סין: נהגים מתאבלים מול שיירות של פקידי משטר

לנהגים בסין נמאס לתת זכות קדימה לשיירות ממונעות של פקידי משטר. לאחרונה הם פרקו את חוסר סובלנותם בצורה מקורית ביותר

סין

לימוזינה מלווה בשיירה דיפלומטית בכניסה לבית ההארחה דיאו-יוטאי בבייג’ינג. בסין, גם לפקידי משטר בכירים יש זכויות מיוחדות בשעת נסיעתם – צילום: Liu Jin/AFP/Getty Images

פקידי המשטר הבכירים בסין נהנים מזכויות יתר בנסיעותיהם בדרכים. הם אינם משלמים אגרות, דמי חניה או דו"חות תנועה, והם מלווים במאבטחים ממונעים המבטיחים שתוענק להם זכות קדימה בנסיעתם. אנשים מן השורה נאלצים להמתין זמן ממושך בכבישים החסומים כדי ששיירותיהם של הפקידים הרשמיים יוכלו לעבור באין מפריע.

כדי להביע את הסתייגותם מהתופעה, הציעו גולשי אינטרנט דרך עוקצנית להתמודד איתה: לצפור במשך שלוש דקות ובכך "להתאבל" על נוסעי השיירה.

ב-25 בספטמבר, גולש המכנה עצמו ג’ון-האן מהעיר צ’נג-דוּ שבמערב סין פרסם באתר Weibo, הגרסה הסינית לטוויטר: "היום, כשהייתי בדרכי, נתקלתי בשיירה מיוחדת של מכוניות. כוח סיור של משטרת התנועה פיקח על השיירה כשהיא עברה בדרכה. בעוד המוני נהגים ממתינים בסבלנות שהשיירה תעבור, נהג ביואיק התחיל לצפור. בהדרגה, כל שאר הנהגים ‘תפסו את העניין’ והצטרפו לצפירות. במשך שלוש דקות, הנהגים צפרו, הרכינו את ראשם ודקלמו בשקט, ‘ מנהיגים, נוחו על משכבכם בשלום!". ג’ון-האן מנסה להפיץ את "המחווה" החדשה ברמה הכלל ארצית.

אף על פי שהודעתו המקורית נמחקה מיד מהרשת, הרעיון התפשט והועבר בין גולשי Weibo יותר מ-100,000 פעמים וזכה ללמעלה מ-20,000 הערות.

תגובות הגולשים

הגולש "ארתור52" מהעיר שן-ג’ן שבדרום מזרח סין כתב: "לשאוג בצופרים ולהתאבל על שיירות מיוחסות? גדול מהחיים!"

"למה חייבים תמיד לסווג את האנשים למעמדות חברתיים?" שאל גולש נוסף מהעיר גואנג-ג’וּאו שבדרום מזרח סין. "היום ראיתי מספר מכוניות של מיוחסים שצפרו בחוזקה ונסעו במהירות מופרזת. עמדתי במקומי והתאבלתי במשך שלוש דקות – ‘מנהיגים, נוחו על משכבכם בשלום!".

גולש אחר סיפר: "אתמול ראיתי מכונית שבחלון האחורי המאובק שלה הייתה מדבקה עם הכיתוב: "תן זכות קדימה לצבא, למשטרה ולמכוניות המיוחסות! לעולם אל תנסה לעבור! התאבל על המנהיגים שלך! שינוחו על משכבם בשלום!"

"קראתי על צפירת הצופרים ועל קולות האבל המופנים לשיירות המיוחסים", כתב באתר Weibo הגולש ‘חרק מזמר’, "אנחנו צריכים להריע לקולות האלו".

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!