סין: “החלום שלו הוא כמו זה של מרטין לותר קינג”

אשתו של עורך הדין לזכויות אדם גאו ג’י-שנג מספרת שאפילו בשביל לשוחח אתו או לבקר אותו בכלא נדרשים מאבקים ממושכים

Geng_He

גנג הה, אשתו של עורך הדין הסיני לזכויות אדם שנעלם, גאו ג’י-שנג, בעצרת בוושינגטון – צילום: Shar Adams/The Epoch Times

גנג הה, אשתו של גאו ג’י-שנג, עורך דין לזכויות אדם העצור בסין, קראה לנשיא ברק אובמה ולמזכירת המדינה הילארי קלינטון להרים את קולם למען שחרור בעלה. גנג פנתה לממשל אובמה במהלך ריאיון שנתנה לרשת הרדיו Sound of Hope.

גנג נמלטה מסין עם שני ילדיהם בשנת 2009 ומאז הם מתגוררים בארה”ב. גאו ג’י-שנג נכלא ועונה באכזריות מספר פעמים בשל התבטאויותיו על הפרות זכויות אדם בסין כמו גם בגלל שיצא להגנתם של אזרחים המשתייכים לקבוצות הנרדפות על ידי המשטר הסיני, ביניהן מתרגלי השיטה הרוחנית פאלון גונג.

לקראת ראש השנה הסיני אמרה גנג בריאיון: “אני זרה ובודדה בארץ נוכריה. בכל חג אני מתגעגעת למשפחתי יותר ויותר”.

גנג ציינה שהיא מעריכה את המאמצים שעושים פוליטיקאים מערביים ואנשים טובי לב נוספים, הפועלים כדי להציל את בעלה ולעורר את תשומת הלב למצבו. במיוחד, גנג הזכירה מכתב שקבלה מחבר הקונגרס פרנק וולף ומ”ועדת טום לנטוס לזכויות אדם” של בית הנבחרים האמריקני.

וולף “אימץ” את גאו ב-6 בדצמבר 2012 במסגרת הפרויקט החדש “הגנה על חירויות” שנועד לעודד חברי קונגרס לאמץ ולפעול למען שחרור אסירי מצפון בעולם.

ב-12 בינואר, לאחר כמעט עשרה חודשים בהם סרבו לאפשר לשני אחיו של גאו לבקר אותו, הם קיבלו רשות לראות אותו בכלא שא-יא המרוחק בפרובינציית שין-ג’יאנג שבמערב סין. עם זאת, הם לא הורשו לשאול אותו שום שאלות על היחס והטיפול שהוא מקבל או על החיים בכלא.

“מאז שגאו נעצר באוגוסט 2006, הרדיפה נגדו לא הפסיקה. אני חושבת שאישים רמי דרג בממשל האמריקני, כדוגמת הנשיא אובמה ומזכירת המדינה קלינטון, צריכים להרים את קולם”, אמרה גנג. “גאו סובל מרדיפה כבר כל כך הרבה שנים, ועורך הדין ששכרנו עבורו אינו רשאי להתערב. אסור לאף אחד לשאול על מצבו של גאו”.

החלום של אבי הוא כמו זה של מרטין לותר קינג

גנג ספרה לתחנת הרדיו שביום “מרטין לותר קינג” שחל השנה ב-21 בינואר, המורה של בנה ביקשה מהתלמידים לשתף משהו על הוריהם שגורם להם לחוש גאווה. גנג סיפרה לבנה על הקשיים שחווה אביו בילדותו ומדוע המשטר הסיני רודף אותו.

“סיפרתי לו: ‘כשאבא החל את עבודתו כעורך דין, הוא עזר לעניים בתביעות משפטיות  וסבל מרדיפה כתוצאה מכך. החלום של אביך הוא שסין תוכל להפוך לחזקה ולמשגשגת כמו ארה”ב, ושסין תזכה לדמוקרטיה, לזכויות אדם ולחופש אמונה כמו אלו הקיימים בארה”ב. החלום של אביך דומה לזה של מרטין לותר קינג'”.

“בני ענה: ‘וואו, זה נהדר! החלום שלי הוא כמו החלום של אבי, וחלומו של אבי הוא כמו זה של מרטין לותר קינג!'”.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!