טייוואן: הצעת חוק לרישום מדויק של תיירות השתלות לסין

בגלל הידיעות על קצירת איברים בכפיה, אזרחי טייוואן יידרשו לרשום את שם המדינה, בית החולים והרופא שביצע את ההשתלה

טיין צ'יו צ'ין

חברת בית המחוקקים בטייוואן, טיין צ’יו צ’ין, יוזמת הצעת החוק לרישום מידע על תיירות השתלות בסין בגלל הידיעות המצטברות על קצירת איברים בכפיה ממתרגלי פאלון גונג בסין – צילום: Lin Bodong/Epoch Times

בית המחוקקים בטייוואן מודאג מהידיעות על קצירת איברים בכפייה המתרחשת בסין משום שרבים מאזרחי טייוואן שזקוקים להשתלות מבצעים אותן בסין.

בעקבות תחקיר שערכה ועדת הבריאות והסביבה העביר בית המחוקקים בטייוואן בקריאה שניה, הצעת חוק הדורשת מאלה העוברים השתלת איברים בחו"ל להירשם במשרד הבריאות. משרד הבריאות מצידו יחייב בתי חולים ורופאים לרשום תוך שלושה חודשים את המידע על חולים העוברים השתלות איברים מחוץ למדינה: שם המדינה ובית החולים בו בוצעה ההשתלה ושם המנתח שביצע את ההשתלה.

הנושא עלה בעקבות דו"ח זכויות האדם של מחלקת המדינה האמריקנית לשנת 2011 המזכיר את נושא קצירת האיברים בכפייה בסין וכן בעקבות דיווחים בתקשורת הבין-לאומית לגבי קצירת איברים בכפייה בסין ממתרגלי פאלון גונג ומאויגורים.

חברת בית המחוקקים, טיאן צ’יו-צ’ין, שיזמה את ההחלטה, סיפרה שרבים מאלה שנכחו בדיונים נדהמו לשמוע בפעם הראשונה על קצירת האיברים בכפיה המתרחשת בסין.

הסו מינג-ננג, ממשרד הבריאות אמר שמספר האנשים הנוסעים לסין להשתלת איברים נמצא בירידה אף כי מספרם בשנים האחרונות עדיין גדול. הוא הוסיף שהאתגר הוא לוודא שאכן הדרישה נאכפת ושאכן יש התאמה בין מספר ההשתלות ומספר המרשמים של תרופות נגד דחיית איברים.

ההחלטה צריכה לעבור לקריאה שלישית במשך שנת התקציב הבאה כדי שתתקבל כחוק. לאחר האישור הסופי, חולים שעברו השתלה מחוץ לטייוואן ולא נרשמו במשרד הבריאות, לא יקבלו מביטוח הבריאות שלהם החזר הוצאות על תרופות נגד דחיית איברים.

ת’רזה צ’ו, עורכת דין לזכויות אדם קראה למחוקקים בטייוואן לגנות בפומבי את המשטר בסין בשל קצירת איברים בכפיה ממתרגלי הפאלון גונג ומאחרים. היא גם הביעה תקווה שמשרד הבריאות יסביר לאזרחי טייוואן שאם הם בוחרים שלא לעשות השתלה בסין הם למעשה בוחרים שלא לשתף פעולה עם פשעים נגד האנושות.

.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!