סין: לקראת הקונגרס ה-18 – מגבירים עוד יותר את הפיקוח על האינטרנט

פתיחת הקונגרס של המפלגה הקומוניסטית הסינית, שבמרכזו תוחלף רשמית הנהגת המפלגה לעשר השנים הבאות מהווה סיבה נוספת להידוק הפיקוח על האינטרנט בסין

סין

צעיר גולש באינטרנט-קפה בבייג’ינג – צילום: Liu Jin/AFP/Getty Images

ב-8 בנובמבר יפתחו דיוני הקונגרס ה-18 של המפלגה הקומוניסטית הסינית והרשויות כבר החלו להגביר את הפיקוח על האינטרנט במדינה, פיקוח שכבר בשגרה הדוק מאוד. המפלגה הקומוניסטית הודיעה על שורה ארוכה של הגבלות, כולל חסימה כללית של הגישה לרשת האינטרנט.

משרד התעשייה וטכנולוגית המידע הסיני הצהיר כי תוטל חסימה מוחלטת של רשת האינטרנט ברחבי המדינה, במטרה להבטיח את "בטיחות רשת התקשורת". החסימה תתחיל ב-7 בנובמבר, יום לפני פתיחת הקונגרס ה-18 של המפלגה שבמהלכו יושבע דור המנהיגים הבא, והיא תימשך עד לסיום הקונגרס.

המפלגה הקומוניסטית הסינית כבר הטילה בעבר חסימות אזוריות על האינטרנט. למשל, דווח כי במהלך "המהומות ההמוניות" שפרצו במחוז שין-ג’יאנג שבמערב סין ביולי 2009, המשטר הסיני ניתק את כל רשתות הטלפון והאינטרנט באזור. לא ברור עדיין מתוך הדיווחים הרשמיים, האם המשטר מתכנן לנקוט באמצעים קיצוניים כאלו גם במהלך הקונגרס ה-18.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!