סין: אילן היוחסין של שי ג’ין-פינג מושך את גולשי האינטרנט

הגולשים הסינים מתעניינים בשורשיו של מי שמכהן כיום כיו”ר המפלגה הקומוניסטית הסינית וכראש המדינה

סין

“היכל האבות” המקושר למשפחתו של שי ג’ין-פינג. אבותיו ושושלת היוחסין של שי מעוררים עניין רב בקרב הגולשים הסינים – צילום: Weibo.com

לאחר שהתמנה החודש למנהיגה העליון של המפלגה הקומוניסטית הסינית, שורשיו המשפחתיים של שי ג’ין-פינג, המתחקים כיום עד אמצע המאה ה-14, מעוררים עניין רב בקרב גולשי האינטרנט הסינים.

אביו של שי, שי ג’ונג-שון, שנולד באזור פוּ-פינג שבמחוז שאן-שי סיפר: "בית אבותיי היה בעיר דנג (שכיום נקראת דנג-ג’וֹאו) שבמחוז הה-נאן. לסבי, שי יונג-שנג, היו שמונה דונם אדמה והחיים היו קשים מאוד באותם ימים ;בשל אסון טבע ותקיפות שוד בלתי פוסקות, המשפחה נאלצה להימלט לפו-פינג", כך דווח באתר האינטרנט בשפה הסינית Sohu.com.

לקראת סוף תקופת שושלת יואן ותחילת שושלת מינג באמצע המאה ה-14, אוכלוסיית סין הצטמצמה – בעיקר באזור המישור המרכזי שבצפון מזרח סין – כתוצאה ממלחמה, מנטישת פרויקטי השקיה, ממיסוי גבוה מדי ומשיטפונות גדולים של מי הנהר הצהוב.

באותם ימים התגוררו באזור נאן-יאנג שבמחוז הה-נאן רק מעט יותר מ-20,000 איש ובדנג עצמה נותרו רק 500-400 תושבים, כך שחלקות גדולות נותרו בלתי מעובדות. כדי לטפל במצב, שושלת מינג אמצה את גישת המקל והגזר כדי להעביר תושבים משאן-שי, מג’יאנג-שי ומטאי-הו לאזור המישור המרכזי.

מבין אלו שהועברו באותה תקופה, היה גם שי סי-ג’ינג שהגיע מאזור שינג-אן שבמחוז ג’יאנג-שי ועבר ליאן-זי-לי שבמחוז הה-נאן כדי לטפל באדמות הבלתי מעובדות. שי סי-ג’ינג הוא אחד מאבותיו של שי ג’ין-פינג.

על פי הדיווח, לאחר 600 שנה, משפחת שי גדלה והפכה למשפחה חשובה באזור. מספירת צאצאיו של שי סי-ג’ינג המתגוררים בעיירות שי-לין וג’אנג, נמצא כי המשפחה מונה כיום כ-2,600 צאצאים, כמחציתם מתגוררים בשי-לין.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!