מלאי הדירות בסין גדול פי 4 משטחה של מנהטן

אחרי שהנדל”ניסטים הסינים בנו דירות מגורים כאילו אין מחר, הם גילו שאין מי שירכוש מהם. לחלקם ייקח 10 שנים להיפתר מהמלאי, ומהחוב הגדול לבנקים

סין

צילום: cc by Toby Simkin, flickr

קיים פער אדיר בין ההיצע והביקוש בשוק הנדל"ן בסין. ההאטה הכלכלית בסין והתווספות רגולציות הובילו להצטברות מלאי גדול של דירות שלא נמכרו. כמה מפתחי נדל"ן יזדקקו לעשר שנים כדי להיפטר מכל מלאי הדירות שברשותם.

העיתון "צ’יינה טיימס" דיווח ששטח דירות המגורים שלא נמכרו הגיע בסוף אוקטובר ל-320 מיליון מ"ר – שטח הגדול פי 4 משטחה של מנהטן. לא רק השטח העצום מדאיג, אלא גם השינוי שחל עם השנים: מלאי הדירות גדל ב-19 אחוז בהשוואה לשנה שעברה (270 מיליון מ"ר). אם לוקחים בחשבון את קצב המכירות הנוכחי (3.55 מיליון מ"ר ב-2011), בחלק מהאזורים ייקח 10 שנים לפחות למכור את כל מלאי הדירות.

למרות שמפתחי נדל"ן רבים העריכו שייקח להם שנתיים או שלוש להיפטר ממלאי הדירות שברשותם, דו"ח של בנק ההשקעות הסיני Guotai Jonan Securities מלמד כי על פי קצב המכירות הנוכחי שלהם, יידרשו להם הרבה יותר משלוש שנים כדי להיפטר מהמלאי.

להמשך קריאה: CHINABIZ.co.il

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!