סין: עשרה בכירים פוטרו בעקבות שערוריית “קלטת מין”

המשטרה בסין חשפה רשת פלילית שסחטה מפקידים בכירים חוזי בנייה רווחיים

סין

תמונה המורכבת מצילומים של חלק מהפקידים שנתפשו בסקנדל האחרון בעיר צ’ונג-צ’ינג– צילום: אתר Canyu.org

עשרה בכירים סינים פוטרו ממשרותיהם בעיר צ’ונג-צ’ינג שבדרום מערב סין בעקבות שערוריית סחיטה באמצעות קלטת מין. התקשורת שבשירות המשטר דיווחה על כך ומסרה שהמשטרה הצליחה לחשוף רשת פלילית שעמדה מאחורי אירועים אלה.

סוכנות הידיעות הסינית שין-חואה המשמשת כשופר של המפלגה הקומוניסטית הסינית (מק”ס), דיווחה שפקידים ברמה המחוזית וברמה האזורית פוטרו והוסיפה כי “מנהלים של מפעלים בבעלות המדינה” פוטרו גם הם.

החקירה והפיטורים הם חלק ממאבק בשחיתות בצ’ונג-צ’ינג וברחבי סין בעקבות שערוריית בו שי-לאי. בו, לשעבר ראש המק”ס בעיר צ’ונג-צ’ינג, ממתין למשפטו באשמת שחיתות וניצול לרעה של תפקידו.

“התקרית בצ’ונג-צ’ינג לא קרתה במקרה והיא אינה יוצאת דופן. יש לומר שזו תופעה די נפוצה שנובעת מאורח חיים פגום”, אמר לסוכנות הידיעות AP, ליו שאן-יינג חוקר באקדמיה הסינית למדעי החברה. “לפקידים מקומיים רבים יש סטנדרטים מוסריים נמוכים ובשל הכוח הנתון בידיהם, יותר קל להם לבצע מעשים לא מוסריים”, הוסיף ליו.

עשרת הפקידים הופיעו לכאורה באחד או יותר מהסרטונים, שבאמצעותם סחטה הרשת הפלילית מחלק מהם חוזי בנייה רווחיים. המקרה פורסם לראשונה בנובמבר 2012 וגרם לסערה פוליטית ולגינוי מהבלוגרים הסינים שראו בו סימן לשחיתות של המק”ס.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!