריא באמת.

ניתן להכיר תכונות וסגולות נוספות של הלימון בקישור זה.

כתבות נוספות במדור מדע
עוררו עניין השבוע

עוד כתבות נצפות...

חדשות-ראשי מדע סגולות הבריאות של הלימון

-->
Feedback Form