מסמך שהודלף: למעלה מ-10 אחוזים מהאדמות החקלאיות בסין מזוהמות

Chinese-Grain

פועלים חקלאיים מלקטים בשדה חיטה בפרובינציית אן-הווי. בעונת הקציר הקרובה, פרובינציית אן-הווי צפויה להשתמש בכ-125,000 קומבייני תבואות כדי לסיים את הקציר תוך עשרה ימים – צילום: Photo by ChinaFotoPress/Getty Images

לפחות 360 אלף דונם של קרקעות חקלאיות בסין מזוהמים ברמות גבוהות מאוד של מתכות כבדות, כך לפי מסמך של המשרד הסיני להגנת הסביבה. כתוצאה מכך, כ-12 מיליון טון של יבולים הנקצרים מדי שנה בסין הם מזוהמים. במונחים כלכליים זה מתורגם לאובדן של 20 מיליארד יואן (כ-3.2 מיליארד דולר) מדי שנה.

לפי השבועון הסיני Time Weekly, ב-2006 נערך סקר רשמי, כלל ארצי, שאמור היה להעריך את דרגת זיהום הקרקעות בסין. הסקר נמשך שלוש שנים והועסקו בו כמעט 20 אלף איש שאספו דגימות קרקע מרחבי המדינה, אולם תוצאות הסקר לא פורסמו מעולם. לפחות עד לאחרונה, כאשר הודלפו לאינטרנט חלק ממסמכי הסקר שחשפו נתונים זיהום קשים.

לפי המסמכים שפורסמו באינטרנט ונכתבו על ידי המשרד להגנת הסביבה בשיתוף עם משרד הקרקעות והמשאבים, הזיהום התעשייתי בסין גרם להצטברות כימיקלים בקרקע, כמו מתכות כבדות וחומרים אורגניים שאינם מתפרקים באופן טבעי. הזיהומים התגלו בעיקר באזורים מפותחים כדוגמת שפך נהר הפנינה שבדרום סין, שפך נהר היאנג-צה שבמזרח סין ובאזור הכלכלי של בו-האי המקיף את אזור בייג’ינג.

בקרבת ערים מסוימות בדרום סין התגלה כי מחצית מהקרקעות החקלאיות מזוהמות בתרכובות מבוססות נפט או במתכות כבדות רעילות כגון קדמיום, ארסן וכספית. בשפך נהר היאנג-צה למשל, 10 אחוזים מהקרקעות החקלאיות אינן מתאימות עוד לגידולים חקלאיים כתוצאה מזיהום במתכות כבדות.

המסמך שהודלף מציין גם שיותר מ-100 מיליון דונם, המהווים יותר מ-10 אחוזים מהאדמות החקלאיות בסין זוהמו ברמות שונות של מתכות כבדות. מרבית מקרי הזיהום התגלו באזורים מפותחים כלכלית.

ב-2002 המכון הסיני הלאומי לחקר האורז בחן דגימות אורז שנאספו בשווקי סין. התברר ש-28 אחוז מהדגימות הכילו רמות גבוהות של עופרת, ו-10.3 אחוז הכילו רמות גבוהות של קדמיום. ב-2007 פרופ’ פּאן גן-שינג מהאוניברסיטה החקלאית של נאן-ג’ינג הוביל מחקר דומה ברחבי המדינה וגם בו נמצא ש-10 אחוזים מהאורז בשווקים הסיניים מכילים קדמיום.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!