שוב: מוצרי מזון רעילים בסין

מבוטנים רעילים שמופצים בבתי מלון בסין ועד תוסף לשיפור ביצים. סגן יו”ר הקונגרס הלאומי העממי מציג מוצרי מזון רעילים

Toxic Food

ג’ו ג’אנג-ג’ין מדגים כיצד עשרה “בוטנים בריאים שחורי עור” מזהמים כוס מים – צילום: אתר Weibo.com

סגן יו”ר הקונגרס הלאומי העממי בפרובינצית ג’ה-ג’יאנג, ג’ו ג’אנג-ג’ין, הציג דגימות רבות של מוצרי מזון מהולים בתוספים פגומים. ג’ו הציג יותר מ-300 דגימות כאלו במטרה להגביר את המודעות הלאומית לשימוש הנפוץ בתוספים מסוכנים במזון.

“אלו שמוסיפים למזון שלנו תוספים מסוכנים בשעה שהם מודעים היטב לתוצאות המזיקות של מעשיהם, רוצחים למעשה מתוך תאוות בצע”, טען ג’ו.

ג’ו הוציא מתיקו שקית בוטנים, שלף ממנה עשרה מהם והניח אותם בכוס ריקה. הנוכחים הזדעזעו לגלות שמים קרים שנמזגו לכוס השחירו תוך שניות ספורות. מספר חברי קונגרס שהיו עדים להדגמה נאנחו בקול רם וסיפרו שהם בעצמם אכלו בוטנים כאלה מבלי לדעת שהם מהולים בתוספים מסוכנים.

ג’ו סיפר שהבוטנים נקראים “בוטנים בריאים שחורי עור” ושהם פופולאריים מאוד במסעדות ובבתי מלון בסין. הם יקרים ונמכרים לפעמים אפילו במחיר של 56 דולר לק”ג. לעתים קרובות יצרנים מוסיפים לבוטנים הרגילים צבעי מאכל המכילים חומרים מזיקים כמו מתכות כבדות.

ג’ו הציג מוצר נוסף: שקיות של “תוסף לשיפור ביצים”, שלדבריו עולה 209 דולר לק”ג.

כשמוסיפים לטון אחד של מזון לתרנגולות בערך 30 גרם מהתוסף הזה, כל התרנגולות שיאכלו ממנו יטילו ביצים בעלות חלמונים זהובים, יום יום לאורך כל השנה. צרכנים שהאמינו שהם משלמים תוספת מחיר עבור ביצי חופש באיכות גבוהה, הולכו שולל.

שו ג’יאנג, דיקן האקדמיה לאמנות בסין נכח גם הוא בפגישה. הוא אמר בנימה מהורהרת שהגורם האמיתי לפגיעה במוצרי המזון היא התדרדרות המוסר האנושי. לדבריו, אנשים רבים כיום הם חסרי אמונה ואינם מוקירים את ההגינות, ולכן הם מעורבים במעשים רעים ומבישים שכאלו.

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!