סין: אזרחים תומכים במתרגל פאלון גונג שנרדף על ידי המשטר

כפריים שעתרו לשחרורו של מתרגל מכפרם שנעצר, נעצרו אף הם ועונו על ידי המשטרה המקומית

לי לאן-קווי

לי לאן-קווי (ימין) עם בנו לפני שנעצר ונשלח למרכז לשטיפת מוח – צילום: Minghui.org

ארגון "אמנסטי" קרא לאחרונה לפעול בדחיפות למען כפריים מעיר קטנה בקרבת בייג’ינג שנעצרו ועונו על ידי המשטרה המקומית. הכפריים עתרו לשחרורו של חברם שנעצר משום שהוא מתרגל את השיטה הרוחנית פאלון גונג. מתרגלי הפאלון גונג בסין נרדפים מאז שנת 1999, לאחר שמנהיג סין דאז, ג’יאנג דזה-מין, חש איום מהעובדה שמספר המתרגלים עלה על מספר החברים במפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס).

מעצרים לפני אירועים רגישים

המשטר המרכזי ורשויות מקומיות בסין מגבירים מעצרים של מתרגלי פאלון גונג ופעילי זכויות אדם לפני אירועים רגישים מבחינה פוליטית. כך לקראת ביקורם של שני אורחים חשובים במחוז ג’נג-דינג בחודש יוני הרשויות המקומיות עצרו מתרגלי פאלון גונג באזור. האורחים החשובים היו סגן נשיא סין, שי ג’ין-פינג, ומושל מדינת איווה בארה"ב, טרי ברנדסטט. אחד ממתרגלי הפאלון גונג שנעצרו היה לי לאן-קווי, מהכפר דונג-אן-פנג במחוז ג’נג-דינג.

לאחר מעצרו ב-7 ביוני, 700 מתושבי הכפר עתרו לרשויות בבקשה לשחררו והוסיפו את טביעות אצבעותיהם בשעווה אדומה. לפי אמנסטי, כוחות הביטחון של המק"ס עצרו 16 איש מבין העותרים וחלקם עברו עינויים. לפי אמנסטי, אשה אחת נקשרה לכיסא ברזל במשך 10 ימים והוכתה באלות חשמליות בניסיון לברר מי עומד מאחורי העתירה ומי העביר את המידע לחו"ל.

במכתב אנונימי שנשלח כנראה על ידי מספר מתרגלי פאלון גוגנ למשרד התובע של המחוז ולסוכנויות אכיפה נוספות, מתוארים מעשיו של גאו גואו, סגן מנהל המשרד לביטחון הציבור באזור ג’נג-דינג.

במכתב נכתב שגאו גואו ואחרים "הקימו תאי עינויים חשאיים בהם הם כובלים עצורים לכיסאות לפרקי זמן ארוכים, מונעים מהם שינה, מאיימים עליהם ומפחידים אותם ומכים אותם באכזריות, ואף עושים שימוש באלות חשמליות במתח גבוה כדי לענות אותם. הם השתמשו בעינויים כדי לסחוט הודאות כביכול מאזרחים חפים מפשע, השיגו ראיות בכוח ובזזו את בתיהם של אלה הקשורים לעתירה של 700 התושבים האלה".

בהמשך המכתב נכתב: "הם גרמו לנזק עצום, פיזי ונפשי, הפחידו בני משפחה וחברים. אנו קוראים לכל המנהיגים ולגופים הקשורים למערכת המשפט לחקור ולטפל בנושא זה על פי החוק ולשמור על שלטון החוק!".

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!