סין: כפריים הרסו בנין ממשל מקומי

הכפריים טענו שהממשל גזל את כספם ויצאו להילחם בו

סין

שוטרים מיחידה מיוחדת בעת תחרות בבייג’ינג – צילום: STR/AFP/Getty Images

יותר מאלף תושבים זועמים מהכפר שילי-יינג שבמחוז שאן-דונג גרמו נזק לבנין הממשל המקומי ותקפו מכוניות משטרה בטענה שהממשל המקומי גזל מהם כספים.

כבר מספר שנים שבתיהם של הכפריים מתמוטטים וגם כבישים ושטחים חקלאיים נפגעים בגלל חציבת מנהרות לכריית פחם, דווח בהודעה שפורסמה באתר BBS.Tianya.cn , פורום באינטרנט הסיני.

במשך שנים פנו התושבים לפקידי הממשל בכפר בבקשת עזרה, אך שום דבר לא נעשה. לפני תשע שנים פקידים מקומיים דיברו על העתקת התושבים מהכפר, ומאז התושבים ממתינים לכספים שיאפשרו להם לעבור. לדברי התושבים, פקידים בכירים שלשלו לכיסיהם את הכספים שהיו מיועדים למעבר.

ב-19 בספטמבר, כמה מתושבי הכפר הגישו עתירה בנושא לממשל שבחבל רן-צ’נג אליו הם שייכים, כך סיפר לאפוק טיימס תושב מקומי בשם יאנג. אך לאחר מכן פקידי הממשל ניסו לגרש את התושבים בכוח, ואלו הגיבו בתרעומת וניפצו את בניין הממשל.

באותו לילה שבע ניידות משטרה נכנסו לתוך הכפר שילי-יינג. בבוקר תושבי הכפר ריסקו מכונית של משטרת תנועה וכמה מכוניות של פקידי ממשל. שוטרים חמושים וכוחות מיוחדים של המשטרה נקראו כדי לפזר את התושבים שנאבקו נגדם בכל הכוח והפכו ארבע מכוניות משטרה, סיפר יאנג. "תושבי הכפר היו מודעים להשלכות הפגיעה בבניין הממשל, ובכל זאת הם היו נחושים והכינו עצמם להתנגדות למעצרים", הוא סיפר והוסיף שחלק מתושבי הכפר נעצרו ואחרים נעדרים.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!