סרט: “סִיני בטייק אוויי” דרמה קומית משובבת נפש עטורת פרסים

איך פרה שנופלת ממטוס על גבה של סירה ששטה באגם בסין והורגת אישה, משנה את חייהם של כמה אנשים

Chinese Take-Away

ריקארדו דארין והונג שנג הונג

סרטו של סבסטיאן בורנשטיין“סיני בטייק אווי”, הוא משב רוח רענן, במיוחד לנוכח בעיית העובדים הזרים הנפוצה בארצות רבות. זו לא עוד דרמה ספוגה בדמעות על גורלם של מהגרי העבודה, אלא קומדיה שנונה, כנה והומאנית שאף זכתה בשלושה פרסי האקדמיה הארגנטינאית לקולנוע – הסרט הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר ושחקנית המשנה הטובה ביותר, ועוד פרסים שונים ברחבי אירופה.

הכוכב הארגנטינאי המצוין ריקארדו דארין (“תשע מלכות”, “הסוד שבעיניים”) הוא רוברטו, בעלים של חנות לחומרי בניין, אדם מבוגר, נרגן, לחוץ, בוטה וכפייתי, החי בבדידות נעימה בדירתו הסמוכה לחנותו ואוסף מיניאטורות מזכוכית כדי לשמר את זכר אמו, וגזרי עיתונים עם כתבות מוזרות. הוא קטנוני למדי, יושב בחנותו וסופר את הברגים שהוא מקבל מהספק כדי לבדוק שהלה אינו מסדר אותו ומסלק בגסות לקוחות מעצבנים.

יום אחד רוברטו עסוק באחד מתחביביו המוזרים, הוא עורך פיקניק במכוניתו החונה ליד שדה התעופה ותוך כדי נגיסה בנקניקים האהובים עליו הוא בוהה במטוסים הטסים בשמים. לפתע הוא מבחין בגבר סיני שנזרק ממונית. בניגוד לאופיו, הוא מזמין את הסיני אל מכוניתו ומנסה לסייע לו לאתר את דודו, שאותו יצא לחפש בארגנטינה.

הוא מביא אותו אל תחנת המשטרה הסמוכה בניסיון להיפטר ממנו, אבל השוטר רוצה לעצור את הסיני ורוברטו נאלץ לקחת אותו לביתו. למחרת היום הוא הולך אתו לשגרירות הסינית, אבל גם שם הוא לא מוצא את הישועה, מבקשים ממנו להשאיר את מספר הטלפון שלו ואומרים לו שיתקשרו אליו כשיגלו משהו מעניין.

רוברטו תקוע עתה עם ג’ון הסיני האומלל בביתו וכל שגרת חייו מופרת. הסיני אינו מדבר ספרדית ורוברטו מטבע הדברים אינו מדבר סינית והוא משתדל לעזור לסיני כמה שיותר מהר להגיע למחוז חפצו כדי שיוכל לחזור לשגרת חייו. מכאן מתחילה להירקם מערכת יחסים מוזרה ומעניינת וכמובן גם מבדרת מאוד בין רוברטו והסיני המגולם על ידי השחקן המצוין הונג שנג הונג (שהוא אגב טאיווני במוצאו).

Chinese Take-Away

מוריאל סנטה אנה וריקרדו דארין

אל הסצנה הזו מצטרפת גם השכנה, מארי, המאוהבת ברוברטו וכך מתהווה לה מין מערכת של ניגודים: גזעניות בצד מוסריות, אנוכיות בצד אמפתיות וכל אלו נובעים למעשה מסיפורם של מבריחי בקר בסין שנאלצו להשליך פרה ממטוסם. הפרה פגעה באהובתו של ג’ון, צעיר יתום, שמתוך שברון לב החליט לצאת לארגנטינה ולחפש את קרובי משפחתו. וכך בצורה אלגנטית ואסתטית מצליח הבמאי סבסטיאן בורנשטיין להכניס נושאים טעונים ולהאיר אותם.

קל מאוד להזדהות עם העלילה ועם שני השחקנים הראשיים. ריקארדו דארין מגיש כאן משחק אמיתי מאוד ומשכנע. הונג שנג הונג בתפקיד היתום המסכן מזכיר יותר כלב מדולדל מסכן שנזנח בחצר האחורית. בכל פעם שהוא מרים את עיני הכלבלב שלו, ממש בא לחבק אותו.

מיד עם יציאתו לאקרנים בארגנטינה הפך “סִיני בטייק אוויי” להצלחה ענקית. כבר בשבוע הראשון צפו בו למעלה מ-200 אלף צופים, שזה הישג לו זכה סרט אחד בלבד בשנים האחרונות בארגנטינה, גם הוא בכיכובו של ריקארדו דארין.

לאתר הרשמי של הסרט סיני בטייק אווי

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!