פעיל זכויות אדם בסין: מתרגלי הפאלון גונג בסין נרצחים לשם סחר באיבריהם

רגע לפני פתיחת הקונגרס ה-18 של המפלגה הקומוניסטית הסינית, קרא הו ג’יה לארה”ב לגנות את “המעשים המפלצתיים” של המשטר בסין

הו ג'יה

הו ג’יה, אחד מפעילי זכויות האדם הבולטים ביותר היום בסין – צילום: Getty Images

בריאיון טלפוני לרשת הטלוויזיה NTD סיפר הו שכאשר שמע לראשונה ב-2006 על קצירת איברים מאסירי מצפון, מרביתם מתרגלי השיטה הרוחנית פאלון גונג, היו לו ספקות לגבי אמיתות הידיעות. אבל אחרי השערוריות הפוליטיות של השנה האחרונה בהן היו מעורבים בכירים במפלגה, ולאחר שראה את התגובה הנחרצת של הקהילה הבין-לאומית בנושא, הוא משוכנע שרצח של מתרגלי פאלון גונג לשם סחר באיבריהם הוא עובדה קיימת.

"אני חושב שנציגי הקונגרס האמריקני זהירים מאוד. הם לא יתמכו סתם בכל דבר, כי זה יכול להשפיע על התדמית שלהם וגם לעלות להם באובדן קולות של בוחרים. אני מאמין שהם נחשפו לראיות מוצקות ולכן גם הקהילה הבין-לאומית הגיבה בצורה כה נחרצת בנושא זה", אמר הו.

הו היה מועמד בעבר לפרס נובל לשלום בשל פעילותו למען זכויות אדם בסין. לפני המשחקים האולימפיים בסין ב-2008, הוא נידון למאסר של שלוש שנים וחצי מבלי שניתנה להגנה אפשרות להציג עדים ונאסרה כניסת עיתונאים זרים ודיפלומטים לאולם בו נערך המשפט.

הו אולץ לעזוב את בייג’ינג לפני הקונגרס ה-18 של המפלגה. הוא מתגורר עתה בהואנג-שאן שבמחוז אן-חווי ונאסר עליו לשוב לבייג’ינג במהלך הקונגרס.

"הסרת איברים מאנשים בעודם בחיים אכן חורגת ממה שאדם מסוגל לשאת, רציונאלית ורגשית", הוסיף הו בראיון ל-NTD. "מי שיכול לעשות דבר כזה הוא לא שונה ממפלצת. המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) בצעה מעשי רשע רבים, ואני באמת מאמין שבחברה דמוקרטית שלטון כזה היה נאלץ להתפטר מאה פעמים אם דבר כזה היה מתגלה".

הו פנה גם לבכירים במק"ס וביקש מאלה המחזיקים במידע על פשעים אלה לפרסם במהירות את הראיות. הו מאמין שהפרסום יעזור לעצור את המשך ביצוע הפשע. הוא גם אמר שהסתרת ראיות היא כמו סיוע לפשע.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!