יותר מוסר מכסף

אחרי שרשם את האקזיט הגדול בתולדות מדינת ישראל, אורני פטרושקה החליט לתרום בחזרה לחברה. זה התחיל עם “סטארט-אפ” לקידום פתרון של שתי מדינות לשני עמים והמשיך עם מיזם פילנתרופיה להמונים. תכירו את האיש שרוצה לשנות את המציאות החברתית שלכם

אורני פטרושקה

צילום: אדר יראון

פגשתי את אורני פטרושקה במשרדים שלו בכפר הירוק. באמצע כפר נוער ברמת השרון, עם טווסים שמסתובבים חופשי וכלבים שמגיעים לבקר מידי פעם, יש בניין פשוט שמכיל את החממה הטכנולוגית שהקים פטרושקה עם שותפו רפי גידרון. האווירה הקלילה והנעימה במקום לא מסגירה את העובדה שמדובר בשני אנשים החתומים על האקזיט הגדול ביותר בתולדות מדינת ישראל.

בשנת 2000 מכרו גידרון ופטרושקה את חברת כרומטיס נטוורקס שייסדו שלוש שנים קודם לכן לחברת לוסנט תמורת 4.75 מיליארד דולר. עבור פטרושקה זה היה האקזיט השני, אחרי שב-1996 מכר את חברת סקורפיו ל- US Robotics תמורת 72 מיליון דולר.

מאז נראה שפטרושקה מעט השתנה. אל תטעו, הוא עדיין יזם בנשמה שממשיך לנהל את עסקיו מהחממה הטכנולוגית לחברות הזנק שהקים עם גידרון בכפר הירוק. אבל כעת הוא מנתב חלק נכבד מזמנו לכיוונים אחרים לגמרי, חברתיים יותר, פילנתרופיים יותר ופופולאריים פחות: קידום פתרון של שתי מדינות לשני עמים; שילוב ערבים במעגל העבודה; וקידום הפילנתרופיה בישראל.

“זה לא היה מתוך החלטה מודעת ביום אחד”, מספר פטרושקה על ההחלטה לסטות מעט מנתיב היזמות. “זה תהליך שהתגלגלתי אליו כאשר ניסיתי לזהות איפה נמצאים הקשיים של החברה הישראלית ולגעת בהם. השאלה שהנחתה אותי הייתה האם אני באמת מטפל במהות של הבעיה או רק בסימפטומים. ניסיתי לרדת כמה שיותר עמוק לשורש הבעיה”.

הכתבה המלאה התפרסמה בגיליון פברואר – הרשמו כאן לקבלת מגזין אפוק טיימס עד הבית ללא התחייבות

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!