ה”פרסונה” של יבגניה דודינה

“אני רוצה לעסוק במקצוע שלי בצורה הטהורה שלו”, אומרת השחקנית יבגניה דודינה ומספרת על המפגש הגורלי עם ליב אולמן, שהוליד את ההצגה “פרסונה” בה היא מגלמת שתי דמויות, אחת בתל אביב ואחת במינכן. היא מקפידה להיות אמיתית לכל אורך הדרך: “כשאני עושה משהו לא נכון במשחק אז ישר מתחיל לכאוב לי כל הגוף”

יבגניה דודינה

“הבית מספק לי את השקט ושומר עלי כדי שאוכל להרשות לעצמי להיות טוטאלית “בתיאטרון – יבגניה דודינה

הכינוי “מלכת הקרח” הופיע לא פעם לצד שמה של השחקנית יבגניה דודינה בעיתונים. משווים אותה לדמותה הכובשת והדרמטית של חנה רובינא. אבל כשישבנו בקפה הבימה, ברחבת הפיאצה של התיאטרון ודודינה חייכה אל דיירי הבימה הקבועים – עמיתיה למקצוע ועובדי הבימה ששבו ועברו, גיליתי שההיפך הוא הנכון. היא דיברה ברגישות ובעומק על חייה בתוך התיאטרון ומחוצה לו.

גיליתי שדודינה אמיתית בכל דבר שהיא עושה. אם היא אוהבת משהו או לא אוהבת, אם היא מבינה או לא מבינה משהו, רואים את זה על הפנים שלה מיד. כמו ילד המגיב לדברים שקורים סביבו. היא לומדת את הדמות כל כך לעומק עד שאם היא לא נאמנה לה היא מרגישה פיזית לא טוב.

הבימה הוא ביתה החדש של דודינה. לאחר שעזבה בדרמטיות את תיאטרון “גשר”, היא מופיעה בו זמנית בכמה הצגות בתיאטרון, בטלוויזיה ובקולנוע, ונמצאת מהבוקר עד הערב בחזרות להצגה חדשה על פי סיפוריה של דבורה ברון. במהלך הפגישה אני שמה לב שמחשבתה נודדת לרגע, “אני חושבת על סצנה מהחזרות היום”, היא מתנצלת בחיוך.

אבל הצגה אחרת בולטת ושונה, “פרסונה”, עולה ומציפה את שיחתנו. זהו פרויקט שדודינה יזמה והקימה בשיתוף עם השחקנית הגרמנייה יוליאנה קוהלר, ושאיתו היא מופיעה בתל אביב ובמינכן לסירוגין.

* הכתבה המלאה התפרסמה בגיליון מארס– הרשמו כאן לקבלת מגזין אפוק טיימס עד הבית ללא התחייבות

Leave a Reply

רוצה לקבל תוכן איכותי היישר למייל שלך מדי שבוע?

הירשמו עכשיו לניוזלטר שלנו ובתור התחלה קבלו גישה לכתבה זו ולכל הכתבות באתר ל-24 שעות.

נא להכניס שם פרטי

נא להכניס שם משפחה

נא להכניס דואר אלקטרוני תקין

נא להכניס מספר טלפון תקין

הנך מאשר/ת קבלת תוכן מרחיב דעת ומעורר מחשבה ודיוור פרסומי מאת אפוק טיימס ישראל בעמ. אנו מתחייבים לא להעביר את הפרטים שלך לשום גורם אחר, ולשלוח לך רק תוכן רלוונטי.

התחברות למנויים רשומים

תודה! שלחנו לכם את סיסמת הכניסה לדואר האלקטרוני. המשך קריאה נעימה!