חברת סמסונג תבדוק את תנאי העבודה במפעליה בסין

בעקבות דו”ח חריף על העסקת קטינים במפעלים המספקים חלקים לייצור מכשיריה, תבדוק סמסונג את תנאי העבודה ביותר ממאה מפעלים בסין

סמסונג

חברת סמסונג מסרה כי תחקור האם יש הפרה של חוקי עבודה ב-105 מפעלים שהם ספקים שלה בסין. זאת בעקבות דו”ח שפרסם ארגון בשם “משמר העבודה בסין” הבודק תנאי עבודה במפעלים של חברות בין-לאומיות בסין. בדו”ח שפרסם הארגון שבסיסו בניו יורק בחודש שעבר נטען שאחד מספקי החברה מעסיק ילדים ושתנאי העובדה של עובדים אחרים הם בלתי אנושיים.

החברה דיווחה, דרך הבלוג שלה שהחקירה תסתיים עד סוף ספטמבר והוסיפה שתערוך עד סוף השנה ביקורת נוספת ל-144 ספקיה הסינים. לגבי מפעלים שאינם ספקים בלעדיים של סמסונג ומספקים חלקים גם לחברות אחרות, תיעשה בדיקה של תיעוד כדי להעריך האם יש צורך בחקירה מעמיקה יותר.

דוח קשה

חברת סמסונג נקטה בצעד זה בעקבות דוח חריף של ארגון “משמר העבודה בסין” על העסקת ילדים אצל הספק שלה, חברת האלקטרוניקה HEG. הדו”ח גם מציין שחברתHEG גנבה כסף מעובדיה ושתנאי העבודה במפעל הם בלתי אנושיים כשלעתים מנהלים מכים את העובדים.

סמסונג מסרה כי בעקבות הדו”ח היא בדקה אתHEG וש”זוהו מספר מקרים של התנהלות לקויה ונהלים שעלולים לפגוע בבטיחות העובדים”. החברה דיווחה ש”היא דרשה מ-HEG לשפר באופן מידי את תנאי העובדים”.

סמסונג מציינת שהבדיקה הייתה מוגבלת בגלל תחלופה גבוהה של כ-30 אחוז מעובדי HEG. החברה לא מצאה אצל הספק מקרים של העסקה בלתי חוקית של קטינים. חברתHEG מייצרת עבור סמסונג ציוד לטלפונים ניידים, לנגני MP3 וציוד לסטריאו.

“המדיניות של סמסונג היא ‘אפס סובלנות’ בנוגע להפרת חוקי העסקת ילדים ואנחנו מנהלים בדיקות במקום כדי להבטיח שכל המתקנים שלנו בסין, בין אם מתקנים של הספקים שלנו או מתקנים בבעלות של החברה, תואמים את חוקי העבודה ואת מדיניות זכויות העובדים של סמסונג”, מסרה החברה.

עובדים קופצים למותם

ארגוני עבודה וארגוני זכויות אדם ביקרו לעתים קרובות, במשך שנים, את תנאי העבודה במפעלים בסין. הביקורת החמורה ביותר הופנתה כלפי המפעלים המספקים ציוד לחברת אפל ולחברות טכנולוגיות אחרות.

בחודש יולי האחרון, עובד נוסף מחברת פוקסקון המספקת חלקים לאפל התאבד כנראה בקפיצה מגג של בניין. מאז ינואר 2010 לפחות 19 עובדים בחברת פוקסקון התאבדו. ייתכן שתנאי העבודה הירודים הם אחת הסיבות לכך.

.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!