סנטור אמריקני קורא לחקור את סוגית קצירת האיברים בסין

לאחר ש-106 חברי קונגרס חתמו על מכתב הקורא למזכירת המדינה הילרי קלינטון לחשוף מידע בנושא קצירת האיברים בסין, גם מהסנאט עולה דרישה דומה

קצירת איברים

אילוסטרציה – צילום: NTDTV

סנטור אמריקני שלח למזכירת המדינה הילרי קלינטון מכתב בו הוא קורא למחלקת המדינה של ארה"ב לחשוף מידע הנמצא ברשותה בנוגע לקצירת האיברים החיים ממתרגלי פאלון גונג בסין.

ג’יימס אינהופה, רפובליקני מאוקלהומה, הוא חבר בתת הוועדה לענייני מזרח אסיה והפסיפיק בוועדה ליחסי חוץ של הסנאט. הוא הסנטור הראשון ששלח מכתב כזה לאחר ש-106 חברי קונגרס העבירו לקלינטון מכתב דומה בחודש שעבר.

יחד עם הקריאה לחשוף מידע על פשעי סחר באיברים המבוצעים בסין נגד מתרגלי השיטה הרוחנית פאלון גונג, המכתב גם מבקש לחשוף תיעוד העוסק במעורבותו של וואנג לי-ג’ון, לשעבר מפקד המשטרה בעיר צו’נג-צ’ינג בפעילות זו. לפני שברח לקונסוליה האמריקנית בעיר צ’נג-דו בפברואר השנה, היה וואנג יד ימינו של בו שי-לאי, "הכוכב העולה" של הפוליטיקה הסינית שהודח השנה מתפקידיו. מסמכים סיניים שפורסמו באינטרנט מגלים כי וואנג מילא תפקיד פעיל בקצירת איבריהם של אלפי אסירים. מומחים טוענים שחלקם הגדול של האסירים שנרצחו הם מתרגלי פאלון גונג, וסביר שהיו עדיין בחיים בשעה שאיבריהם נקצרו מהם בכפייה.

מכתבו של אינהופה דן גם ברקע להתעללויות הקשורות לקצירת האיברים בסין ומדגיש את הראיות לכך שמתרגלי הפאלון גונג מהווים למעשה מקור נרחב לאיברים להשתלה.

"לסין אין מערכת יעילה של תרומת איברים מרצון, ובכל זאת היא המדינה השנייה בעולם במספר ההשתלות המבוצעות בה. בתי חולים מבטיחים זמן המתנה של פחות מחודש לאיבר", כתב אינהופה. "מאז 2005 מועלות בהתמדה האשמות מהימנות לכך שבסין בתי החולים וסוכנויות הביטחון משתפים פעולה בקצירת איברים בכפיה מאסירים, במיוחד ממתרגלי הפאלון גונג".

בדו"ח השנתי האחרון שפרסמה השנה מחלקת המדינה של ארה"ב על מצב זכויות האדם בסין היא ציינה בפעם הראשונה את ההאשמות האלו.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!