עתירה לבית הלבן: למנוע את כניסתם לארה”ב של אדריכלי חומת האש הגדולה

האם ארה”ב תכיר באדריכלי הצנזורה של “חומת האש הגדולה בסין” כפושעים שכניסתם למדינה אינה רצויה? גולשים סינים מתאמצים לאסוף מספיק חתימות כדי לחייב את הבית הלבן להתייחס לעתירה

patitoin

מסך העתירה באתר הבית הלבן הקוראת לממשל למנוע את כניסתם לארה”ב של אדריכלי חומת האש הגדולה, עמוד השדרה של צנזורת האינטרנט על ידי המשטר הסיני – צילום: מתוך האתר petitions.whitehouse.gov

ארה”ב תמיד הגבילה את כניסתן של קבוצות מסוימות לתחומה. כך למשל, אסר הנשיא אובמה ב-2011 את כניסתם לארה”ב של פושעי מלחמה ושל מפרי זכויות אדם. באופן דומה, שאלות מסוימות בטופסי בקשת אשרת כניסה מנסות למנוע את כניסתם של פושעי מלחמה נאצים. כעת, עתירה חדשה קוראת לבית הלבן לאסור את כניסתם של אנשים “שסייעו לצנזורה על האינטרנט” – כשהכוונה במיוחד לאלו שסייעו בהקמת “חומת האש הגדולה של סין”, הנדבך המרכזי במערכת הצנזורה המקיפה שמפעיל המשטר הסיני על האינטרנט.

אם יוזמי העתירה יצליחו לגייס 100,000 חתימות של אזרחים אמריקנים לפני ה-24 בפברואר, מובטח שהיא תזכה להתייחסות הבית הלבן. האם הממשל ייענה לבקשה – זו כבר שאלה אחרת.

יומיים בלבד לאחר פרסומה, נראה שהעתירה זכתה לתמיכה רחבה בקרב הגולשים הסינים. עמוד באתר Github.com שיש אליו קישור מאתר העתירה, מציג את פרטיהם של חלק ממקימי מערכת הצנזורה על האינטרנט בסין, ומרבית התגובות לרשימה נכתבו בשפה הסינית. אתר Github הוא פלטפורמה מסייעת בקידוד תוכנה ונמסר כי לאחרונה נחסם האתר בסין.

“בואו ותחתמו עליה”, מתחנן אחד המגיבים. “צריך למסמר את החלאות האלה לעמוד הקלון”.

גולש אחר פרסם את פרטיו האישיים של פאנג בינג-שינג, אחד מהאדריכלים הבכירים של חומת האש הגדולה, כולל את כתובת מגוריו, את מספר הזיהוי הממשלתי ואת כתובת הדואר האלקטרוני שלו. גולשים סינים צעירים נוהגים להביע את סלידתם מפאנג בינג-שינג. ב-2011, סטודנט השליך לעבר פאנג נעל שפגעה בחזהו ומאז הפך לגיבור ברשת האינטרנט הסינית.

בתהליך הנפקת אשרות הכניסה, ארה”ב כבר מנסה לזהות אנשים המעורבים בקצירת איברים מאסירים בסין. בטופס החדש שפרסמה לאחרונה לבקשת אשרת כניסה, מופיעה שאלה האם המבקש היה “אי פעם מעורב ישירות בהשתלה בכפייה של איברי אדם או של רקמות גוף אנושיות?” לא ברור אם מענה חיובי לשאלה הזו ימנע את כניסתו של מבקש האשרה לארה”ב.

לדברי ד”ר גבריאל דנוביץ, מומחה בתחום מבית הספר לרפואה באוניברסיטת קליפורניה בלוס אנג’לס, השאלה מייצגת “הכרה רשמית של ממשלת ארה”ב בהפרת זכויות האדם הכרוכה בתרומת איברים מסחרית, הן של תורמים חיים והן של תורמים מתים, כמו גם הכרה בכך שהשימוש באיברים וברקמות מנידונים למוות הוא במהותו כפייתי”.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!