הונג קונג: הפגנות ענק נגד מעורבות המפלגה הקומוניסטית הסינית באזור

המפגינים דורשים את הדחתו של המושל הנחשב לפרו-סיני, לונג צ’אן-יינג

לונג צ'אן יינג

במצעדי המחאה הוצגה בובתו של מושל הונג קונג לונג צ’אן יינג, המתומרן לטענת המפגינים על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית – צילום: Epoch Times

כ-130 אלף מתושבי הונג קונג ציינו את השנה החדשה במצעדי מחאה נגד התערבות המפלגה הקומוניסטית הסינית בהונג קונג. המפגינים גם קראו להדחתו של המושל, לונג צ’אן יינג.

החששות בהונג קונג מתכניותיה של המפלגה הקומוניסטית הסינית לגבי האזור המנהלי המיוחד בהונג קונג הולכים וגוברים בחודשים האחרונים. אף על פי שחוקת הונג קונג, המבטיחה לתושבים זכויות וחירויות שאינן מוענקות לאזרחי סין, מוגנת על ידי האמנה שמיסדה את העיקרון של “מדינה אחת / שתי מערכות”, המפלגה הקומוניסטית הסינית מפעילה לחץ הולך וגובר על האזור שהיה עד לפני מספר שנים קולוניה בריטית. בהתאם לעקרון “מדינה אחת/שתי מערכות” המערכות הפוליטיות והכלכליות של הונג קונג היו אמורות להישאר על כנן גם לאחר איחודה עם סין בשנת 1997.

לאחר שנבחר ביולי האחרון, לונג צ’אן יינג הפרו-סיני ניסה להנהיג בבתי הספר בהונג קונג תכנית לימודים הנהוגה ברחבי סין. רבים מתושבי הונג קונג התנגדו ותיארו את תכנית הלימודים כשטיפת מוח. לונג נאלץ לסגת מכוונותיו לאחר שמאות אלפים מתושבי הונג קונג יצאו לרחובות כדי למחות נגד התכנית.

ג’אנג שיאו-מינג, שמונה לאחרונה כראש משרד הקישור של סין בהונג קונג – שגרירות סין בהונג קונג – עורר את זעם התושבים כשהכריז שעל המועצה המחוקקת של הונג קונג להעביר את “סעיף 23”. מבקרים מאמינים שחקיקה שכזו, במידה שתתקבל, תשלול מרבים מתושבי הונג קונג את הגנותיהם החוקתיות. בשנת 2003 ניסה המשטר הסיני לקדם בהונג קונג את “סעיף 23”, אך בעקבות מחאתם של כמיליון מתושבי הונג קונג בוטלה הצעת החקיקה.

ארגון חזית של המפלגה הקומוניסטית מטריד את מתרגלי הפאלון גונג בעיר

הונג קונג

עילים בהונג קונג נאפסים בשולי הדרך עם שלטים נגד שיטת הפאלון גונג. במשך החודשים האחרונים הפעילים מטרידים ומגדפים את מתרגלי הפאלון גונג – צילום: The Epoch Time

בחודשים האחרונים, מעורבותה של המפלגה הקומוניסטית הסינית בהונג קונג מורגשת גם ברחובות העיר, עם הגברת פעילותו של “איגוד הטיפול בנוער הונג קונג” שחבריו מרבים להציג את התעמולה הקומוניסטית הסינית. רבים מאזרחי הונג קונג מבקרים בחומרה את פעולות הארגון ומתארים אותן כפגיעה בחופש הדיבור ובחופש האמונה.

אף על פי שהארגון מציג את עצמו כארגון ללא מטרות רווח המעורב בעבודות צדקה, הפעילויות הבולטות ביותר של האיגוד כוונו רובן ככולן להטרדת מתרגלי שיטת התרגול “פאלון גונג” ולאיום עליהם. שיטת התרגול נרדפת בחומרה בסין על ידי המשטר הקומוניסטי, ובהונג קונג היא מתורגלת באופן חופשי יחסית.

כל הראיות מצביעות על כך ש”איגוד הטיפול בנוער הונג קונג” הוא למעשה ארגון חזית שהוקם על ידי המפלגה הקומוניסטית הסינית בסיועו של מושל הונג קונג, לֶונג צ’אן-יינג במטרה להרחיב את רדיפת הפאלון גונג ברחבי הונג קונג.

יומיים לאחר שהארגון נרשם באופן רשמי ב-8 ביוני 2012 הוא יזם את המבצע הראשון שלו שנועד להטריד, לאיים ולהפיץ תעמולה נגד הפאלון גונג. חברי הארגון גידפו את מתרגלי הפאלון גונג, הקיפו אותם עם כרזות גדולות ובשלב מסוים אחד מחברי הארגון אף נופף לעברם בסכין. משטרת הונג קונג אינה נוהגת להתערב בנעשה, גם לא במקרה של תקרית הסכין.

כפי שמסביר גורם פנימי בבייג’ינג, מי שמתכנן מאחורי הקלעים את פעילות הארגון הוא זנג צ’ינג-הונג, לשעבר חבר הפוליטבירו הסיני שהיה אחראי על ענייני הונג קונג ומקאו. לדברי המקור, זנג טיפח את המושל לונג צ’אן-יינג, הנחית אותו בממשל הונג קונג ומאוחר יותר גם נעזר בו כדי להקים את “איגוד הטיפול בנוער הונג קונג”.

הכתבה המקורית באנגלית
הכתבה באנגלית

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!