אמנות שמימית בת 5000 שנה מתעוררת לחיים

Shen Yun

מימי קדם ועד היום רווחת בקרב העם הסיני אמונה שהתרבות הסינית המסורתית היא מתנה שניתנה לבני האדם משמים. תרבות זו כמעט ונהרסה לאחר יותר מ-60 שנה של משטר קומוניסטי בסין, אבל המהות הפנימית שלה לא נעלמה.

להקת Shen Yun Performing Arts שבסיסה בניו יורק שואפת להחיות את הערכים, היופי והתפארת של תרבות זו באמצעות ריקוד סיני קלאסי, מוסיקה תזמורתית המשלבת מזרח ומערב, תלבושות מרהיבות ומסכי רקע שפותחים שערים לעולמות מופלאים.

Shen Yun מורכבת משלוש להקות המסיירות ברחבי העולם כבר יותר מחמש שנים, ומעניקות לצופים חוויה של יופי עצמתי שנוגע בעומק הנשמה.

מיזוג של שתי מסורות מוסיקליות

צלילי התזמורת הסינית המסורתית שונים בתכלית מאלו של התזמורת המערבית. המקורות השונים, התזמון והמאפיינים הייחודיים שלהם, מקשים מאד על שילוב הרמוני ביניהם. למרות זאת, זה בדיוק מה שהתזמורות של להקת ה- Shen Yun הצליחו לעשות: ליצור מיזוג הרמוני ונושא מוסיקלי אחיד תוך שמירה על המהות של כל אחת משתי המסורות הגדולות האלו. המציאות המוסיקלית החדשה שנוצרה סוחפת את הקהל ברחבי העולם.

המורשת המוסיקלית הסינית בת אלפי השנים הושפעה באופן טבעי מהמסורות הרוחניות והפילוסופיות העשירות של סין. השפעות אלה ניכרות לא רק בגווני המצלולים ובלחנים, הן מוטבעות ברבדים העמוקים ביותר ואפילו בתהליך של בניית הכלים. "הפיפה, לדוגמה, אורכה שלושה רגל וחמישה אינץ’: המספר שלוש מסמל את השמים הארץ והאדם; המספר חמש מסמל את חמשת האלמנטים לפי הפילוסופיה הסינית – מתכת, עץ, מים, אש ואדמה. ארבעת המיתרים מסמלים את ארבע העונות", מסבירה ג’ינג שואן, מלחינה ונגנית פיפה המופיעה עם הלהקה, בריאיון שהתפרסם באתר של הלהקה.

היצירות שמבצעת להקת ה-Shen Yun מצליחות להפיק את המיטב משתי המסורות המוסיקליות וליצור דרמה, הבעה ועומק יוצאי דופן.

"כאשר קו העלילה של הריקוד מצריך סגנון מפואר, אנחנו מדגישים את הכלים המערביים. אם יש צורך בתיאור של רגשות או סצנות מהמזרח, נשתמש בכלים סינים כמו אר-הו, חליל במבוק ופיפה, המטיבים לבטא רגשות עמוקים", אומרה צ’יה-צ’י לין, מנצחת של אחת מתזמורות הלהקה, בריאיון לאפוק טיימס.

מעבר לטכניקה, מעבר לאמנות

בעוד שרקדני ה-ShenYun הדהימו את עולם המחול ביכולות הטכניות ובתיאום המושלם ביניהם, גם שלוש התזמורות זכו לשבחים רבים על נגינתן, על היצירות המקוריות ועל התיאום המדויק עם הריקוד. "עצרתי את נשימתי. לא העזתי אפילו לנשום. זה היה כל כך יפהפה", אמר טובה ראטובונדהטי, פסנתרן בבית האופרה של פריז, לאחר שצפה במופע ה-Shen Yun. "גיליתי הערב שלכל הצלילים המוסיקליים, לכל הדברים יש משמעות. במופע אנחנו מוזמנים לגלות את [המימד] הרוחני". הישג כזה אינו עניין פשוט של טכניקה בלבד. בסרטון וידיאו המוצג באתר הלהקה, מסופר כי העם הסיני מאמין מאז ימי קדם שכדי ליצור אמנות אמיתית על האדם ראשית להיות בעל לב טהור ונשמה יפה. כל האמנים המשתתפים בלהקת Shen Yun דבקים בעיקרון זה.


אפוק טיימס גאה לתת חסות ללהקת Shen Yun Performing Arts.

למידע נוסף על הלהקה בקרו באתר: ShenYunPerformingArts.org

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!