סין: פקיד ממשל מבקש את מחילתם של שני אחים מתרגלי פאלון גונג

לאחר שהשתחררו ממחנות לעבודה בכפייה דרשו שני האחים פיצויים מפקידי ממשל בסין. אחד הפקידים ביקש מהם סליחה ומחילה

פאלון גונג

מול השגרירות הסינית בוואשינגטון הבירה, מתרגלי פאלון גונג מציגים תמונות של מתרגלים שעונו למוות במהלך הרדיפה נגד הפאלון גונג בסין – Ron Dory/The Epoch Times

שני בניו של פקיד רם דרג במפלגה הקומוניסטית הסינית, שעונו מפני שהם מתרגלים את השיטה הרוחנית פאלון גונג, דרשו מהמענים שלהם לתקן את המעוות. אחד הפקידים הגיב במכתב ששלח למהדורה הסינית של האפוק טיימס בו הוא מבקש את מחילתם של האחים. שמותיהם של האחים ושל הפקיד שהתחרט על מעשיו שמורים במערכת למען ביטחונם.

שני האחים נעצרו לפני מספר שנים בשל אמונתם, ונשלחו ל"מחנות לחינוך מחדש באמצעות עבודה בכפייה". אחד מהם נחקר ברציפות במשך 15 ימים שבמהלכם הוא איבד את הכרתו לפחות ארבע פעמים.

על פי דיווח אתר הפאלון גונג Minghui.org, שני האחים ביקשו פיצוי כספי גבוה על היחס האכזרי כלפיהם בתקופת מעצרם וגם דרשו את התנצלותם הפומבית של הפקידים המקומיים של משרד 610, גוף שהוקם על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית כדי לחסל את הפאלון גונג.

האחים הזהירו את פקידי המשטרה הבכירים באזור מגוריהם, את בכירי משרד 610 המקומי, ואת המזכיר המקומי של המפלגה הקומוניסטית, שאם הם לא יפוצו כספית על ההתעללות שעברו, הם יפרסמו באינטרנט ראיות לשחיתות הפקידים המקומיים, שאותן הצליחו להשיג. הם גם יעבירו את הראיות למנהיגים מרכזיים של המפלגה ולוועדה המרכזית לפיקוח על המשמעת, כדי שאותם פקידים ייעצרו וייחקרו.

האחים גם דרשו שאנשי משרד 610 ונציגים מקומיים של הוועדה לענייני פוליטיקה וחוק, שהיא הגוף האחראי בסין על המשטרה, בתי המשפט וכוחות ביטחון הפנים, ימסרו סרטוני וידאו המתעדים את חקירתם.

המשטר הסיני החל לרדוף את מתרגלי הפאלון גונג בשנת 1999 לאחר שג’יאנג דזה-מין, יו"ר המק"ס באותם ימים, חשש כי הפצתם הנרחבת של עקרונותיה המוסריים המסורתיים של השיטה מאיימים על שלטון המפלגה הקומוניסטית בסין. פאלון גונג הוא סוג של תרגול צ’י-גונג, פעילות גופנית פופולרית בסין, שהתפשט במהירות ברחבי המדינה ומבוסס על העקרונות אמת, חמלה וסובלנות. גם כיום מתרגלי הפאלון גונג נעצרים בסין באופן שוטף, מעונים ונרצחים בשל אמונתם.

ההתנצלות

בעקבות כך, נשלח ל"אפוק טיימס" מכתב ההתנצלות. המכתב נשלח על ידי פקיד בוועדה המקומית לענייני פוליטיקה וחוק שלקח חלק בהתעללות בשני האחים. הפקיד ביקש מקרוב משפחתו לכתוב מכתב בשמו, בו הוא ביקש את מחילתם של שני האחים.

פאלון גונג

חלק מהעינויים והרדיפה אותם עוברים מתרגלי הפאלון גונג בסין – צילום: Epoch Times Archive

קרוב המשפחה, שהצליח להוכיח לאפוק טיימס את אמינותו של המכתב, בקש מהעיתון לפרסם אותו. העיתון נמנע מפרסום שמו ומקום מגוריו של הפקיד.

פקיד הממשל הביע במכתב חרטה ואף סיפר על מצב חוסר האונים בו הוא נתון. "המפלגה הקומוניסטית חסרת היגיון, אם לא אקשיב לפקידים הממונים עלי אני עלול לאבד את מקום עבודתי. אם כן אקשיב להם, כנראה שבסופו של דבר אגיע לכלא, ואני לא יכול להתערב במה שדרגים גבוהים יותר עושים, כי אז הם אולי אפילו ינסו להרוג אותי", נכתב במכתב.

"אחרי שאכנס למרכז מעצר או לכלא, אף אחד אפילו לא ידע כיצד המיתו אותי, בחושך. בעוד שאנשים מבחוץ אינם יודעים, איך יכול להיות שאנחנו בתוך המערכת לא נדע?"

"איך אנחנו חיים? האם רק המנהיגים הבכירים הם בני אדם, ואנחנו איננו בני אדם? ההישגים נזקפים כולם לזכותם בזמן שהטעויות נזקפות כולן לחובתנו", נכתב במכתב.

"עכשיו אני מבין מדוע וואנג לי-ג’ון נמלט לקונסוליה האמריקנית", הצהיר פקיד הממשל. "מדוע הוא מסר ראיות לגורם זר? מדוע הוא הטביע את הספינה? זה היה מתוך חוסר אונים: זה בסדר לאבד משרה, אבל הוא לא רצה למות".

במכתב ההתנצלות דחק הפקיד בפקידי המשטרה לעשות מאמצים ולשלוח לקרובי משפחותיהם השוהים בחו"ל ראיות לרדיפה המתנהלת נגד הפאלון גונג. "זה לא שאנחנו רוצים שעירים לעזאזל, אבל ככל שיותר פקידים רשמיים יהיו מעורבים בכך, כך יהיה בטוח יותר לכולם. אם התקרית התפתחה לממדים גדולים, והמפלגה הקומוניסטית אינה מסוגלת לפתור אותה באמצעים פוליטיים… הם לא ימהרו להעניש רבים באופן חמור", צוין במכתב.

המכתב גם מציין שסוגית קצירת איבריהם של מתרגלי הפאלון גונג בעודם בחיים עוררה תשומת לב רבה יותר ברחבי העולם, וגם זה מדאיג את מנהיגי המפלגה.

"יתכן שאחרים אינם מאמינים לזה, אבל אנחנו כן. אנחנו, מתוך המערכת, יודעים עד כמה אכזרית וחסרת רחמים המפלגה הקומוניסטית. היא מסוגלת לעשות כל דבר", נכתב במכתב.

המכתב מדגיש את חשיבותן של ההאשמות בדבר קצירת האיברים ממתרגלים חיים, באומרו, "אם קצירת האיברים ממתרגלי פאלון גונג תיחשף ברבים, זה יהיה סופה של המפלגה הקומוניסטית הסינית".

לכתבה מצולמת בנושא: NTDTV

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!