שלוש שמשות וקשת הפוכה נצפו בשמי סין

דצמבר 2012 הוא חודש המעורר עניין רב ויש השואלים האם התופעות הנצפות מעידות על סימני סכנה מתקרבת או רק על תופעות אטמוספריות נדירות במיוחד

סיןשלוש שמשות נצפו בשמיהן של ערים רבות בחופה המזרחי של סין ב-10 בדצמבר וגם "קשת הפוכה" שצורתה כחיוך, מחזות שעוררו גל תגובות באינטרנט בסין.

גולש מהעיר נאן-טונג כתב בפורום "האו-בין" המקומי, שהוא היה עד למחזה מדהים שהתרחש בשעות הבוקר של ה-10 בדצמבר, דיווח העיתון Yangtse Evening Post. בתצלומיו של הגולש, השמש וזוג כתמים בהירים קטנים יותר נצפים בבירור.

גם גולשים משנגחאי, מסו-ג’ואו, מצ’אנג-ג’ואו ומדאן-יאנג צילמו את האירוע – שני כתמים בהירים סימטריים משני צדי השמש.

בדרכו לעבודה, בערך בשעה 9 בבוקר, מר הה מהעיר נאן-ג’ינג הופתע לגלות בשמים קשת שצורתה כשל חיוך, במיוחד משום שבכלל לא ירד גשם. הוא מיהר לצלם אותה.

סיןידיעות על התופעות החריגות האלו הופצו במהרה ברשת האינטרנט בסין כשמתלוות אליהן הערות המתייחסות לחששות הגוברים בתקופה האחרונה מלוח השנה של בני המאיה, שיש המפרשים שהוא מנבא את סוף העולם ב-21 בדצמבר השנה. רבים אחרים לעגו לרעיון שהכתמים הם סימנים שמימיים מבשרי אסון.

מטאורולוגים סינים מתייחסים לתופעות האלו כאל שמשות מדומות – תופעה אופטית המציגה לצד השמש קשתות צבעוניות או לבנות ובמרכזה של כל אחת מהן כתם בהיר.

לדבריהם של אותם מטאורולוגים, "השמשות" הקטנות יותר הן למעשה צלליות של השמש האמיתית. התופעה האטמוספרית החריגה הזו אינה נוטה להימשך זמן רב, בין דקות ספורות לשעה, והיא מתרחשת רק בתנאים נדירים מאוד.

ראשית, אור השמש חייב לעבור דרך גבישי קרח השוכנים בענני נוצה בגובה רב. שנית, ענני הנוצה חייבים להיות דקים דיים כך שהאור יצליח לחדור דרכם. לבסוף, ניתן לראות שמש מדומה רק מזווית מסוימת ביחס לשמש ולגבישי הקרח.

למרות ההסבר המדעי, חלק מבעלי העסקים בסין אינם קונים אותו ועדיין חוששים מנבואות המאיה. אחדים אף שילמו לעובדיהם תשלום "פרידת יום הדין" ונתנו להם "ערכת הישרדות במתנה" הכוללת פריטים כגון נרות, קופסת גפרורים, בקבוק מים ומנת אטריות להכנה מיידית, לכל צרה שלא תבוא.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!