סרט: המשאלה- I WISH

סרט נוגע ללב, משחק נטורליסטי יפיפה ורגיש

I wish

התכנון להרפתקה המשותפת

אגדה יפנית מספרת שאדם העומד ליד שתי רכבות הנוסעות על מסילות מקבילות ונפגשות, יכול ברגע המפגש לבקש משאלה. באותו רגע קסום משהו נפתח בממדים אחרים ומשאלתו של האדם תתגשם.

רגע השיא ב"המשאלה", סרטו המקסים של הירוקאזו קורה-אדה (במאי, תסריטאי ועורך) מראה קבוצה של ילדים וילדות שיצאו לבדם להרפתקה משותפת למקום מפגש הרכבות, כל אחד ומשאלתו, וברגע שהרכבות נפגשות צועקים כולם בקולי קולות את בקשתם.

הסרט סובב סביב שני אחים צעירים המופרדים מהוריהם שהתגרשו ועברו להתגורר בערים מרוחקות ביפן. ברגישות וחן רבים עוקב הסרט אחרי חייהם של שני האחים וחבריהם, עד לפרטי פרטים ממש, המשחקים שלהם, החלומות שלהם, המפגש עם המבוגרים, הארוחות המשותפות המשפחתיות (אסור להגיע רעבים לסרט הזה). אחד האחים, קואיצ’י, ששמע את השמועה על מפגש הרכבות מתכנן ביסודיות את המסע שלו ושל חבריו אל המקום והזמן המדויקים בו יפגשו הרכבות. אולי בעקבות משאלתו יחזרו האחים והוריהם לגור ביחד.

i wish

כיתתם של האחים לפני שהופרדו זה מזה

קואיצ’י וחבריו לומדים על העולם במהלך ההרפתקה שלהם, והם מבינים שגם אם הם מבקשים משאלה, זה לא בהכרח אומר שהסדר בעולם ישתנה לפי רצונם. סביר להניח שכאשר הדמויות יחזרו לביתם קואיצ’י יגלה שההורים שלו לא יחזרו לחיות ביחד והוא יגלה ש’מארבל’, הכלב שבעליו הקטן מבקש להחזיר אותו לחיים, לא ישוב עוד. אבל, באותו זמן, הוא גם למד הרבה על העולם שהוא עתיד להתבגר בו, והפך לחלק ממנו. כך גם במקרה של סיפור אהבה נכזבת המתרחש בסרט. המסר הוא שלא כל מי שתאהב בחייך גם יחזיר לך אהבה. אבל אם אתה מבין שזוהי הדרך שבה העולם פועל תוכל לנתב את האכזבה לרגש חיובי יותר. דרך ייאוש נוצרת תקווה. זהו בעצם הנס שעל שמו קרוי הסרט.

הבמאי הירוקאזו קורה-אדה אוהב לתאר בסרטיו את עולמם של ילדים. הסיבה לדבריו היא שילדים עדיין לא בשלים לגמרי, ללא אישיות מגובשת משלהם. "ברמה האישית זה מרתק אותי לבחון דרך העיניים שלהם את החיים שאני מנהל כאדם מבוגר. התפיסה הילדותית מאירה אור חדש על אופני ההתנהגות של המבוגרים ושל החברה בכללותה. המשאלה הוא סרט אופטימי והדמויות שמאכלסות אותו הן כולן חיוביות. אני מניח שזה נובע מהיותי אב לילדים בחיי הפרטיים, והעובדה שאני אוהב לייצר לעצמי דמויות שמממשות את השאיפות שלי להיות הורה ומחנך טוב יותר".

I wish

שני האחים העומדים להיות מופרדים

הסרט מתמקד במקומות המפלט של הילדים מחיי היומיום. אם זה בבית הספר, שם חדר האחות או הספרייה הם מקומות מפלט שאינם כפופים למערכת הממסדית ושיטת הציונים שלה, או אם זה בתוך מסגרת החיים המשפחתיים שם בית הסבא או הסבתא מעניקים לילד תחושה שונה של בטחון ועצמאות. זהו סרט אסתטי מאוד, רגיש ומרגש. הילדים משחקים בטבעיות רבה ומאפשרים הצצה אל עולמם הפנימי בגובה העיניים שלהם.

קדימון (טריילר) של הסרט "המשאלה"

[youtube id=”hb9hsvknMFA” width=”600″ height=”340″ position=”left”]


לאתר הרשמי של הסרט המשאלה

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!