סין: אומני קונג-פו גירשו בריונים מביתם

30 בריונים שהגיעו לסלק בכוח משפחה ולהרוס את ביתה, נתקלו בהפתעה לא נעימה

סין

אב ובנו המתמחים באמנויות לחימה הצליחו להדוף יותר מ-30 בריונים שניסו, בהוראת פקידים מקומיים, לפנות אותם בכוח מביתם – תצלום מסך מתוך Youmaker video

זה נשמע כמו סרט קונג-פו של ברוס לי: אב ובנו המתמחים באומנויות לחימה הכו כמעט 30 בריונים שפרצו לביתם ותקפו את בני משפחתם. הפורצים ניסו לאלץ את המשפחה, המתגוררת במחוז הה-נאן שבמזרח סין, להתפנות מרכושה הפרטי כדי שהרשויות יוכלו להרוס את הבית.

השניים מתאמנים באומנויות לחימה כבר מילדותם, כך שלבריונים – שנשלחו על ידי מזכיר המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק"ס) המקומי, שוי שאו-ינג – ציפתה הפתעה גדולה.

סרטון וידיאו של האירועים בכפר צ’נג-ליו, שהועלה לאתר האינטרנט הסיני Youmaker.com מראה את תוצאות המאבק: הבריונים שוכבים על הרצפה בסמוך לכניסה לבית. חלקם מחזיקים את ראשם בדומה לאנשים הסובלים מפציעה חמורה, בעוד שאחרים עומדים מחוץ למבנה ומקללים את בני המשפחה.

האב, שן יאן-מינג, סיפר לאפוק טיימס: "פקידי המק"ס המקומיים כבר מכרו את כל הקרקעות בכפר, ועכשיו הם שמו עין על בתיהם של יותר מ-30 משפחות, ביניהם גם הבית שלנו".

הפקידים המקומיים ניסו לאלץ את בני המשפחה לחתום על מסמכים המעבירים את הבעלות על הבית למשרדי המפלגה המקומיים, אך בני המשפחה סרבו לחתום, סיפר שן.

"אז הם הורו לעשרות אנשים לנסות לפרוץ לביתו של בני מדי יום ביומו. האנשים האלו חסמו את הכניסה לבית ואיימו עלינו בשפה בוטה", המשיך שן.

אשתו של הבן, ג’אנג סיפרה לאפוק טיימס שראש המשרד המקומי של המפלגה הקומוניסטית, שוי שאו-צ’ינג הודיע בסוף אוקטובר לעשרות משפחות שבתיהם מתוכננים להיהרס, והוסיף שעליהם להתפנות מבתיהם לצורך פיתוח קרקעי. אך לדבריה, שוי לא הציג לאותן משפחות שום מסמך לחתימה.

ג’אנג הוסיפה שלאחר שהמשפחות סירבו להתפנות, שוי הורה למספר גברים מקומיים להגיע לאותם בתים, לקלל את יושביהם, לנפץ את החלונות ואת הדלתות ולהשליך לעברם פצצות רעש ולבֶנים.

ב-29 באוקטובר, כ-30 גברים ניסו לפרוץ לביתו של שן ואחד מהם אמר לאשתו: "את מסכימה שהבית שלך ייהרס, או לא?" היא סירבה והגבר השיב בכעס: "את תסכימי כשאומר לך להסכים! תפסיקי להגיד לי שטויות כאלו!"

בשלב זה כמה מהבריונים תפסו את ג’אנג בכוח, חבטו בה ובעטו בה. כשהבריונים ניסו לתקוף את האב ואת בנו, אלו הצליחו להשליך החוצה שבעה מהם, סיפר שן יאן-מינג. עוד הוא סיפר שכשהבריונים נמלטו אל מחוץ לבית הם לא רדפו אחריהם.

האיומים נמשכים

ביום המחרת התאספו בריונים רבים יותר מול הבית וקיללו את בני המשפחה ומנעו מהם לצאת. יומיים לאחר מכן יותר מ-50 בריונים ומספר כלי רכב כיתרו את הבית. "התקשרתי למשטרה אבל הם אמרו לי שזכותם לעשות מה שהם רוצים. לאף אחד לא אכפת מאתנו", אמרה ג’אנג לאפוק טיימס. "הדרך שבה הפקידים האלו מציקים לתושבים חמורה אפילו יותר מאיך שהחיילים היפנים התייחסו לסינים בתקופת המלחמה", היא הוסיפה.

בסופו של דבר, הרשויות דרשו ממשפחתו של שן לנטוש את הבית כעבור מספר ימים.

משפחות רבות ברחבי סין אולצו להתפנות מבתיהן בלחץ של פקידי משטר מקומיים שמתכוונים לבנות במקומם מבנים חדשים. פעמים רבות, משפחות אלו מקבלות פיצוי כספי זעום בלבד. ארגוני זכויות אדם בין-לאומיים, ביניהם אמנסטי כבר גינו את התופעה.

ארגון אמנסטי הבין-לאומי ציין באוקטובר שבסין, מספר מקרי הפינוי האלימים והכפויים מהבתים גדל בשנתיים האחרונות, והוסיף שהפקעת הקרקעות נעשית כדי לכסות על גירעונות בתקציבים המקומיים.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!