אמנות שמימית בת 5000 שנה במולטימדיה מודרנית

Shen-yunהתרבות הסינית המסורתית שבה ומתעוררת לחיים במערב לאחר שכמעט ואבדה במזרח במשך יותר מ-60 שנה של משטר קומוניסטי בסין.

להקת Shen Yun Performing Arts שבה ומחייה את הערכים, היופי והתפארת של התרבות הסינית העתיקה באמצעות ריקוד סיני קלאסי, תזמורת חיה המשלבת מזרח ומערב, תלבושות מרהיבות ומסכי רקע מופלאים שנושאים את הצופה לעולמות ארציים ושמימיים.

להקת Shen Yun שבסיסה בניו יורק, מורכבת משלוש להקות המסיירות בעולם כבר יותר מחמש שנים, ומעניקות לצופים חוויה של יופי עצמתי שנוגע בעומק הנשמה. מידי שנה מופעי ה- Shen Yunמשתנים ומתחדשים. הם מדלגים בין העושר האדיר של תקופות היסטוריות, אתרים, נופים וקבוצות אתניות המרכיבים את סין לדורותיה.

הלהקה מתמחה בריקוד ובתרבות הסיניים הקלאסיים, אך מעניקה חיים חדשים גם למסורות המגוונות של הריקוד, הלבוש והמוסיקה של 55 הקבוצות האתניות השונות של סין.

נופים עתיקים במולטימדיה מודרנית

דמיינו את נהר היאנג-דזה בימים קדומים בסין – את המים הזורמים לאיטם בשלווה, את הפרחים הוורודים הצומחים על גדותיו ומשתקפים במימיו, את ההרים העטופים בערפל הסגלגל המתנשאים באופק. כעת דמיינו מראה אחר: אתם עומדים על קצה צוק, צופים אל החומה הסינית המשתרעת הרחק אל קו האופק, אותות עשן מתמרים אל על ממגדלי השמירה, כפי שנהגו בימי קדם. המראות והנופים ממשיכים להתחלף על מסכי ענק שמרחיבים ומעמיקים את הבמה ונושאים את הקהל לעולמות רחוקים: ארמונות פאר, ערבות מוריקות, שדות קרב מאובקים, חופים טרופיים. זו התפאורה במופע של להקת Shen Yun Performing Arts שבעזרת טכנולוגיה מתקדמת של מסכי רקע דיגיטליים פותחת שערים לעולמות מופלאים ומעוררת לחיים את התרבות הסינית בת 5000 השנים. המסכים הופכים את המופע לחוויה אינטראקטיבית שבה הריקוד והתפאורה מתאחדים ומעצימים זה את זה.

לדבריו של המעצב האמנותי זוכה פרסי האוסקר והאמי של הסרט “אווטאר”, רוברט סטרומברג, התפאורות במופעי ה- Shen Yun “הן כשלעצמן יכולות להיות צורת אמנות חדשה – הופעה חיה של רקדנים המתמזגת במסכי רקע דיגיטליים”. למשל בריקודים בהם פיות ויצורים שמימיים מעופפים בשמים ויורדים לארץ, מגיחים לבמה מתוך הנוף, וברגע, כמו בקסם, הופכים לדמויות ממשיות כרקדנים על הבמה.

“זה היה מעורר השראה כל כך”, הוסיף סטרומברג, “אני חושב שאולי מצאתי כמה רעיונות חדשים לסרט ‘אווטאר’ הבא”.

Shen Yun “יוצרת אווירה מיוחדת, ועולם צבעוני יפהפייה”, אמר מאסהיד יאנאגה-ווסה, אחד מאמני האפקטים הוויזואליים הנודעים ביפן, בריאיון לאפוק טיימס לאחר שצפה במופע בטוקיו ב-2009.

“לא רק שהתפאורות מתואמות עם הרקדנים על הבמה באופן מושלם היוצר אפקט נהדר, אלא שהן גם בהרמוניה עם התוכן של כל קטע ריקוד. המראות והדרך שבה הסיפורים מתבטאים מרשימה מאוד. זהו אירוע יקר ערך בלתי נשכח”.

באתר של הלהקה מספרים על מסכי הרקע: “הם משלימים ומתאמים בו זמנית את כל ממדי המופע: אופי הדמויות, צבעי התלבושות, תנועות ספציפיות בריקוד, תאורה, אביזרים נילווים, הסיפור של הריקוד, צלילי התזמורת, ואפקטים קוליים ספציפיים. מסכי הרקע הם מפוארים ומורכבים. הם כה אמיתיים עד שהם מאפשרים לצופה לשכוח היכן הוא נמצא ולוקחים אותו למסע למקום ולזמן אחרים”.


אפוק טיימס גאה לתת חסות ללהקת Shen Yun Performing Arts .למידע נוסף על הלהקה בקרו באתר: ShenYunPerformingArts.org

 

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!