סין: כפר שלם מגונן על מתרגל פאלון גונג

כמעט 600 תושבים, ביניהם פקידי מפלגה מקומיים, החליטו לחתום על עצומה לשחרור מתרגל פאלון גונג שנעצר

סין

עצומה חדשה הדורשת את שחרורו של וואנג שיאו-דונג, חתומה על ידי 587 תושבי הכפר ג’ואו גאן-טון. וואנג נשפט לשלוש שנות מאסר על החזקת תקליטורים ובהם הסברים על רדיפת הפאלון גונג בסין – צילום: אפוק טיימס

כפר במרכז סין חתם על עצומה נגד מעצרו של אחד מתושבי הכפר שמתרגל פאלון גונג, שיטת תרגול הנרדפת בסין כבר יותר מ-13 שנה.

בכפר ג’ואו-גואן-טון במחוז הי-ביי, 587 תושבים חתמו על עצומה הקוראת לשלטון המקומי לשחרר את וואנג שיאו-דונג. בחודש פברואר נגזרו על וואנג שלוש שנות מאסר לאחר שאנשי המשטרה בזזו את ביתו ומצאו בו תקליטורים עם חומר על הפאלון גונג.

"אני יודע שהמפלגה הקומוניסטית הסינית חיה על זמן שאול. אני רוצה לפרוש ממנה", אמר פקיד מפלגה מקומי, שחתם גם בטביעת האצבע שלו על העצומה החדשה.

על פי המסורת הסינית, החתמת מסמך בטביעת אצבע בשעווה אדומה הוא ביטוי למחויבותו של החותם. "המפלגה הקומוניסטית יותר מדי מושחתת! אין שום דרך לשפר אותה", אמר פקיד מקומי צעיר התומך בעצומה.

פאלון גונג היא שיטה פופולרית לתרגול מדיטציה ולטיפוח עצמי שהתפשטה במהירות ברחבי סין במהלך שנות ה-90. בשנת 1999, בשל התפשטותה המהירה של השיטה והפופולריות הרבה לה זכתה, המפלגה הקומוניסטית הסינית הורתה לרשויות לכלוא כל מי שמתרגל פאלון גונג. מיליונים נשלחו למאסר ולמחנות עבודה שבהם סבלו מהכאות, מעינויים או משטיפות מוח בניסיון לגרום להם לוותר על אמונתם. הרדיפה נגד מתרגלי השיטה נמשכת עד עצם היום הזה.

במשך יותר מ-13 שנות הרדיפה, מתרגלי הפאלון גונג שאפו "להבהיר את האמת" לציבור בסין, כשהם מסבירים על הטבע שוחר השלום של השיטה ואת האמת על מסע הרדיפה של המק"ס נגדה.

בשנה וחצי האחרונות, לראשונה החלו אזרחים בסין להגן באופן גלוי על המתרגלים, לעתים כשהם נאבקים פיזית עם כוחות המשטרה כדי למנוע מהם לעצור את המתרגלים. בחודשים האחרונים הם גם חותמים בשמם המלא על עצומות ואפילו מחתימים בשעווה אדומה את טביעת האצבע שלהם כדי להביע את כנות קריאתם לסיום הרדיפה.

אחותו של וואנג, וואנג שיאו-מיי שניסתה לעורר את המודעות לרדיפת אחיה באמצעות שליחת מכתב מחאה ציבורי וארגון עצומות, נשלחה בחודש מאי למאסר של שנה במחנה עבודה בכפייה.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!