“פשעים מפלצתיים” בסין במוקד דיונים באו”ם

פאנלים של מועצת האו”ם לזכויות אדם דנו בקצירת איברים מאסירי מצפון בסין; המשלחת הסינית לא הגיבה לטענות

מועצת האו

פגישת מועצת האו”ם לזכויות אדם נערכה ב-18 בספטמבר. דוברים בפגישת המליאה ובמושבים נלווים התייחסו לקצירת האיברים בסין – צילום: The Epoch Times

במועצת זכויות האדם של האו"ם דנו לאחרונה בעדויות ובהאשמות הגורסות כי המשטר הקומוניסטי בסין קוצר כבר במשך שנים את איבריהם של אסירי מצפון בסין. הדיון כונס בעקבות פאנל באותו נושא שקיים שבוע קודם לכן הקונגרס האמריקני. במהלך הפאנל בקונגרס כינה חבר הקונגרס הרפובליקני דאנה רוהרבאכר את מעשי המפלגה הקומוניסטית הסינית: "פשעים מפלצתיים" נגד האנושות.

המושב ה-21 של מועצת זכויות האדם התכנס בז’נבה בין התאריכים 28-10 בספטמבר וכלל גם דיונים נלווים. באחד מהם השתתפה גוּאוֹ ג’וּן, העורכת הראשית של המהדורה בשפה הסינית של "האפוק טיימס". היא סיפרה על חקירה שערך העיתון בדבר הטענות הנוגעות לקצירת איברים מאסירי מצפון בסין, במיוחד ממתרגלי השיטה הרוחנית פאלון גונג.

"גילינו בחקירה שערכנו שאסירים המוחזקים במחנות עבודה בכפייה ובבתי כלא היו כמעט המקור היחיד לאיברים להשתלה בסין. רובם המכריע היו מתרגלי פאלון גונג, שיטת תרגול רוחנית סינית", אמרה.

מועצת האו

גוּאו ג’ון (משמאל), העורכת הראשית של מהדורות אפוק טיימס בשפה הסינית, סיפרה בפאנל רשמי של האו”ם ב-17 בספטמבר על חקירתה בנושא קצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג חיים – צילום: The Epoch Times

גם החוקר אַרנֶה שוורץ סיפר בפאנל על עבודתו בנושא. "המפלגה הקומוניסטית הסינית עשתה שימוש, ועדיין עושה, בכליות, בכבדים, בלבבות, בריאות ובקרניות של אסירים בניתוחי השתלות איברים הנערכים בבתי חולים צבאיים ואזרחיים [בסין]", ציין. "קצירת איברים היא ‘תעשייה’ משגשגת, כיוון שסינים עשירים ובעלי השפעה, ולעיתים גם זרים, משלמים סכומי עתק עבור השתלות איברים".

שוורץ התייחס בדבריו ל"הערכות מבוססות" לפיהן מספר מתרגלי פאלון גונג שאיבריהם נקצרו – רובם לאחר שקיבלו סם הרדמה אבל לפני שמתו – מגיע לכדי 65,000 איש.

"הזרם המרכזי של התקשורת כבר לא יכול יותר להעלים עין מההאשמות הנוגעות לקצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג חיים", הוסיף. "מוסדות רפואיים בין-לאומיים חייבים לחקור את ההאשמות האלו באופן בלתי תלוי".

דיוני הפאנלים הנלווים, שכ-100 מהם אורגנו על ידי מוסדות לא ממשלתיים, נוהלו על פי תקנותיה המחמירות של מועצת זכויות האדם של האו"ם, ואך ורק בקבוצות שאושרו על ידי האו"ם.

באירוע נכח נציג של המפלגה הקומוניסטית הסינית שסיפק את מה שאחד הנוכחים הגדיר כמענה "רך ומתגונן" החוזר על הקו הרשמי של המפלגה הקומוניסטית נגד קצירת איברים ממתרגלי פאלון גונג, אך ללא התייחסות לתוכנן של ההאשמות או לראיות הספציפיות שסופקו.

קרן פרקר

קָרן פרקר, נציגתו הבכירה של ארגון הפיתוח החינוכי הבין לאומי המסונף לאו”ם, בכנס האו”ם בז’נבה. בכנס היא דיברה על קצירת האיברים מאסירים בסין – צילום: Dong Yun/The Epoch Times

גוּאו ג’וּן נשאה דברים גם במושב המליאה, כינוס גדול בהשתתפות נציגיהם של עשרות ממשלות וארגונים לא ממשלתיים, וכך גם קָרן פרקר, עורכת-דין לזכויות אדם ונציגה בכירה של ארגון הפיתוח החינוכי הבין לאומי, ארגון לא-ממשלתי המסונף לאו"ם.

פרקר ציינה שהקבוצה שאותה היא מייצגת מודאגת מ"העדויות המתמשכות לכך שאיבריהם של מתרגלי פאלון גונג רבים נקצרים מהם בכפייה", והוסיפה הערה מחודדת: "אנו מודעים לכך שבשל שיקולים פוליטיים, מועצת זכויות האדם של האו"ם בכללותה לא תתייחס לכל סוגיה הנוגעת בסין. יחד עם זאת, אנו דוחקים במדינות העולם לחסל את שוק האיברים מסין, ופונים לשליחים המיוחדים של האו"ם לנושא ההוצאות להורג ללא משפט, לנושא הזכות לבריאות ולנושא הזכות לחופש מעינויים, לבדוק את הנושא כסוגיה בעלת דחיפות עליונה".

על פי רוב, נהוג שהמשלחות מגיבות להאשמות המועלות כנגד ארצותיהן באסיפות המליאה, אך המשלחת הסינית לא הגיבה לדבריה של פרקר.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!