כ-1,900 סינים חתמו על עצומה לשחרור מתרגלות פאלון גונג

יותר ויותר סינים מעיזים, למרות הסכנה, לחתום על עצומות הקוראות לשחרור שכניהם מתרגלי הפאלון גונג

petition-falun-gong

חתימות וטביעות אצבע בשעווה אדומה של כפריים המתנגדים לרדיפתן של שתי נשים מבוגרות המתרגלות פאלון גונג -צילום מסך מאתר Minghui.org

כ-1,900 אנשים מצפון מזרח סין חתמו על עצומה הקוראת לשחרורן של שתי נשים מבוגרות שנכלאו למשך מספר שנים בגלל שהן מתרגלות פאלון גונג, שיטה רוחנית מסורתית הנרדפת בסין כבר יותר מ-13 שנה.

השתיים, ג’אנג מינג-פנג וג’אנג גווי-ג’י כפי הנראה בשנות ה-60 לחייהן, נעצרו לאחר ששוטר סמוי ביקש מהן תקליטור המציג מידע על להקת Shen Yun Performing Arts, המסיירת בעולם ומציגה מופע מחול ומוסיקה. כפי שמצוין באתר האינטרנט של הלהקה, היא מציגה את התרבות הסינית המסורתית ואינה קשורה למשטר בסין.

אתר הפאלון גונג Minghui, דיווח שאחרי שהנשים מסרו לשוטר את התקליטור, הגיעו למקום מספר ניידות משטרה שלקחו אותן משם. מאוחר יותר הן נכלאו בכלא הנשים שי-ג’יאה-ג’ואנג שבפרובינציית הה-ביי. לפי דיווחי אתר Minghui ואתרי אינטרנט נוספים של הפאלון גונג, מתרגלות שנשלחו לכלא הנשים שי-ג’יאה-ג’ואנג עברו עינויים קשים ובחלק מהמקרים אף קיפחו את חייהן.

כפי שמדווח אתר Minghui, לאחר ששתי הנשים נלקחו על ידי המשטרה, כ-400 אנשים חתמו בשמותיהם ובטביעות אצבעותיהם על עתירה שהופצה ברחבי העיר. נכון לעכשיו לפחות 1,889 אנשים חתמו והטביעו את אגודלם על המסמך, מעשה הנחשב לנועז בסין הקומוניסטית, שבה התומכים במתרגלי הפאלון גונג עלולים להפוך בעצמם למטרה לרדיפה.

תושבים מקומיים תיארו את ג’אנג מינג-פנג כ”אישה כל כך נחמדה… שתמיד עוזרת לאחרים”, ושלא מגיע לה שיתעללו בה. “כולנו תומכים בה ומבקשים שהצדק יעשה. אנחנו רוצים לעזור לה להשתחרר חזרה לביתה”, אמר תושב אחר.

שוי טיאן-פנג, השופט שגזר מאסר על שתי הנשים, שלח בעבר למאסר יותר מעשרה מתרגלי פאלון גונג נוספים, והוא עומד בפני מספר תביעות שהוגשו נגדו על ידי בני משפחותיהם של מתרגלים שנכלאו. כפי שמדווח אתר Minghui, שוי הסתיר במכוון את מיקום ואת מועד משפטן של שתי הנשים וגם לא יידע את בני משפחותיהן על המשפט כמתחייב בחוק הסיני. הוא גם שלל מהנשים את זכותן להגנה משפטית ראויה באמצעות עורך דין.

במהלך המשפט, כשהנשים העידו להגנתן, שוי טיאן-פנג קטע אותן. הוא גזר על ג’אנג מינג-פנג שלוש שנות מאסר ועל ג’אנג גווי-ג’י ארבע שנים, כך דיווח אתר Minghui. למשפחות לא הועבר העתק של פסק הדין, אף על פי שגם זו אחת מזכויותיהם המוגדרות בחוק.

בסין ניכרת מגמה הולכת וגוברת של אנשים מן השורה המביעים בגלוי את תמיכתם במתרגלי הפאלון גונג. באפריל האחרון לדוגמה, כ-300 תושבי הכפר ג’ואו-טון שבפרובינציית הה-ביי חתמו בטביעת אצבע על עתירה הקוראת לשחרורו של מתרגל פאלון גונג שנעצר. דיווח על העתירה משך את תשומת לבם של חברי הפוליטבירו, הגוף השני בעוצמתו במפלגה הקומוניסטית הסינית.

מאז 1999, רדיפת המשטר הסיני נגד הפאלון גונג פגעה על פי הערכות שונות בעשרות מיליוני אנשים וגרמה למותם של אלפי מתרגלים.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!