סין: כשבעלי ההון מנהלים את המדינה והכלכלה

הה צ’ינג-ליין, סופרת וכלכלנית סינית, כותבת במאמר דעה כי הקונגרס ה-18 של המפלגה היה פלטפורמה מצוינת לגיוס בעלי ההון לצד המפלגה

מטוס

צילום: cc by Juho Galle, flickr

באתר "חדשות בלומברג" פורסם בחודש פברואר מאמר שכותרתו: "בהשוואה לקונגרס העממי של המיליארדרים הסינים, גבעת הקפיטול [בארה"ב] נראית כמו שכונת עוני". במאמר נכתב כי ההון המצרפי הנקי של 70 הנציגים העשירים ביותר בקונגרס הלאומי העממי בסין, מגיע ל-89.8 מיליארד דולר. הנתונים התבססו על דו"ח העושר של מכון המחקר Hurun, העוקב אחר האנשים העשירים בסין. "בארה"ב לעומת זאת", נכתב בהמשך המאמר, "ההון המצרפי הנקי של 660 האנשים הבכירים בממשל מסתכם ב-7.5 מיליארד דולר".

סוכנות הידיעות הסינית "שינחואה", המשמשת כשופר של המפלגה הקומוניסטית, פרסמה לאחרונה מאמר שכותרתו "יזמים אדומים", בעיתון "צ’יינה אקונומיק דיילי". במאמר נכתב כי לפי נתונים סטטיסטיים חלקיים, 145 מתוך 2,270 נציגים של המפלגה הקומוניסטית הסינית בקונגרס משמשים כמנכ"לים בחברות ממשלתיות, בבנקים, במוסדות פיננסיים ובעסקים פרטיים.

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!