גולשת על כבל דק

ניתקנו את מורן מהגלישה במחשב לטובת גלישה בסקי מים עם כבלים. עד היום היא מתלוננת על פגיעה בפרנסה

water-ski סקי המים הוא אחת מפעילויות הספורט בהן ישראל תפסה מקום של כבוד. העובדה שלארצנו הקטנה אין מספיק שלג כדי לייצר גולשי סקי וסנובורד ברמה עולמית לא מנעה מישראל להפוך למיני־מעצמה בתחום סקי המים לסוגיו והווייקבורד, מוטציה די חדשה בין גלשן גלים לבין מגלשי סקי. השלולית הקטנה שלנו הצליחה לייצר לא מעט אלופים כמו נדב אטיב, אלוף עולם בסלאלום, אחותו אביב אטיב, אלופת אירופה לנוער בסלאלום לנשים, ואור שניוק, אלוף העולם בשנת 2010.

וכמובן שזו  סיבה מספיק טובה בשביל העורך להוציא אותי לניסוי כלים בסקי מים. מבדיקה קצרה נראה כי אתר סקי המים בכבלים ב”פארק דרום” שבת”א הוא האתר היחידי לסקי מים בכבלים הפועל בישראל ובמזרח התיכון כולו, לכן לשם פני מועדות. חשבתי שפורענות מזג האוויר תציל אותי. לצערי, האתר נסגר רק חודשיים בשנה. בגשם או בשמש אני אגלוש על פני המים.

בכניסה לפארק דרום אני נכנסת לשדה סטרילי ומוגן של עצי אקליפטוס ומדשאות אינסופיות בהם משפחות צועדות לאיטן בשבילים ונהנות מאור הבוקר. הפארק נתפס כאח הדרומי והפחות מוכר של פארק הירקון. למעשה בשל מיקומו בין כפר שלם לחירייה אנשים מפספסים את הפוטנציאל האדיר ובמקום זאת נערמים אחד על השני בפארק הלאומי ברמת גן ובפארק הירקון. גם אני כמעט ושכחתי את ריסוק האיברים הצפוי לי.

מים בששון

הגלישה הכי מעניינת בשבילי היא על הכיסא מול המחשב. אני לא מבינה למה הגלישה צריכה להיות בחוץ, באור השמש? למה אנחנו עושים את זה לעצמנו? או יותר נכון למה העורך שלי עושה את זה לי? למה אנשים רוצים לקפוץ, לגלוש, לטפס ולצנוח, ומה אנחנו בעצם מחפשים בכל העיסוקים המסוכנים האלה?

המראה של הגולשים בפארק דרום לא מבשר עתיד טוב. רק לשם המחשה, לפניכם ניסוי קטן בדמיון מודרך: נסו לחשב את הסכנה שבה אתם נתונים כשאתם עומדים על כביש ומחוברים בחבל למכונית שמסוגלת להאיץ בכזו מהירות שהראש שלכם כמעט ונחבט בכביש. עכשיו דמיינו מה יקרה אם תיגררו באמצעות חבל כשהרגליים שלכם מחוברות למגלשיים באמצע אגם. מכיוון שהייתי שם אני יכולה להעיד שמים שקטים חודרים עמוק, מאוד עמוק.

אני עוטה על עצמי חליפת הצלה ותוחבת את רגלי לתוך המגלשיים. אני מתקרבת בחשש למתקן הממונע, ממנו יוצאים החבלים המושכים את הגולש מסביב לאגם.

בן ומאי האחראים על התפעול מסבירים לי כמה דברים בקצרה, ומיד לאחר מכן אני יורדת לכריעה, אוחזת בחבל ומחכה לתורי. אחרי כמה שניות החבל נמתח ומתחיל למשוך. אני מושכת את החבל, והוא מושך אותי חזרה. וכך אני מושלכת באכזריות כמו שק תפוחי אדמה למים.

אני לא מתייאשת ויוצאת מהמים עם המגלשיים על הכתף. אבל בכל פעם שהחבל נמתח אני מתרסקת ונגררת בתוך האגם כשכל המערכות בגוף מתמלאות במים. למעשה, כפי שכבר הבנתם, הדבר העיקרי שהצלחתי בו היה לבלוע מים. המון מים. דרך הפה, האף, האוזניים, ומערכת העיכול. אני יכולה לספר לכם בביטחון שהמים ב”פארק דרום” מלוחים.

לאחר כמה ניסיונות אפשר לומר שאני משתפרת, אבל רק קצת. אני מצליחה להחזיק את עצמי על המגלשיים כמה דקות ברציפות לפני שאני נשלחת לבלוע מים ואת הכבוד שלי. שוב נפילה, ושוב ניסיון נואש להתייצב על המגלשיים. אני מרגישה כמו צב שהתהפך על גבו ואינו מסוגל לזוז, ובעודי שוכבת במים באפיסת כוחות אחרי עוד התרסקות, חשבתי שזהו, הפעם הבאה בטוח תגמור לי את קריירת הכתיבה עם הידיים.

ביציאה מהמים ילד בן 11 נותן בי מבט קר ומתנשא. הוא, כבר מצליח לעשות סלטות וקפיצות שהיו מאתגרות את הלב של כל אמא פולניה.

סקי מים

אורן שראה את כל הסיטואציה עושה מאמצים שלא לצחוק. הוא אומר שכל ילד בן עשר היודע לשחות יכול לבוא ולהתנסות, שלא לדבר על להתנשא על גדולים ממנו.

לי כמובן יש יתרון מעל המפלצים: אני  הגעתי מוקדם, כך שאני לא צריכה לחכות הרבה בתור ויש לי שלל הזדמנויות לבייש את עצמי. אלו שהגיעו מאוחר נאלצים להסתפק בחווית לונה פארק, בה אתה עומד בתור מספר דקות רצופות רק בשביל לשוב ולהתרסק במהירות. מה גם בשלב זה כבר  מגיעים “המקצוענים” שלא נופלים ולא פעם אחת, כך שלא מתפנה הכבל לאחרים.

לבסוף אני זוכה בתהילה ומבצעת סיור שלם עם הכבל. אך כשאני אני עוזבת את ידי מהמוט ומנופפת לכל מחיאות הכפיים, אני שוב נופלת, זה כבר תרגיל למתקדמים.

ברגע הזה אני מחליטה שעשיתי כבר את שלי ונשארת לצפות בשלל התרגילים שמציגים שלל ילדים שעוד לא סיימו את שיעורי הבית וכבר מאתגרים את חוקי הפיסיקה.


סקי מים בכבלים פארק דרום בע”מ: 03-7391168     waterski.co.il

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!