סין: פקידי משטר חוששים מהאזנות סתר

פקידים בדרגים שונים מצותתים לפקידים בדרגים אחרים שגם הם מצותתים לפקידים אחרים בקמפיין למיגור השחיתות

סין

נציגי המפלגה הקומוניסטית הסינית במושב הפתיחה של הקונגרס ה-18 של המפלגה. נציגי מפלגה רבים גילו לאחרונה שמצותתים לשיחותיהם – צילום: Feng Li/Getty Images

פקידים רבים במפלגה הקומוניסטית הסינית חרדים ממגפה של האזנת סתר, כך סיפר מומחה במקצוע, צ’י הונג, בריאיון לאתר אינטרנט ((cqwb.com.cn של ביטאון המשטר ,Nanfang Peoples’ Weekly.

צ’י, מומחה למכשירי מעקב אלקטרוניים סיפר בריאיון שפקידי מפלגה שכרו את שירותיו כדי לגלות ולפרק "באגים", במשרדיהם ובבתיהם. במקרה הראשון בו טיפל, גילה צ’י שני מכשירים להאזנת סתר ומצלמה נסתרת ביחידת מיזוג אוויר במשרדו של פקיד. "הפקיד נפל על הברכיים ונשאר כך על הרצפה, המום, במשך זמן רב", סיפר צ’י. לאחר שסיפור זה התפרסם, הוזמן צ’י לבתיהם של פקידים נוספים רבים.

על פי אותה כתבה, הוא התבקש במשך השנה האחרונה להסיר יותר מ-300 מכשירי ציטוט מתוך יותר מ-100 מכוניות, משרדים וחדרי שינה של פקידים. באחד מהשבועות העמוסים ביותר שלו הוא הסיר כ-40 מכשירי ציטוט שרובם הותקנו על ידי נשותיהם של הפקידים, מאהבים, עמיתים לעבודה ומתחרים.

צ’י סיפר שפקידים אלה חיים בפחד מתמיד שפעולות לא אתיות ולא חוקיות שלהם יתגלו. רבים סובלים מחרדה ומפרנויה ונוטים לחשדנות. כשלא מתגלים מכשירי האזנה הם מאמינים שהמכשירים המשמשים לאיתורם אינם מדויקים.

פקיד במחוז שאן-שי הזהיר את חבריו ומכריו ממחוז שאן-דונג שכדי למנוע האזנה עליהם לחבק אחד את השני בכל פעם שהם נפגשים. כך הם יוכלו להרגיש האם אצל אותו אדם מותקן מכשיר האזנה. כל השיחות הרגישות מתקיימות בסאונה או במרחץ ציבורי שבהם יש פחות סיכוי להאזנה.

צ’י סיפר לבסוף שהוא התעייף מעבודה זו ובחר לעזוב אותה. הוא הוסיף כי הוא חש תיעוב בעקבות מה שראה ושאין תקווה לחברה הסינית תחת המשטר הקומוניסטי.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!